Żużel. Lokomotiv Daugavpils ma spory wybór. Nikołaj Kokin lubi roszady

Drużyna z Łotwy kolejny sezon spędzi na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Przed sezonem 2024 dokonano kilku zmian w składzie, jednak standardowo znajduje się w nim więcej zawodników niż miejsc. Dzięki temu trener będzie miał duże pole manewru.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Nikolaj Kokin WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Nikolaj Kokin
Analiza taktyczna Optibet Lokomotivu Daugavpils przeprowadzona przez portal WP SportoweFakty.

***

Nikołaj Kokin to szkoleniowiec, który lubi sporo mieszać w składzie. Na Łotwie często dochodzi nie tylko do zmian zawodników, ale również numerów startowych. Jest to jednak bardzo doświadczony trener, dzięki czemu może być pewny swoich wyborów. My jednakże proponujemy naszym zdaniem optymalne ustawienie.

Z numerem dziewiątym Jewgienij Kostygow, który powinien być jednym z liderów zespołu, a ta pozycja powinna być przeznaczona właśnie dla takiego żużlowca. Zresztą w sezonie 2023 miał już okazję do jazdy z tą cyfrą na plecach. Dzięki temu wystąpi już w pierwszym biegu i może pomóc swojej drużynie rozpocząć mecz od mocnego uderzenia.

Z "10" za to zawodnik na pozycję U24 - Daniił Kołodinski. Łotysz zresztą już praktycznie całe tegoroczne rozgrywki przejechał z tym numerem, więc doskonale wie, co go czeka. Trzeba przyznać, że najczęściej były to bardzo dobre występy. Oczywiście w takim układzie w pierwszych gonitwach stanie przeciwko juniorom rywala, co powinno mu pomóc.

ZOBACZ WIDEO: W PGE Ekstralidze dalej będzie startowało osiem zespołów. Czy to koniec nadziei na rozszerzenie rozgrywek?

Z numerem 11 Kjastas Puodżuks. Ten doświadczony Łotysz w sezonie 2023 jeździł z "11" oraz "12". Jednakże to właśnie z tym pierwszym numerem radził sobie lepiej, dlatego na tej pozycji proponujemy 37-latka. Początek spotkanie może być trudny, ale w drugiej fazie dwukrotnie startuje się z młodzieżowcami drużyny przeciwnej.

Z "12" na plastronie proponujemy Steve'a Worralla. Nie jest to łatwy numer z powodu trudnego rozkładu biegów, ponieważ najpierw staje się pod taśmą w trzecim i piątym wyścigu, a następnie w 10. oraz 11. Jednakże tylko raz rywalizuje się z młodzieżowcem rywala. A Brytyjczyk powinien być ważnym ogniwem łotewskiej ekipy.

"13" najczęściej przeznaczona jest dla lidera, a nim powinien zostać pozyskany z Grupa Azoty Unii Tarnów Rene Bach. Zawodnik na tej pozycji ma najczęściej za zadanie pokonywać najlepszych seniorów rywali. Kto, jak nie właśnie Duńczyk, miałby to robić w Lokomotivie?

Duet juniorski stworzą Artiom Juhno oraz Nikita Kaulins. Ten pierwszy dostanie numer 15, a drugi 14. Dzięki temu w biegu młodzieżowym z pól wewnętrznych spod taśmy ruszy Juhno, który w sezonie 2023 miał minimalnie słabszą średnią od swojego kolegi. Jako rezerwowy Ernest Matjuszonok lub Noel Wahlqvist.

Skład Lokomotivu Daugavpils oczami WP SportoweFakty:
9. Jewgienij Kostygow
10. Daniił Kołodinski
11. Kjastas Puodżuks
12. Steve Worrall
13. Rene Bach
14. Nikita Kaulins
15. Artiom Juhno
16. Noel Wahlqvist/Ernest Matjuszonok

Czytaj także:
Żużel. Unia z nowym-starym zawodnikiem. Wypożyczyła go właśnie z GKM-u
Żużel. Witold Skrzydlewski odpowiada. Wiemy ile Orzeł wydał na Mateusza Dula

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy zgadzasz się z tym ustawieniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×