Żużel. Wyświadczyli ligowemu rywalowi ogromną przysługę. Na tym transferze mogą dużo zyskać

Zawodnicy Optibet Lokomotivu Daugavpils choć nie mają prawa awansu do Speedway 2. Ekstraligi, to nie zamierzają być chłopcami do bicia. W kadrze jest jednak więcej znaków zapytania i minusów, niż wartości dodatnich.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Rene Bach w czerwonym kasku WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: Rene Bach w czerwonym kasku
Portal WP SportoweFakty ocenił siłę Optibet Lokomotivu Daugavpils.

***

Obcokrajowcy

Powrót Rene Bach do Optibet Lokomotivu Daugavpils trzeba uznać za duże wzmocnienie ekipy z Łotwy. Duńczyk w minionym sezonie wykręcił dwunasty wynik w 2. Lidze Żużlowej, solidnie punktując zarówno w meczach domowych Grupa Azoty Unii Tarnów, jak i na wyjazdach. Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że działacze klubu z Małopolski wyświadczyli przysługę rywalowi, oddając im jednego ze swoich liderów.

Wśród obcokrajowców wydaje się, że Justin Sedgmen i Steve Worrall, choćby bardzo chcieli, to nie zdołają osiągnąć lepszego wyniku, niż Bach. Obaj w tym roku zakręcili się na poziomie 1,7 - 1,6 punktu na wyścig.

Nota: 3

ZOBACZ WIDEO: Nowy przewodniczący GKSŻ. Krzysztof Cegielski wielokrotnie ścierał się z Ireneuszem Igielskim

Krajowi seniorzy

Jewgienij Kostygow i Kjastas Puodżuks do samego końca negocjowali warunki umów na sezon 2024, co na pewno było zaskoczeniem dla fanów, ale i dla samych działaczy. Ostatecznie obaj zdecydowali, że w Krajowej Lidze Żużlowej nadal będą startować w swoim macierzystym klubie. Obaj w tym roku zdecydowanie skuteczniejsi w meczach domowych. W klubie wierzą, że utrzymają takie rezultaty, bo właśnie wygrywanie spotkań w Daugavpils będzie celem numer jeden w przyszłorocznych rozgrywkach. W odwodzie pozostaje jeszcze Oleg Michaiłow, którego kariera stoi na mocnym rozdrożu.

Nota: 2+

U24

W wiek seniorski przeszli Ricards Ansviesulis i Ernest Matjuszonok, na których Nikołaj Kokin mógł dotychczas liczyć w wyścigach młodzieżowych. Wejście w nowy etap sportowych karier bywa trudny, obaj Łotysze zamierzają czerpać korzyści z możliwości łączenia startów w Krajowej Lidze Żużlowej z U24 Ekstraligą. Na papierze nie wygląda to źle, ale wydaje się, że jednak ich siła rażenia spadnie w porównaniu z jazdą pod numerami 6-7 oraz 14-15.

Nota: 2

Juniorzy

Tak złej sytuacji w formacji młodzieżowej nie było na Łotwie od bardzo dawna. Strata trzech solidnych armat, bo oprócz Kołodinskiego i Matjuszonoka do seniorów przeszedł również Ricards Ansviesulis to bardzo duże ciosy. Kokin chciał jedną z luk załatać Noelem Wahlqvistem, ale zlikwidowanie przepisu o zagranicznym juniorze pokrzyżowało plany działaczy, sztabu szkoleniowego i samego zawodnika. Pierwsze skrzypce będzie grał zatem Artiom Juhno, a o miejsce u jego boku powalczą Nikita Kaulins i stawiający pierwsze kroki w czarnym sporcie Wadim Antonewicz.

Nota: 1

Czytaj także:
- Mistrz świata może okazać się jokerem
- Nie zniechęcił się do żużla

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×