Żużel. Falubaz przypieczętował spadek Unii? Pawlicki pogrążył dawny klub

WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki
WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki

NovyHotel Falubaz Zielona Góra nie miał większych problemów z pokonaniem Fogo Unii Leszno w niedzielnym meczu PGE Ekstraligi. Najbardziej utytułowany klub żużlowy w Polsce znajduje się w coraz gorszej sytuacji i jest o krok od spadku z elity.

To był mecz o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Przed niedzielną potyczką NovyHotel Falubaz Zielona Góra i Fogo Unię Leszno w ligowej tabeli dzieliły tylko dwa "oczka". Remis w pierwszym spotkaniu dodatkowo faworyzował zielonogórzan, którzy mieli w zasięgu ręki punkt bonusowy. Przyjezdni byli jednak podbudowani ostatnim zwycięstwem nad KS Apatorem Toruń i powrotem do składu Janusza Kołodzieja.

Jeśli ktoś liczył na zacięty pojedynek, już po pierwszej serii startów mógł być rozczarowany. Gospodarze od początku nadawali ton rywalizacji i po czterech gonitwach prowadzili 17:7. Leszczynianie mogli mieć pretensje do siebie, bo chociażby w trzecim biegu Janusz Kołodziej i Grzegorz Zengota przez moment prowadzili podwójnie, by przegrać 2:4 z Piotrem Pawlickim i Janem Kvechem.

Po tym wyścigu zagotowało się między Zengotą a Kvechem. Czech bezpardonowo potraktował zawodnika Fogo Unii, na co ten odpowiedział już po przekroczeniu mety i zajechał rywalowi drogę do parku maszyn. Doprowadziło to do niegroźnej wywrotki Kvecha. - Dla mnie to psychicznie słaby zawodnik, który nie umie przegrywać - takimi słowami zachowanie Zengoty podsumował Kvech w Canal+ Sport.

ZOBACZ WIDEO: Orlen Oil Motor jest zbyt silny? “Oglądaliśmy i było nam przykro”

"Bykom" z Leszna brakowało argumentów i dobrze spasowanego sprzętu. Do połowy zawodów tylko Ben Cook miał na swoim koncie indywidualne zwycięstwo. Sytuacji nie był w stanie uratować nawet Nazar Parnicki. Młody Ukrainiec został desygnowany do boju po raz pierwszy w dziewiątym wyścigu, ale nie zdobył punktów.

Można nawet zaryzykować tezę, że Fogo Unia Leszno przegrała niedzielny mecz... jeszcze przed jego rozpoczęciem. Z perspektywy czasu za błąd należy uznać desygnowanie do startu Bartosza Smektały. "Byki" mogłyby więcej ugrać na zastępstwie zawodnika za Andrzeja Lebiediewa.

Za to NovyHotel Falubaz Zielona Góra zmobilizował się na najważniejszy mecz sezonu. Piotr Pawlicki nawet po przegranych startach potrafił ogrywać rywali na dystansie, bardzo dobrze prezentował się Rasmus Jensen, a cenne punkty dorzucali Jarosław Hampel i Przemysław Pawlicki. Efekt? Po dziesięciu wyścigach gospodarze prowadzili 38:22 i byli o krok od zwycięstwa.

Sygnał do odrabiania strat dali Cook i Kołodziej, wygrywając podwójnie wyścig numer jedenaście. Był to jednak chwilowy zryw gości. Chwilę później kapitan Fogo Unii nie poradził sobie z Krzysztofem Sadurskim, zaś w trzynastej odsłonie wieczoru proste błędy popełnił Zengota i spadł z pierwszego miejsca na ostatnie. Tym samym już przed wyścigami nominowanymi był znany zwycięzca tego pojedynku - NovyHotel Falubaz prowadził 46:32.

Skończyło się na 53:37 dla gospodarzy i po niedzielnym meczu zielonogórzanie są bliscy utrzymania wśród najlepszych. Za to sytuacja drużyny z Leszna wygląda fatalnie. "Byki" tracą pięć punktów do rywala z Zielonej Góry i ewentualne zwycięstwa na własnym torze z grudziądzkim GKM-em i wrocławską Spartą mogą nie wystarczyć, aby pozostać w PGE Ekstralidze. Kluczowy będzie pojedynek z gorzowską Stalą na zakończenie fazy zasadniczej, ale w nim Fogo Unia na pewno faworytem nie będzie.

Punktacja:

NovyHotel Falubaz Zielona Góra - 53 pkt.
9. Jarosław Hampel - 9+3 (2*,2*,1*,1,3)
10. Rasmus Jensen - 12+1 (3,3,2,3,1*)
11. Przemysław Pawlicki - 7 (3,0,3,0,1)
12. Jan Kvech - 5+1 (1,2,2*,0)
13. Piotr Pawlicki - 12 (3,3,3,1,2)
14. Oskar Hurysz - 3 (3,0,0)
15. Krzysztof Sadurski - 5+1 (2*,0,3)
16. Eryk Farański - NS

Fogo Unia Leszno - 37 pkt.
1. Bartosz Smektała - 2+1 (1,1*,-,-)
2. Janusz Kołodziej - 11+1 (2,2,3,2*,2,-)
3. Ben Cook - 13 (0,3,2,3,2,3)
4. Keynan Rew - 6+1 (2,1,1*,-,2)
5. Grzegorz Zengota - 2 (0,1,1,0,-)
6. Antoni Mencel - 2+1 (1,1*,0,0)
7. Hubert Jabłoński - 1+1 (0,-,1*,0)
8. Nazar Parnicki - 0 (0,0)

Bieg po biegu:
1. (62,26) Prz. Pawlicki, Hampel, Smektała, Cook - 5:1 - (5:1)
2. (61,86) Hurysz, Sadurski, Mencel, Jabłoński - 5:1 - (10:2)
3. (61,32) Pi. Pawlicki, Kołodziej, Kvech, Zengota - 4:2 - (14:4)
4. (62,02) Jensen, Rew, Mencel, Hurysz - 3:3 - (17:7)
5. (62,71) Cook, Kvech, Rew, Prz. Pawlicki - 2:4 - (19:11)
6. (61,98) Pi. Pawlicki, Kołodziej, Smektała, Sadurski - 3:3 - (22:14)
7. (62,07) Jensen, Hampel, Zengota, Mencel - 5:1 - (27:15)
8. (62,48) Pi. Pawlicki, Cook, Rew, Hurysz - 3:3 - (30:18)
9. (61,81) Kołodziej, Jensen, Hampel, Parnicki - 3:3 - (33:21)
10. (62,59) Prz. Pawlicki, Kvech, Zengota, Mencel - 5:1 - (38:22)
11. (61,98) Cook, Kołodziej, Hampel, Kvech - 1:5 - (39:27)
12. (62,76) Sadurski, Kołodziej, Jabłoński, Prz. Pawlicki - 3:3 - (42:30)
13. (62,53) Jensen, Cook, Pi. Pawlicki, Zengota - 4:2 - (46:32)
14. (62,24) Hampel, Rew, Prz. Pawlicki, Jabłoński - 4:2 - (50:34)
15. (62,17) Cook, Pi. Pawlicki, Jensen, Parnicki - 3:3 - (53:37)

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód 
Zestaw startowy: I
NCD: 61,32 s - Piotr Pawlicki w biegu 3.
Wynik dwumeczu: 98:82 dla NovyHotel Falubazu, który zdobył bonus.

Czytaj także:
Wiara, wiara była w Apatorze! Na Motoarenie nastąpił kres wspaniałej serii Motoru!
Gwiazda polskiej ligi podjęła decyzję. To w tym klubie spędzi kolejny sezon!

Komentarze (73)
avatar
Nick Login
8.07.2024
Zgłoś do moderacji
14
7
Odpowiedz
I pomyśleć, że Dowhan by nam Pawlickich zwolnił a Zengote sprowadził... Trzymajcie go jak najdalej od klubu! 
avatar
Don von Jon
8.07.2024
Zgłoś do moderacji
13
2
Odpowiedz
Pięknie Cook dwa razy nejmara wyjaśnił! 
avatar
dawidZG
8.07.2024
Zgłoś do moderacji
3
3
Odpowiedz
avatar
leobartosz
8.07.2024
Zgłoś do moderacji
16
12
Odpowiedz
Falubaz leci ma niekorzystny terminarz ,zadnego meczu juz nie wygra!A Unia ma trzy mecze u siebie i ma teoretycznie wieksze szanse . Tak ze musimy jeszcze poczekac z tym spadkiem Unii. kibic P Czytaj całość
avatar
GABOR
8.07.2024
Zgłoś do moderacji
3
3
Odpowiedz
Super ! Bałem się tego meczu, ale poszło łatwiej niż myślałem. Mamy teraz trochę komfortu, ale jeszcze sezon trwa. Walka będzie do końca zacięta i nie jedna jeszcze niespodzianka nas czeka, któ Czytaj całość
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (878 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (404 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.