Żużel. Zaskakujące rozstrzygnięcie w U24 Ekstralidze. Włókniarz górą w deszczowej Częstochowie

Tauron U24 Włókniarz Częstochowa dość niespodziewanie pokonał Arged Malesę Ostrów 32:28 w 5. kolejce U24 Ekstraligi. Ze względu na opady deszczu zawody zostały przerwane po 10. biegu.

Szymon Michalski
Kajetan Kupiec WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Kajetan Kupiec
Ze względu na niekorzystne prognozy pogody spotkanie w Tauron U24 Włókniarza z Arged Malesą rozpoczęło się 15 minut wcześniej, niż pierwotnie planowano. Dzięki temu udało się odjechać wymaganą liczbę biegów, zanim nad Częstochowę nadeszły obfite opady deszczu.

W ekspresowym tempie, bo w niecałą godzinę, zdołano odjechać dziesięć biegów. Po trzeciej serii startów sędzia Paweł Palka udał się do parku maszyn. Chwilę później podjęta została decyzja, że zawody zostają przerwane, a wyniki zaliczone.

Tym samym ze zwycięstwa meczowego mogli cieszyć się częstochowianie. W ich szeregach niepokonany był Kajetan Kupiec, siedem "oczek" zdobył Kacper Halkiewicz, a po sześć punktów do dorobku drużyny dorzucili Franciszek Karczewski i Anton Karlsson. Po upadku w swoim pierwszym biegu więcej na tor tego dnia nie wyjechał już Szymon Wolski.

Po stronie przyjezdnych po jednym punkcie zainkasowali Kamil Nowacki i Jakub Poczta. Sztab szkoleniowy ostrowian widząc niepewną pogodę, już w 8. biegu dokonał rezerwy za pierwszego z wymienionych. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego rezultatu i goście dość niespodziewanie musieli pogodzić się z porażką 28:32.