Madsen próbował ujarzmić nowy tłumik

Leon Madsen z dorobkiem 11 punktów zajął drugie miejsce w sobotniej rundzie kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata 2011 w Fjelsted. Przed zawodami w ojczyźnie niespełna 22-letni Duńczyk był jednak bohaterem małej afery.

Ziemowit Ochapski

Uczestnicy sobotniego turnieju byli zmuszeni do korzystania z tłumików nowego typu, na które narzekają niemal wszyscy żużlowcy. - Tłumik Madsena był przerobiony w ten sposób, że funkcjonował niemal identycznie jak ten stary. Duńczyk odpalił jednak swój motocykl podczas absolutnej ciszy w parkingu i odmienny dźwięk go zdradził - powiedział menadżer reprezentacji Szwecji - Daniel Nelsson.

Zawodnikowi Betardu WTS Wrocław za ten występek groziła dyskwalifikacja, ale w trosce o poziom sportowy zawodów postanowiono ukarać go tylko grzywną. - Muszę jeszcze raz to wszystko przeanalizować i zastanowić się nad odwołaniem od tej decyzji. Chyba jednak lepiej było pozwolić Madsenowi odjechać jeden wyścig, a dopiero później złożyć protest - dodał opiekun kadry Trzech Koron.

W turnieju w Fjelsted z 13 punktami na koncie zwyciężył Krzysztof Kasprzak, który był jedynym Polakiem biorącym udział w tych zawodach. Awans do półfinału rywalizacji o udział w przyszłorocznym cyklu Grand Prix wywalczyło dziewięciu najlepszych jeźdźców sobotnich zmagań.