Żużel. Maksym Drabik osłabił swoją drużynę

Eskilstuna Smederna we wtorek pokonała Lejonen Gislaved 49:41. Liderem gospodarzy był wówczas Maksym Drabik. Częstochowianin osłabił jednak swoją drużynę w kolejnym meczu, w którym go zabraknie.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Maksym Drabik WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Maksym Drabik
We wtorek, 20 czerwca Drużynowy Mistrz Szwecji - Eskilstuna Smederna pokonała Lejonen Gislaved 49:41. Było to dopiero trzecie zwycięstwo tego zespołu w obecnym sezonie Bauhaus-Ligan.

Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby nie znakomita dyspozycja Maksyma Drabika. To on wraz z Kacprem Woryną poprowadził swój zespół do końcowego triumfu, zdobywając 12 punktów.

Na środę, 21 czerwca zaplanowano kolejny mecz Eskilstuny Smederny. Tym razem mistrz Szwecji wybrał się do Motali na spotkanie z miejscową Piraterną. Wiemy już, że zabraknie w nim ich lidera, czyli Drabika.

"Zastosujemy zastępstwo zawodnika za Maksyma Drabika. Zrezygnował on z występu z powodów osobistych" - napisał jego klub na Facebooku.

Tym samym zespół Drabika będzie musiał radzić sobie w osłabieniu. Początek meczu Piraterna Motala - Eskilstuna Smederna o godzinie 19:00. Relacja tekstowa z tego spotkania dostępna na portalu WP SportoweFakty.

Piraterna Motala
Eskilstuna Smederna
48:42 Bieg .

Relacja Live

ZOBACZ WIDEO: Janusz Kołodziej mówi o negocjacjach z Fogo Unią Leszno


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Eskilstuna Smederna wygra mimo osłabienia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×