Żużel. Falubaz i Włókniarz przed ważnym testem. To starcie wiele wyjaśni

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć
WP SportoweFakty / Michał Chęć
zdjęcie autora artykułu

W piątek, 24 maja, o godz. 20:30 zmierzą się NovyHotel Falubaz Zielona Góra i Krono-Plast Włókniarz Częstochowa. To jedno z tych spotkań, które dla obu ekip może być kluczowe w kontekście ich dalszych losów w PGE Ekstralidze.

Fani zarówno NovyHotel Falubazu Zielona Góra, jak i Krono-Plast Włókniarza Częstochowa wyczekują piątkowego starcia. W ostatnim czasie w obu zespołach na próżno szukać pozytywnych nastrojów. Teoretycznie w lepszej sytuacji jest beniaminek, który w pierwszych trzech spotkaniach pokazał się z dobrej strony i wydawało się, że ekspresowo zaadaptował się w PGE Ekstralidze. Natomiast ostatnie dwa spotkania obnażyły ekipę z województwa lubuskiego - najpierw bolesna porażka na własnym terenie w Derbach Ziemi Lubuskiej, a następnie dotkliwa porażka na terenie aktualnego mistrza kraju.

Z perspektywy zielonogórskich fanów najbardziej może niepokoić bardzo nierówna dyspozycja braci Pawlickich. Przed sezonem uważano, że to właśnie od ich postawy będzie bardzo dużo zależeć i w zasadzie tak jest. Jeżeli "wylosuje się" przyzwoity mecz w ich wykonaniu, to NovyHotel Falubaz może zagrozić najlepszym, ale jeżeli będą mieli gorszy dzień, to drużyna jest niemalże bezradna. Z pozytywów natomiast ciągle z bardzo dobrej strony pokazuje się Jarosław Hampel, który jest liderem z prawdziwego zdarzenia. Delikatnym pozytywem dla zielonogórskich kibiców może być również całkiem przyzwoita forma Michała Curzytka, który ostatnio pokazywał, że potrafi wjechać w mecz w trakcie starcia i godnie zastąpić bezbarwnego Jana Kvecha.

ZOBACZ WIDEO: "Nie ma sensu". Szczere słowa Bartosza Zmarzlika o torach w Grand Prix

Niewiele mniej problemów jest w ekipie z Częstochowy. Krono-Plast Włókniarz obecnie zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Faktem jest, że mieli oni bardzo wymagający kalendarz, a strata nawet do miejsca dającego play-offy nie jest duża. Natomiast mimo wszystko można było więcej oczekiwać od drużyny z takimi nazwiskami w swoim składzie. Na ten moment nie zawodzi jedynie Leon Madsen, a reszta ekipy spod Jasnej Góry jeździ zdecydowanie poniżej oczekiwań. Szczególnie Maksym Drabik wygląda na kompletnie zagubionego, a nie potencjalnego lidera.

Właśnie z powodu ostatnich problemów obu ekip piątkowe starcie będzie bardzo ważne. Ewentualna wygrana NovyHotel Falubazu Zielona Góra pozwoli beniaminkowi odetchnąć z ulgą i poważnie myśleć o utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej, a może nawet o fazie play-off. To natomiast mogłoby pogrążyć Krono-Plast Włókniarz Częstochowa w kryzysie, a atmosfera wokół klubu byłaby coraz bardziej napięta. W odwrotnej sytuacji, ekipa z Zielonej Góry musiałaby bardziej nerwowo spoglądać za siebie w tabeli, a częstochowianie odzyskaliby nadzieję na lepszą część sezonu z korzystniejszym kalendarzem.

Wszystko wyjaśni się już w piątek, 24 maja, o godz. 20:30. Transmisja tego spotkania odbędzie się na antenie Eleven Sports. Natomiast darmowa relacja LIVE będzie dostępna na WP SportoweFakty.

Awizowane składy: NovyHotel Falubaz Zielona Góra 9. Jarosław Hampel 10. Rasmus Jensen 11. Przemysław Pawlicki 12. Jan Kvech 13. Piotr Pawlicki 14. Oskar Hurysz 15. Krzysztof Sadurski

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 1. Mikkel Michelsen 2. Maksym Drabik 3. Kacper Woryna 4. Mads Hansen 5. Leon Madsen 6. Kajetan Kupiec 7. Szymon Ludwiczak

Początek meczu: godz. 20:30 Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński  Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk

Źródło artykułu: WP SportoweFakty