Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Walka do samego końca - relacja z II rundy MDMP w Pile

Zwycięstwem Polonii Bydgoszcz zakończyła się II runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na torze w Pile. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno juniorzy z Gdańska i Łodzi. Zawody do szczególnie udanych może zaliczyć zdobywca kompletu punktów - Szymon Woźniak.
Robert Szłapak
Robert Szłapak

Czwartkowe zawody rozpoczęły się bez prezentacji i były rozgrywane w bardzo szybkim tempie. Nielicznie zgromadzeni kibice tylko raz oglądali bieg powtórzony i po niespełna dziewięćdziesięciu minutach poznaliśmy ostateczne rezultaty.

Pierwsza gonitwa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Damiana Celmera. Reprezentujący barwy Unibaxu Toruń zawodnik, już tydzień temu pokazał, że na pilskim torze czuje się wyśmienicie, kiedy to awansował do półfinału IMP. Celmer swój kolejny bieg również zwyciężył i kiedy wydawało się, że tego dnia będzie nie do prześcignięcia, zanotował obniżkę formy. W ostatnich dwóch biegach zdobył dwa punkty, a więc zakończył zawody z ośmioma "oczkami" na koncie. W jego drużynie kroku dotrzymał mu jedynie zdobywca siedmiu punktów w trzech startach Emil Pulczyński, a Bartosz Pietrykowski był tego dnia statystą. Ekipie z Torunia zdecydowanie zabrakło tego dnia punktów drugiego z braci Pulczyńskich - Kamila, który leczy kontuzję i zwycięzcy pierwszej rundy zajęli zaledwie czwarte miejsce.

W Pile najlepsi byli młodzieżowcy z Bydgoszczy, ze zdobywcą kompletu punktów - Szymonem Woźniakiem na czele. Bydgoszczanin jako jedyny tego dnia nie zaznał goryczy porażki i głównie dzięki jego fenomenalnej jeździe Poloniści mogli sięgnąć po zwycięstwo. Skład uzupełniali Damian Adamczak i Mikołaj Curyło, którzy łącznie zgromadzili punktów jedenaście. Ostateczny triumf nie przyszedł im jednak łatwo. Do samego końca zawodów musieli walczyć z zawodnikami gdańskimi, którzy przed ostatnią serią startów byli na prowadzeniu. W czternastym biegu doszło do bezpośredniego pojedynku i wtedy rozstrzygnęły się losy zwycięstwa. W pierwszej odsłonie tego wyścigu na pierwszym łuku upadł Damian Sperz. Na wejściu w wiraż było bardzo ciasno i zabrakło dla niego miejsca. W powtórce Sperz również upadł, jednak zszedł z toru o własnych siłach i bieg mógł być kontynuowany. W nim jego parowy kolega - Cyprian Szymko, musiał uznać wyższość pary bydgoskiej. W drużynie z Gdańska wystąpili także Mateusz Lampkowski - sześć punktów w dwóch startach i Marcel Szymko - cztery punkty w dwóch startach, jednak za każdym razem do mety przyjeżdżał za parowym kolegą.

O trzecią lokatę walka także trwała do samego końca. W ostatniej gonitwie spotkali się juniorzy z Łodzi i Torunia. Przed piętnastym biegiem jedno "oczko" więcej mieli na swoim koncie drugoligowcy i dzięki remisowi 3:3 tę przewagę udało im się utrzymać. W ich barwach najlepiej spisali się Mateusz Kowalczyk i Michał Łopaczewski. Trzy punkty dołożył do końcowej klasyfikacji również Emil Idziorek.

Sporym wydarzeniem był debiut w oficjalnych zawodach dwójki gospodarzy - Patryka Dolnego i Dawida Wiwatowskiego. Na szczególne słowa pochwały zasługuje ten pierwszy, który z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami walczył bez żadnych sentymentów. W swoim pierwszym starcie do samego końca próbował rozdzielić parę braci Szymko, jednak bez efektu. Później również zawzięcie atakował jadącego przed nim Idziorka, ale efektu znowu nie było. Najwięcej emocji dostarczyła jego ostatnia gonitwa. Przez pełne trzy okrążenia pewnie jechał na drugiej pozycji, wyprzedzając Mikołaja Curyło i Mateusza Mikorskiego. Pech chciał, że na przedostatnim wirażu wpadł w dziurę i kosztowało go to utratę dwóch pozycji. Ostatecznie wyprzedził jeszcze Mikorskiego, ale z gestów, które wykonał po biegu, można było odczytać, że zupełnie go to nie zadowoliło. Niemniej jednak występ Dolnego można ocenić bardzo pozytywnie i mimo, że dopiero od roku jeździ na żużlu, to umiejętnościami już przerasta kilku uczestników czwartkowych rozgrywek. Po meczu nie obyło się bez tradycyjnego chrztu i zza drzwi szatni było słychać głośne krzyki dwójki debiutantów.

Wyniki:

I Polonia Bydgoszcz 23 pkt.
13. Szymon Woźniak - 12 (3,3,3,3)
14. Damian Adamczak - 7 (2,3,2)
15. Mikołaj Curyło - 4 (1,1,2)

II Lotos Wybrzeże Gdańsk 20 pkt.
10. Mateusz Lampkowski - 6 (3,-,3,-)
11. Damian Sperz - 5 (2,3,u)
12. Marcel Szymko - 4 (2,2,-)
22. Cyprian Szymko - 5 (3,1,1)

III Orzeł Łódź 16 pkt.
7. Mateusz Kowalczyk - 7 (0,2,3,2)
8. Michał Łopaczewski - 6 (1,3,2)
9. Emil Idziorek - 3 (0,2,1)

IV Unibax Toruń 15 pkt.
4. Damian Celmer - 8 (3,3,2,0)
5. Bartosz Pietrykowski - 0 (0,0,0)
6. Emil Pulczyński - 7 (2,2,3)

V Speedway Polonia Piła 11 pkt.
1. Mateusz Mikorski - 5 (2,-,0,3)
2. Artur Pakiet - 3 (1,0,2)
3. Patryk Dolny - 3 (1,1,1)
19. Dawid Wiwatowski - 0 (0)

VI GTŻ Grudziądz 5 pkt.
16. Paweł Kaczorowski - 3 (d,1,1,1)
17. Łukasz Przedpełski - 2 (1,1,0)
18. Piotr Tabaka - 0 (t,w,w)

Bieg po biegu:
1. (64,88) Celmer, Mikorski, Pakier, Pietrykowski
2. (65,57) Lampkowski, Sperz, Łopaczewski, Kowalczyk
3. (65,41) Woźniak, Adamczak, Przedpełski, Kaczorowski (d4)
4. (66,56) C.Szymko, M.Szymko, Dolny, Wiwatowski
5. (66,32) Woźniak, Kowalczyk, Curyło, Idziorek
6. (66,06) Celmer, Pulczyński, Kaczorowski, Tabaka (t)
7. (66,75) Łopaczewski, Idziorek, Dolny, Pakiet
8. (67,94) Sperz, M.Szymko, Przedpełski, Tabaka (w/2min)
9. (66,12) Adamczak, Celmer, Curyło, Pietrykowski
10. (66,75) Kowalczyk, Łopaczewski, Kaczorowski, Tabaka (w/2min)
11. (67,04) Woźniak, Curyło, Dolny, Mikorski
12. (68,78) Lampkowski, Pulczyński, C.Szymko, Pietrykowski
13. (69,03) Mikorski, Pakiet, Kaczorowski, Przedpełski
14. (67,19) Woźniak, Adamczak, C.Szymko, Sperz (u)
15. (67,53) Pulczyński, Kowalczyk, Idziorek, Celmer

Sędzia: Krzysztof Meyze
NCD: w 1. biegu uzyskał Damian Celmer - 64,88sek.
Widzów: ok. 150

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (15):
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×