Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Liga czeska: Drabik i Kościecha pojadą w Pardubicach

W środę odbędzie się jeden mecz ligi czeskiej. Zlata Prilba Pardubice, mająca po dwóch meczach 4 punkty, zmierzy się na swoim torze z AK Slany, które do tej pory odjechało tylko jedno spotkanie i wygrało go. W barwach gości w pojedynku tym wystartują Sławomir Drabik i Robert Kościecha.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Drużyna z Pardubic wygrała dwa pierwsze mecze tego sezonu, jednak oba zwycięstwa nie przyszły łatwo i zostały osiągnięte po zaciętych bojach. W ostatnim spotkaniu Zlata Prilba pokonała na swoim torze PK Pilzno 47:46, a liderem zespołu był Hynek Stichauer, który wywalczył 14 punktów i bonusa. Słabo za to pojechał Lukas Dryml (3+1). Indywidualny Mistrz Czech, a także były stały uczestnik cyklu Grand Prix prezentuje w tym roku kameleonową formę i bardzo dobre występy, potrafi przeplatać słabymi. Jeśli w środę pojedzie jednak na takim poziomie, na jaki go stać, to wydaje się, że faworytem do zwycięstwa będą gospodarze.

AK Slany w jedynym dotychczas rozegranym meczu pokonały na wyjeździe Olymp Praga 48:45. Liderami drużyny są Martin Vaculik oraz Robert Kościecha. Na bardzo dobre wyniki stać także Martina Malka i Sławomira Drabika. Weteran polskich, jak i światowych torów w pierwszym meczu sezonu nie spisał się jednak najlepiej i zdobył z bonusem zaledwie 5 punktów. Jeśli w środowym pojedynku poprawi swoją dyspozycję, a punkty dorzucą też juniorzy, to AK Slany powinno być równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy.

Awizowane składy:

ZP Pardubice
1. Ales Dryml
2. Tomas Suchanek
3. Hynek Stichauer
4. Lukas Dryml
5. Vaclav Milik
6. Rene Vidner
7. Jaroslav Petrak

AK Slany
8. Martin Vaculik
9. Martin Malek
10. Sławomir Drabik
11. Robert Kościecha
12. Roman Cejka
13. Michal Dudek
14. Richard Fristensky

Początek: 18:00

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×