Tragiczne wieści. Nie żyje Andriej Kudriaszow

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow
Instagram / Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow
zdjęcie autora artykułu

W wieku zaledwie 32 lat zmarł Andriej Kudriaszow. Były żużlowiec, przez dwanaście lat związany z kilkoma klubami z ligi polskiej. Rosjanin posiadający polski paszport przegrał walkę z zaawansowanym rakiem skóry.

W tym artykule dowiesz się o:

Jego życie wywróciło się do góry nogami, gdy pod koniec 2022 roku poznał druzgocącą diagnozę. Nie pomogło drogie leczenie i pieniądze, które zbierano dla niego w Polsce.

Aby zapobiec przerzutom i sianiu spustoszenia w organizmie przez nowotwór, lekarze w maju 2023 roku podjęli trudną, ale konieczną decyzję o amputacji lewej nogi. Po kilku tygodniach od zabiegu, sytuacja wydawała się ustabilizowana, ale w kolejnych miesiącach zawodnik znów przeżywał horror.

Aby poddać się kolejnej metodzie leczenia, musiał podjąć trudną decyzję o natychmiastowym wyjeździe z Polski i powrocie do Rosji. Niestety nie przyniosło ono oczekiwanych efektów. W sobotę o śmierci Kudriaszowa poinformował jego ostatni klub w lidze polskiej - Kolejarz Opole.

Błyskawiczny wyjazd z Polski sprawił, że zawodnikowi nie udało się spełnić marzenia, czyli pojawić się na choćby jednym meczu żużlowym. Chęć zaangażowania go w pracę swojego teamu oferował mu choćby były mistrz świata Artiom Łaguta.

Andriej Kudriaszow w przeszłości był indywidualnym mistrzem Rosji. W polskiej lidze oprócz wspomnianego Kolejarza Opole, reprezentował w lidze także Wandę Kraków, GTŻ Grudziądz, KMŻ Lublin, Polonię Bydgoszcz, Orła Łódź, Start Gniezno i Lokomotiv Daugavpils.

Czytaj także: Prezes Unii: Mam świadomość, że możemy spaść. Nie powtórzymy błędu z poprzedniego sezonu Mistrz Polski nie zwalnia tempa. Tabela PGE Ekstraligi i statystyki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty