Żużel. Myślał o tym od trzech lat. Janowski odkrywa kulisy hitowego transferu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Maciej Janowski
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Maciej Janowski
zdjęcie autora artykułu

Powrót Macieja Janowskiego do SGB Premiership jest jednym z hitów transferowych na Wyspach Brytyjskich. Wrocławianin nie ukrywa, że ten ruch spowodowany jest wypełnieniem wolnych miejsc w kalendarzu.

[tag=6330]

Maciej Janowski[/tag] w ostatnich latach ograniczał się do występów w dwóch ligach - w PGE Ekstralidze oraz w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Swój kalendarz uzupełniał startami w Speedway Grand Prix oraz turniejami krajowymi, jak chociażby PGE IMME, Złoty Kask, czy Indywidualne Mistrzostwa Polski.

Brak dzikiej karty na przyszłoroczny cykl mistrzostw świata spowodował, że Janowski zdecydował się na powrót do ligi brytyjskiej. Jego nowym klubem został beniaminek Oxford Spires.

Janowski w rozmowie z serwisem RedBulla przyznał, że stęsknił się za jazdą w Anglii.

- O powrocie na Wyspy myślałem na poważnie tak naprawdę od trzech lat. Na pewno duży wpływ na to, że właśnie teraz podjąłem tę decyzję, miał fakt, że wypadłem z cyklu Speedway Grand Prix. W moim kalendarzu nie może być zbyt wielu pustych miejsc, więc zdecydowałem się wrócić. Jestem bardzo podekscytowany. Zima minie na pewno szybciej, bo z dużymi nadziejami będę czekał na nowy, pełen wyzwań sezon - dodał żużlowiec.

Zespół z Oxfordu ma na swoim koncie kilka tytułów Drużynowego Mistrza Wielkiej Brytanii. W przyszłym sezonie Janowski będzie stanowił o sile beniaminka SGB Premiership, a u jego boku pojadą również: Nicolai Klindt, Chris Harris, Rohan Tungate, Lewis Kerr oraz Charles Wright i Ashton Boughen.

- Wielu fachowców podkreśla, że jazda tam może pomóc w poprawieniu techniki. Nauki nigdy dość. Ja zawsze z wielką pokorą podchodzę do tego, co już potrafię i z dużą nadzieją, że ciągle mogę się czegoś nauczyć. Wierzę, że powrót do ligi brytyjskiej da mi pozytywnego kopa i otworzy jakiś fajny rozdział w mojej karierze - skomentował.

Czytaj także: - Wszczepili mu sztuczne biodro. Kilka miesięcy później został mistrzem świata - Wyświadczyli ligowemu rywalowi ogromną przysługę. Na tym transferze mogą dużo zyskać

ZOBACZ WIDEO: Nowy system rozgrywek. Czy w PGE Ekstralidze pojawią się etatowi rezerwowi?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Maciej Janowski będzie w TOP 5 brytyjskiej Premiership?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (4)
avatar
Don Ezop Fan
8.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Profesor z Oxfordu II. Ale Czekanski bedzie sie zachwycal jazda sasiada;) Magik na pewno zabierze go na pare meczow do UK;)  
avatar
Kacper}U.L
8.12.2023
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Medżik jest niesamowity.Wujfeees jest niesamowitym klubem.No i kibice Wujfeeesa są niesamowici.Ehhh...  
avatar
 Möchomorek.
8.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
3
Odpowiedz
avatar
 Möchomorek.
8.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
3
Odpowiedz