Żużel. Sebastian Ułamek ogłoszony trenerem. Wiadomo, czym się zajmie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Sebastian Ułamek
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Sebastian Ułamek
zdjęcie autora artykułu

Sebastian Ułamek ma już pracodawcę na sezon 2024. Były zawodnik w przyszłym roku będzie kooperować z Włókniarzem Częstochowa.

Już oficjalnie poinformowano, że w sezonie 2024 Sebastian Ułamek będzie współtworzyć sztab szkoleniowy Tauron Włókniarza Częstochowa. W czwartek został ogłoszony nowym trenerem młodzieży i formacji U24.

"Nowy trener w sezonie 2024 stanie więc przed wymagającym zadaniem organizacji treningów dla adeptów i juniorów w klasie 250cc i 500cc oraz prowadzenia drużyny młodzieżowej w rozgrywkach PGE U24 Ekstraligi. Warto nadmienić, że opiekę nad młodzieżowcami w klasie 250cc Ułamek dzielić będzie z trenerem miniżużlowców Bartoszem Świącikiem, który swoich podopiecznych z miniżużla przekazuje do dalszej żużlowej edukacji właśnie do wspomnianej wyżej klasy 250cc" - poinformowano na stronie internetowej włókniarz.com.

Klub wierzy, że doświadczenie, które Ułamek zdobył podczas żużlowej kariery, pozytywnie wpłynie na rozwój młodych zawodników.

"Jesteśmy przekonani, że doświadczenie, które przez lata startów zdobył Ułamek oraz jego osiągnięcia sportowe wpłyną pozytywnie na rozwój naszej szerokiej formacji adeptów i młodzieżowców oraz osiągane przez nich wyniki na torze" - podkreślono.

Ułamek jest wychowankiem częstochowskiego klubu. Licencję żużlową zdał w 1992 roku. Przez wiele lat bronił barw Włókniarza i był solidnym ogniwem tej drużyny.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Zmarzlik zdradził, co go napędza. "Wtedy czuję się wolnym człowiekiem"

Czytaj także: > Wybrzeże pozyskało ważnego sponsora. Klub już niedługo ma walczyć o medale w PGE Ekstralidze!

Uczestnik Grand Prix 2024 w Falubazie! Zielonogórzanie skompletowali seniorski skład

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (5)
avatar
Kejsi King PL
10.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Piszecie o Krośnie itp. że rezygnował. Może nie chciał sobie wstydu robić na tym preparowanym torze, to samo Krosno zrobiło ze Świdnickim z młodym perspektywicznym zawodnikiem, który nie miał g Czytaj całość
avatar
sympatyk żu-żla
9.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Sebastian raczej jako zawodnik nie błyszczał na torze .Trenerka to co pokazał w Krośnie ,Lepiej nie mówić , Do pracy należy podejść z szacunkiem jeszcze młodzież jest pod pieczą należy coś pok Czytaj całość
avatar
ULV
9.11.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Jak będzie tak traktował pracę w Czewie jak w Krośnie to współczuję Częstochowie. Gość kilka razy rezygnował i znów wracał. To ważniejsze prywatne interesy to znów chciał złapać kolejna sroke z Czytaj całość
avatar
Don Ezop Fan
9.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Seba bedzie na pewno dzwonil do swojego bylego menago Don Bartolo Czekanskiego, a ten na pewno udzieli jemu kilku dobruch rad w kwestii prowadzenia druzyny...  
avatar
Wroclove
9.11.2023
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Będzie 1 liga