Ciężka zima dała się również we znaki klubowym działaczom. W Bydgoszczy kilka dni temu rozpoczęto wywożenie śniegu ze stadionu i toru. Nieco grubsza warstwa białego puchu zalega jeszcze w parkingu oraz na trybunach, ale z godziny na godzinę jego ilość systematycznie maleje. Jeśli pogoda się utrzyma, to prawdopodobnie pierwsze treningi odbędą się w połowie marca. Na razie żużlowcy są zadowoleni z atmosfery panującej w klubie po odejściu Leszka Tillingera. - Chcemy bardziej skonsolidować zespół przed ligowymi spotkaniami - mówi przewodniczący Rady Nadzorczej Maciej Owsianik. - Dotychczas zawodnicy przyjeżdżali na kilka godzin przed meczem i wtedy trudno mówić o szerszej współpracy i budowaniu pozytywnej atmosfery między żużlowcami - dodał.
To ma się zmienić. Teraz nawet jeźdźcy zagraniczni mają się stawić w Bydgoszczy najpóźniej w sobotę i razem przygotowywać się do ligowych spotkań. Oczywiście, jeśli nie będą im kolidowały starty w Grand Prix. - To nie wszystko. Na przykład Antonio Lindbaeck bardzo chciałby poznać samo miasto. Dotychczas chyba nie był nawet w centrum, gdyż wszystko kręciło się wokół parkingu i lotniska. Planujemy organizację wspólnych spacerów Wyspą Młyńską, która pięknieje z każdym dniem. Będą również obiady oraz grill w plenerze. Nie naciskamy na osiągniecie konkretnego wyniku sportowego, gdyż tego po prostu nie da się przewidzieć - zakończył Owsianik.
Pod koniec marca sezon żużlowy w naszym kraju otworzy tradycyjny turniej Kryterium Asów. Lista startowa nie jest jeszcze pełna, dlatego Jacek Wojciechowski nie chciał na razie zdradzić szczegółowych informacji. - W tym roku z Kryterium koliduje organizacja Memoriału Alfreda Smoczyka w Lesznie i Złoty Kask w Zielonej Górze. Mamy już listę kandydatów do startu w Kryterium. Rozmowy cały czas jednak trwają i dlatego nie ujawniamy szczegółów, gdyż wszystko może jeszcze się zmienić - zapowiada prezes Jacek Wojciechowski. Polonię w marcowym turnieju będzie reprezentować czterech zawodników. Najprawdopobniej będą to Andreas Jonsson, Emil Sajfutdinow, Grzegorz Walasek oraz Robert Kościecha.
W czwartek szefowie klubu poruszyli również kilka bardzo ważnych kwestii organizacyjnych. Dla dziennikarzy w Bydgoszczy nie będzie płatnych akredytacji prasowych, tak jak to ma miejsce w Lesznie i Tarnowie. Na Trybunie Głównej zostanie zamontowany również bezprzewodowy internet, co jest jednym z wymogów licencyjnych Centernet Mobile Speedway Ekstraligi. Została również uruchomiona elektroniczna sprzedaż karnetów oraz Kart Kibica. - Nabycie tego ostatniego dokumentu będzie się wiązało z pewnymi przywilejami. Z grona jej posiadaczy wylosujemy osobę, która na półtorej godziny przed rozpoczęciem meczu będzie mógł wejść do parkingu i zobaczyć jak wszystko wygląda od kuchni. Z zakupem karnetów także należy się spieszyć, bowiem jeszcze przed wprowadzeniem sprzedaży elektronicznej mieliśmy zamówienia na 1500 sztuk. Co najlepsze miejsca na Trybunie Głównej i Sektorze A zostały już zarezerwowane. Dystrybucja wejściówek będzie trwała do 17 marca - poinformował szef ds.marketingu Piotr Januszkiewicz. Każdy dokument będzie musiał zawierać zdjęcie oraz imię i nazwisko danej osoby. Będzie na nim widoczny również numer pesel oraz kod kreskowy umożliwiający wejście na stadion. Potrzebna będzie fotografia. Karnet lub Karta Kibica będzie wydana najpóźniej 10 dni od momentu złożenia odpowiedniego wniosku. Te można wysyłać za pośrednictwem strony internetowej spółki od 18 lutego.
6 lutego w podbydgoskim Żołędowie odbył się pierwszy Bal Żużlowcy. Prócz dobrej zabawy zbierano środki na dokończenie budowy minitoru oraz na rzecz Bydgoskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego. Na realizację pierwszego zadania przekazano blisko piętnaście tysięcy złotych. Ośrodek prowadzony przez panią Ewę Ziętak dostał czek na pięć tysięcy złotych.