Żużel. Nadrobią ligowe zaległości i wesprą rodzinę zmarłego Kudriaszowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę odbędzie się jedno spotkanie w ramach Krajowej Ligi Żużlowej. W Opolu tamtejszy OK Kolejarz w zaległym starciu spotka się z Trans MF Landshut Devils. Zapowiada się dobre widowisko.

Zawodnicy Trans MF Landshut Devils z Opolem mają bardzo dobre wspomnienia, bo to na tym obiekcie świętowali mistrzostwo 2. Ligi Żużlowej i zarazem przepustkę o szczebel wyżej. Z tamtego składu, który w stolicy polskiej piosenki zaliczył co prawda porażkę, ale na tyle bezpieczną, że w dwumeczu, to oni byli góra, nie ma zbyt wielu zawodników.

Gospodarze niedzielnego starcia odjechali już trzy mecze, w których zainkasowali dwa oczka. Goście jechali dwukrotnie i tyle też razy wygrywali. Czy są faworytem w Opolu? Gdyby to papier miał decydować i to, co widzimy w tabeli, to z pewnością tak. Ale podopieczni Marcina Sekuli z pewnością będą chcieli wykorzystać atut własnego toru i sprawić swoją fanom miły prezent.

Łatwo na pewno im nie będzie. Smaczku tej rywalizacji nadawać będzie fakt, że gospodarze mają w swoich szeregach jednego zawodnika w TOP 10 Krajowej Ligi Żużlowej i dosyć niespodziewanie jest nim Lars Skupień. Niemiecka ekipa swoich reprezentantów w czołowej dziesiątce ma trzech - Kima Nilssona, Erika Bachhubera i Erika Rissa.

Niedzielne popołudnie w Opolu to nie tylko zawody żużlowe. Na kibiców czeka szereg atrakcji. Jak poinformował OK Kolejarz: "Przed meczem odbędzie się sesja autografowa z udziałem wybranych zawodników naszej drużyny. Sesja rozpocznie się o godzinie 13:30 na wyjściu z pierwszego łuku. Zawodnicy będą dostępni dla Was przez 20 minut. Obok zawodników będzie stała hostessa. Będzie ona zaopatrzona w zdjęcia Andrieja Kudriaszowa z autografem oraz puszką, której zawartość trafi do żony i córki Andrieja. Każda osoba, która postanowi wesprzeć zbiórkę otrzyma zdjęcie".

Początek meczu w niedzielę o godzinie 15. Serwis WP SportoweFakty przeprowadzi relację LIVE z tego spotkania.

Awizowane składy: OK Kolejarz Opole  9. Stanisław Melnyczuk 10. Lars Skupień 11. Mathias Thoernblom 12. Emil Breum 13. Robert Chmiel 14. Jakub Fabisz 15. Oskar Stępień

Trans MF Landshut Devils  1. Kim Nilsson 2. Marius Hillebrand 3. Erik Riss 4. Victor Palovaara 5. Antonio Lindbäck 6. Erik Bachhuber 7. Mario Hausl

Początek meczu: godz. 15:00 Sędzia: Paweł Palka Komisarz toru: Krzysztof Okupski + praktykant Dariusz Kamiński

Prognoza pogody (za: pogoda.wp.pl): Temperatura: 24°C Deszcz: 0,0 mm Wiatr: 12 km/h

Czytaj także: 1. Zawodnik Motoru wygrał w Ukrainie. Duński talent nie zwalnia tempa 2. Polski zawodnik był o krok od wygrania gigantycznego pucharu. Jego rozmiar robi wrażenie!

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty