Żużel. Nie tylko trybuny. Stadion w Świętochłowicach zmieni się nie do poznania

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mikołaj Czapla
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mikołaj Czapla
zdjęcie autora artykułu

Ze względów infrastrukturalnych stadion w Świętochłowicach nie ma zgody na organizację imprez masowych. To ma się jednak wkrótce zmienić. Jak słyszymy w magistracie, planowany jest szereg inwestycji.

W tym artykule dowiesz się o:

Żużel w roku wrócił do Świętochłowic po sześciu latach nieobecności. Był to efekt planowanych prac modernizacyjnych zaniedbanego obiektu. Ówczesny prezydent Dawid Kostempski zaplanował wielki remont, który miał sprawić, że w mieście będzie nowoczesny stadion. Skończyło się jednak na zmianie władzy i przerwaniu prac wyburzeniowych.

Przez lata obiekt był w ruinie. Po naprawieniu sytuacji finansowej miasta wrócono do prac na stadionie. Obecnie zamiast trybun są tam obsiane trawą wały ziemne. Wyremontowano za to tor i budynek klubowy. Obiekt jednak nadal nie spełnia wymogów, by przyjmować kibiców i organizować imprezy masowe.

W przyszłym roku na Stadionie im. Pawła Waloszka mają powstać pierwsze trybuny, z liczbą krzesełek wynoszącą około 1000 miejsc. Koszt inwestycji to około milion złotych.

Jak słyszymy w świętochłowickim magistracie, prezydent Daniel Beger zapowiada, że to nie koniec prac modernizacyjnych wokół toru.

W kolejnym latach powinny pojawić się trybuna dla kibiców po drugiej stronie stadionu, a także zaplanowano budowę nowego oświetlenie obiektu. Następnie swoje oblicze zmienić ma korona stadionu i park maszyn. Na wszystko jednak potrzeba czasu i funduszy.

Czytaj także: Przykuli się do grzejnika i zaczęli głodówkę. Tak zaczęli walczyć o pieniądze "Stało się". Marcin Najman ogłosił sensacyjny pojedynek

ZOBACZ WIDEO: Rekordowy budżet Apatora. Ile brakuje torunianom do walki o mistrzostwo?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
Don Ezop Fan
12.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Don Bartolo na pewno bedzie regularnie odwiedzal Swietochlowice.  
avatar
GABOR
11.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nie do Poznania, ino do Swarzędza.