Emil Sajfutdinow: Takie wyróżnienia motywują mnie do pracy

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Doskonała postawa Emila Sajfutdinowa w rozgrywkach Speedway Ekstraligi oraz w Indywidualnych Mistrzostwach Świata została doceniona przez kibiców. 20-letni zawodnik Polonii Bydgoszcz zajął 3. miejsce w organizowanym przez Gazetę Pomorską 49. plebiscycie na najlepszego sportowca regionu kujawsko-pomorskiego.

Emil obecnie intensywnie przygotowuje się do zbliżającego się sezonu, wobec czego nie mógł osobiście odebrać nagrody przyznanej mu za formę prezentowaną w ubiegłorocznych zmaganiach na żużlowych torach. - Jestem bardzo szczęśliwy, iż sukcesy z poprzedniego sezonu zdobyły uznanie wśród tak wielu kibiców. Wszystkim bardzo dziękuję za licznie oddane na mnie głosy i chciałbym dodać, że takie wyróżnienia jeszcze bardziej motywują mnie do ciężkiej pracy, dzięki której będę mógł dostarczać fanom jeszcze więcej niezapomnianych chwil - powiedział Sajfutdinow na swojej stronie internetowej.

Rosjanin ostatnimi czasy w ramach przedsezonowych treningów po raz kolejny wystartował w zawodach motocrossowych. 20-latek ukończył rywalizację na 2. miejscu, potwierdzając tym, że nie tylko w speedwayu radzi sobie wyśmienicie. - Cieszę się z kolejnego zdobytego pucharu. Wywalczyłem lepsze miejsce niż w ostatnim wyścigu, ale jest jeszcze parę rzeczy do poprawienia. W zeszłym roku często kończyłem zawody lub serie na trzeciej pozycji, więc może to drugie miejsce to znak, że w tym roku będę wyżej - dodał Emil.

Przypomnijmy, że brązowy medalista IMŚ 2009 w tegorocznych rozgrywkach oprócz przywdziewania kewlaru Gryfów, będzie bronił również barw Piraterny Motala (Szwecja), Vojens SK (Dania) oraz Turbiny Bałakowo (Rosja).