PK w Velenje: Podwójne zwycięstwo Słoweńców

W pierwszym konkursie letniego Pucharu Kontynentalnego triumfowali reprezentanci gospodarzy. Na pierwszym miejscu zostali sklasyfikowani ex aequo Primoz Pikl (89,5/91,5 m) oraz Robert Kranjec (90/92m).

Monika Szandała

Dość niespodziewanie na najniższym stopniu podium stanął Akseli Kokkonen (91 + 89,5 m) - Fin, który niedawno otrzymał norweskie obywatelstwo.

Pozycje za czołową "3" zajęli Czech Lukas Hlava (89,5/89,5 m) i 17-letni Thomas Diethart z Austrii (89/88,5 m), dla którego był to pierwszy start w Pucharze Kontynentalnym. Na 6. pozycji rywalizację w Velenje zakończyli Niemiec - Richard Freitag (88/89,5 m) oraz Robert Hrgota (91/89 m).

Wśród Polaków najlepiej zaprezentował się Zakopiańczyk Marcin Bachleda, który po skokach na 87,5 oraz 89 metrów zajął 9. miejsce. Kamil Stoch był 19., natomiast Piotr Żyła i Krzysztof Miętus spisali się słabo i nie awansowali do serii finałowej.