Żużel. Powoli wprowadzają wychowanka do PGE Ekstraligi. "Ta taktyka przyniosła sukces"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Jaworski
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Jaworski
zdjęcie autora artykułu

Bartosz Jaworski jest w tej chwili trzecim juniorem w kadrze Orlen Oil Motoru Lublin. Maciej Kuciapa powoli wprowadza wychowanka do startów w PGE Ekstralidze, a ten zbiera doświadczenie.

Kiedy Orlen Oil Motor Lublin ściągnął do siebie Wiktora Przyjemskiego, to stało się jasne, że Bartosz Jaworski będzie musiał zadowolić się rolą pierwszego oczekującego w formacji do 21. roku życia. 16-latek może liczyć na pewne miejsce w składzie podczas zawodów młodzieżowych, a teraz jest powoli wprowadzany do PGE Ekstraligi.

Zadebiutował w meczu Motoru z NovyHotel Falubazem Zielona Góra. - Jestem bardzo zadowolony, że dostałem szansę pojawienia się na torze. Mam nadzieję, że takich okazji będzie więcej. Pierwsze doświadczenie zdobyte - przyznał Jaworski w rozmowie z ekstraliga.pl.

I długo na drugi start nie czekał. Po raz kolejny pojawił się w piątek, ale tym razem w meczu wyjazdowym w Lesznie. Jaworski wyjechał na tor w piętnastym wyścigu, w którym nieźle wyszedł ze startu i przez moment liczył się nawet w walce o prowadzenie. Ostatecznie musiał jednak przełknąć gorycz kolejnego zera na swoim koncie.

- Różnic w przygotowaniu fizycznym, jak i sprzętowym nie widzę. W zawodach młodzieżowych jestem bardziej wyluzowany. Wiadomo, mój występ w PGE Ekstralidze to był debiut, także napięcie było większe. Jednak starałem się odnaleźć w sobie spokój - dodał.

Menedżer lubelskiej drużyny Jacek Ziółkowski pytany, czy w zespole planowane są roszady w meczach rewanżowych na poczet szansy dla Jaworskiego odpowiedział, że jest za wcześnie na takie kroki. - W zeszłym roku tak samo postępowaliśmy z Bartoszem Bańborem. Jeździł pół roku pod numerem 8 albo 16. Dostał swoją szansę i ją wykorzystał. Ta taktyka przyniosła sukces i na razie nie zamierzamy jej zmieniać - skomentował Ziółkowski.

Czytaj także: 1. Zawodnik Motoru wygrał w Ukrainie. Duński talent nie zwalnia tempa 2. Polski zawodnik był o krok od wygrania gigantycznego pucharu. Jego rozmiar robi wrażenie!

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty