Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Zaskakujące słowa prezesa. Mogą mieć bardziej perspektywicznego zawodnika od Przyjemskiego

Wiktor Przyjemski choć jest dopiero u progu swojej kariery, to już jest mocnym filarem Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Wielu marzy, by iść jego śladami, a niektórzy mają ku temu spore predyspozycje.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Na zdjęciu od lewej: Emil Maroszek, Wiktor Przyjemski i Maksymilian Pawełczak Archiwum prywatne / Marek Ziębicki / Na zdjęciu od lewej: Emil Maroszek, Wiktor Przyjemski i Maksymilian Pawełczak
Na żużlowych torach oglądaliśmy w ostatnich miesiącach sześciu wychowanków klubu z miasta znad Brdy. Ci najmłodsi związani są z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, zaś seniorzy ścigają się poza macierzą. W klubie marzą, by kiedyś oprzeć skład na swoich zawodnikach, ale do tego jeszcze daleka droga.

Najlepszym obecnie wychowankiem Polonii na żużlowych torach jest z pewnością Szymon Woźniak. Drużynowy Wicemistrz Polski dziś jest jedną z czołowych postaci PGE Ekstraligi. Wiktor Przyjemski z kolei ściga się wśród najlepszych do 21. roku życia.

Z gryfem na kombinezonie ścigają się również Hubert Gąsior i Bartosz Głogowski, a Tomasz Orwat i Marcin Jędrzejewski spotkają się w tym sezonie w Derbach Wielkopolski na najniższym ligowym pułapie.

ZOBACZ Darcy Ward mocno o Chrisie Holderze: od czasu mojego upadku, nie wrócił na swój poziom
W Bydgoszczy z dużym zainteresowaniem obserwuje się młodzież, której nie brakuje. W sierpniu u żużlowy certyfikat będzie mógł się ubiegać Emil Maroszek, a na wiosnę przyszłego roku Adam Putkowski. W kolejce czeka jeszcze Maksymilian Pawełczak, czyli najlepszy zawodnik najmłodszego pokolenia.

- Pawełczak jest być może nawet bardziej perspektywicznym zawodnikiem, niż Wiktor Przyjemski, w Pardubicach wywalczył mistrzostwo świata w klasie 125 ccm - podkreśla Kanclerz.

A poza zawodnikami z klas 500cc i 250cc, Jacek Woźniak ma też sporą grupę chłopaków na mini torze. - Mam nadzieję i doczekam tego, że oprzemy drużynę o swoich wychowankach - dodał Kanclerz.

Czytaj także:
Legenda w cieniu wielkich mistrzów. Mauger nauczył go jednej ważnej rzeczy
Mistrzostwa Europy wracają do Częstochowy po ośmiu latach. Tak tłumaczą swój wybór

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy śledzisz losy Maksymiliana Pawełczaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (7)
 • Nitroz Zgłoś komentarz
  Po tylu latach kiedy Polonią nie miała własnych wychowanków przychodzi moment, że będzie ich nadmiar. Wobec faktu, że Polonią ma już kontrakty z Pawełczak, Maroszek, zabraknie miejsca
  Czytaj całość
  np dla Jasińskiego czy Funtowicza. Będą musieli sobie poszukać innego klubu.
  • AMON Zgłoś komentarz
   Zawsze i wszędzie milicja ****** będzie zawsze i wszędzie :))))
   • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
    A gdzie tu są zaskakujące słowa. Przecież nie od dziś wiadomo, że Maks jest bardzo utalentowany i wystarczy tylko dobrze oszlifować ten diament.
    • Nitroz Zgłoś komentarz
     Spokojnie z tym zakładaniem młodzieży już medali na szyję. Zarówno Pawełczak jak i Maroszek to melodia przyszłości za jakieś 3 lata. Poza tym między miniżużlem, a 500cc jest
     Czytaj całość
     przepaść. To zupełnie inna bajka. Już mieliśmy w Polsce Mstrzów miniżużla czy niższych klas, Żupiński V-ce Mistrz Świata 250 cc, gdzie teraz jest, Bartkowiak talent na miarę Zmarzlika nie istnieje. Jacek Woźniak to świetny trener podstaw żużla, ale to bardziej złożony proces doprowadzić młodzieżowca do sukcesu. Dużo zmiennych, dużo szczęścia no i do tego sprzęt. A jak sprzęt to wiadomo kasa. Czy Jurek jest gotowy z 300 tyś na sezon takiemu młodemu dać na przygotowanie do sezonu? No oczywiście, że nie. Więc póki co Ci młodzi jedna wielka niewiadoma. Trzeba się skupić na zbliżającym się sezonie, żeby zrobić awans do extraligi, a nie oglądać się na tych adeptów.
     • GRYFM Zgłoś komentarz
      Serce rośnie patrząc na te czasy. Pilnujcie żeby nie skończyło się jak z Lewandowskim.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×