Żużel. Orzeł wzmacnia się przed startem sezonu. To posiłki z PGE Ekstraligi

Do startu sezonu w Metalkas 2. Ekstralidze niewiele ponad półtora miesiąca. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź postanowił wzmocnić się na pozycji młodzieżowców. Do drużyny dołączył Seweryn Orgacki.

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Seweryn Orgacki na prowadzeniu WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Seweryn Orgacki na prowadzeniu
Nieubłaganie zbliża się czas, na który wszyscy fani żużla czekają. Do startu ligowego ścigania, póki co na drugi i trzecim szczeblu w naszym kraju, zostało nieco ponad półtora miesiąca. Mimo to niektóre klubu szukają jeszcze wzmocnień.

Tak jest w przypadku H.Skrzydlewska Orła Łódź. Przedstawiciele siódmej drużyny ubiegłorocznego sezonu poinformowali we wtorek popołudniu, że do ich drużyny na zasadzie wypożyczenia, dołączył wychowanek ZOOleszcz GKM-u Grudziądz Seweryn Orgacki.

19-latek jest czwartym juniorem w kadrze łódzkiego klubu. Oprócz niego w tej formacji w 2024 roku startować będą Mateusz Bartkowiak, Aleksander Grygolec oraz Jakub Kiciński. Trener Maciej Jąder będzie miał spory wachlarz możliwości.

W 2023 roku Orgacki także był wypożyczony ze swojego macierzystego klubu. Wtedy reprezentował barwy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. 19-latek wystartował w 16 spotkaniach, w których wyjechał na to 49-krotnie. Ani razu nie wygrał biegu, raz był drugi, a 12 razy trzeci. To przełożyło się na średnią biegopunktową równą 0.306.

Pierwsza kolejka sezonu w 2024 roku w Metalkas 2. Ekstralidze zaplanowano na dni 13-14 kwietnia. Dokładne daty nie są jeszcze znane.

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?

Zobacz także:
Wiemy, kiedy potrenują na PGE Narodowym
Żużel. Kolejni zawodnicy wyjechali na tor. Wśród nich Daniel Bewley

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×