Giełda transferowa PGE Ekstraligi. Motor przeprowadzi trzy transfery, a Sparta zbuduje dream - team?

Na giełdzie transferowej PGE Ekstraligi wolnych zostało już tylko kilku solidnych zawodników. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach składy zostaną skompletowane. Spieszyć musi się zwłaszcza Motor Lublin.

 Redakcja
Redakcja
Na zdjęciu (od lewej): Daniel Bewley i Maciej Janowski WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu (od lewej): Daniel Bewley i Maciej Janowski
Betard Sparta Wrocław

Wiele wskazuje na to, że przyszłym roku Sparta znów będzie mieć najmocniejszy skład w całej PGE Ekstralidze. W tym momencie jedyną niewiadomą pozostaje przyszłość Gleba Czugunowa, który ma ważny kontrakt na kolejny sezon, ale najprawdopodobniej zabraknie dla niego miejsca w pierwszym składzie.
Być może  wrocławianie postanowią poczekać do września na oficjalną decyzję PZM w sprawie dopuszczenia do startów Artioma Łaguty i dopiero wtedy rozpoczną licytację o swojego zawodnika do lat 24. Chętnych nie będzie brakowało, ale raczej mało prawdopodobne, by prezes Andrzej Rusko zdecydował się oddać solidnego zawodnika, do któregoś z bezpośrednich rywali Sparty do walki o medale.

Transfer Piotra Pawlickiego wydaje się już przesądzony, bo w Lesznie nie prowadzi już żadnych negocjacji.

Zostają/Mają zostać: Tai Woffinden, Artiom Łaguta, Maciej Janowski, Daniel Bewley, Bartłomiej Kowalski, Michał Curzytek
Odchodzą/Mają odejść: Gleb Czugunow
Przychodzą/W kręgu zainteresowań: Piotr Pawlicki


Motor Lublin

Przesądzone jest sprowadzenie Bartosza Zmarzlika, który ogłosił już odejście z Gorzowa. Poza tym lublinianie mogą przeprowadzić nawet trzy transfery. Priorytetem jest zastąpienie Mikkela Michelsena, który ma przenieść się do zielona-energia.com Włókniarza. Motor chciałby ściągnąć jeszcze jednego zawodnika, który zajmie miejsce Maksyma Drabika (on także ma trafić do Częstochowy). W związku z tym prezes Jakub Kępa robi wszystko, by namówić na starty w Lublinie zarówno Fredrika Lindgrena, jak i Jacka Holdera. Opcją rezerwową pozostaje Rasmus Jensen. Poza tym Motor rozgląda się za juniorem, który będzie partnerem Mateusza Cierniaka. Możliwe jest pozyskanie jednego z młodzieżowców Arged Malesy Ostrów. Dodajmy, że ważny kontrakt z klubem ma Wiktor Lampart, ale jego rola w drużynie może być uzależniona od przebiegu rozmów kontraktowych z innymi zawodnikami.

Zostają/Mają zostać: Wiktor Lampart (ważny kontrakt), Dominik Kubera, Jarosław Hampel, Mateusz Cierniak
Odchodzą/Mają odejść: Mikkel Michelsen i Maksym Drabik (zielona.energia.com Włókniarz Częstochowa)
Przychodzą/W kręgu zainteresowań: Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren, Jack Holder, Rasmus Jensen.

Moje Bermudy Stal Gorzów

Klub zatrzymał Martina Vaculika, Szymona Woźniaka i Andersa Thomsena. Teraz musi uzupełnić kadrę. Fajerwerków nie należy się jednak spodziewać, bo gorzowianie musieli głębiej sięgnąć do kieszeni, by utrzymać w drużynie trójkę seniorów. Potrzebny jest polski senior, który zastąpi Bartosza Zmarzlika i zawodnik U24. W tym pierwszym przypadku głównym kandydatem ma być Oskar Fajfer z Aforti Startu Gniezno, ale 28 - latkiem interesuje się także ZOOleszcz GKM Grudziądz i kluby eWinner 1. Ligi. Niespodzianek nie należy spodziewać się także w przypadku żużlowców do 24 roku życia. Stal powinna postawić na Wiktora Jasińskiego i Timiego Salonena.

Zostają/Mają zostać: Szymon Woźniak, Martin Vaculik, Anders Thomsen, Wiktor Jasiński, Timi Salonen, Mateusz Bartkowiak.
Odchodzą/Mają odejść: Bartosz Zmarzlik, Patrick Hansen
Przychodzą/W kręgu zainteresowań: Oskar Fajfer

Fogo Unia Leszno

W klubie są już pogodzeni z odejściem Piotra Pawlickiego i rozpoczęli już poszukiwania zastępstwa. Sytuacja jest o tyle dobra, że władze Unii mogą szukać zawodników nie tylko wśród Polaków, ale także obcokrajowców.

Kandydatem do zastąpienia Pawlickiego może być Chris Holder, który już w zeszłym roku był w kręgu zainteresowań tego klubu. Do transferu Australijczyka najmocniej namawia władze klubu Jason Doyle. Warto jednak dodać, że Holdera mocno chce zatrzymać u siebie Arged Malesa Ostrów, która prowadzi z nim bardzo zaawansowane rozmowy.

Niedawno prezes Unii Piotr Rusiecki zadeklarował na naszym portalu, że klub czeka na oferty na przyszły sezon dla Keynana Rew, który miałby zebrać doświadczenie w eWinner 1. Ligdze i w 2024 roku wrócić do Leszna jako zawodnik do 24. roku życia. W Lesznie do oddania będzie także dwóch juniorów. Wszystko po to, by zapewnić im jak najwięcej szans na jazdę.

Choć odejście Bellego jest już przesądzone, to Francuz nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego miejsca pracy w pierwszej lidze.

Zostają/Mają zostać: Jason Doyle, Janusz Kołodziej, Jaimon Lidsey, Damian Ratajczak
Odchodzą/Mają odejść: Piotr Pawlicki, David Bellego, Keynan Rew, Antoni Mencel, Maksym Borowiak
Przychodzą/W kręgu zainteresowań: Bartosz Smektała, Chris Holder, Jack Holder

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

Z klubu mają odejść Fredrik Lindgren i Bartosz Smektała. Miejsce Szweda prawdopodobnie zajmie Mikkel Michelsen, a wychowanka Unii Leszno Maksym Drabik. Poza tym Włókniarz poinformował już o zatrzymaniu Leona Madsena. Otoczenia nie powinien również zmienić Kacper Woryna. Jedyny znak zapytania widnieje przy pozycji U24. Logicznym ruchem wydaje się zatrzymanie Jakuba Miśkowiaka, ale porozumienia jeszcze nie ma, a zawodnik ma naprawdę atrakcyjne oferty z innych ekip. Do wyjaśnienia pozostaje także kwestia przyszłości Mateusza Świdnickiego.

Zostają/Mają zostać: Leon Madsen, Kacper Woryna, Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki
Odchodzą/Mają odejść: Fredrik Lindgren, Bartosz Smektała, Jonas Jeppesen
Przychodzą/W kręgu zainteresowań: Mikkel Michelsen, Maksym Drabik

For Nature Solutions Apator Toruń

Celem torunian na najbliższe dni jest wypracowanie porozumień z Jackiem Holderem i Pawłem Przedpełskim. To dałoby działaczom zupełny spokój w oczekiwaniu na decyzję PZM o dopuszczeniu Rosjan z polskimi paszportami. Gdyby ostatecznie Emil Sajfutdinow mógł jeździć jako Polak, to wolną rękę mógłby dostać ktoś z dwójki Paweł Przedpełski, Jack Holder. Dzięki temu władze Apatora mogą negocjować mniejszą kwotę na kontrakcie z tymi zawodnikami. Gdyby jednak Rosjanin nie mógł startować jako Polak, to wtedy nie byłoby wątpliwości, że z klubem musi pożegnać się Holder.
Pytanie jednak, czy taki plan torunian uda się zrealizować, bo zawodnicy tego klubu mają całkiem dużo ofert i mogą oczekiwać od Apatora szybkich i zdecydowanych decyzji. Z otoczenia Przedpełskiego już słychać, że nie zamierza podpisywać kontraktu, w sytuacji gdyby w drużynie było więcej zawodników niż miejsc.
Na razie torunianie nie spieszą się z transferem zawodnika do 24 lat i czekają na dobrą okazję. W przeciwnym razie postawią na kogoś z tegorocznego składu Ekstraligi U24.

Zostają/Mają zostać: Patryk Dudek, Robert Lambert, Emil Sajfutdinow, Paweł Przedpełski, Krzysztof Lewandowski, Denis Zieliński
Odchodzą/Mają odejść: Jack Holder
Przychodzą/W kręgu zainteresowań: Matias Nielsen, Tim Soerensen, Jan Kvech, Mads Hansen

ZOOleszcz GKM Grudziądz

Grudziądzanie w końcu mogą mówić o wielkim sukcesie, bo takim jest transfer Maxa Fricke'a. Australijczyk miał oferty z wielu klubów, ale ostatecznie docenił ogromne zaangażowanie władz GKM i to właśnie w tym klubie zamierza kontynuować swoją karierę.

Teraz działacze koncentrują się na poszukiwaniach polskiego zawodnika i mogą zdecydować się na eksperyment z udziałem trzech zawodników. Całkiem możliwe wydaje się pozostanie w zespole Krzysztofa Kasprzaka, ale żużlowiec nie mógłby liczyć na spokój, bo klub jest zainteresowany pozyskaniem Krzysztofa Buczkowskiego, Tobiasza Musielaka i Oskara Fajfera. Ostatecznie grudziądzanie chcą podpisać w listopadzie kontrakty z trzema polskimi seniorami, a najsłabszego z nich oddać do innego zespołu już po rozpoczęciu sezonu 2023.

Szansą zespołu może być także ewentualny transfer Gleba Czugunowa, bo można przypuszczać, że Sparta chętniej odda go na wypożyczenie do Grudziądza niż choćby do Torunia.

Zostają/Mają zostać: Nicki Pedersen (ważny kontrakt), Kacper Pludra, Krzysztof Kasprzak, Norbert Krakowiak, Kacper Łobodziński
Odchodzą/Mają odejść: Przemysław Pawlicki, Frederik Jakobsen
Przychodzą/W kręgu zainteresowań: Max Fricke, Tobiasz Musielak, Krzysztof Buczkowski, Oskar Fajfer, Gleb Czugunow.

Jarosław Galewski, Mateusz Puka

ZOBACZ WIDEO Zdradził problemy trójki liderów Unii. Niespodziewane kłopoty


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Który klub jest największym wygranym giełdy transferowej w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×