Droga zielonogórzan do finału MDMP

Juniorzy ZKŻ-u Zielona Góra nie mieli większych problemów z awansem do finału Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Po rocznej przerwie żużlowcy z Myszką Miki na plastronach ponownie powalczą o medale MDMP.

W tym artykule dowiesz się o:

Zawodnicy reprezentujący Zielonogórski Klub Żużlowy po raz ostatni w finale Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski znaleźli się w 2008 roku. Na torze w Lesznie podopieczni Aleksandra Janasa zajęli ostatnie, czwarte miejsce. Jeźdźcy z Myszkami Miki na plastronach w finałowych zmaganiach o MDMP meldowali się jak dotąd dość regularnie, zdobywając w tej kategorii osiem medali: trzy złote i pięć brązowych.

Po mistrzowski tytuł zielonogórzanie sięgnęli ostatnio w 1988 roku na torze w Bydgoszczy. Złota drużyna w składzie Jarosław Szymkowiak, Sławomir Dudek, Zbigniew Błażejczak, Dariusz Michalak i Marek Molka w pokonanym polu pozostawiła między innymi Polonię Bydgoszcz z młodym Tomaszem Gollobem i Apator Toruń. Po raz ostatni żółto-biało-zieloni medal MDMP wywalczyli w 2005 roku. Grzegorz Zengota, Marcin Nowaczyk, Zbigniew Suchecki i Adam Kulczyński w Rzeszowie zdobyli brąz.

W sezonie 2010 młodzieżowcy reprezentujący ZKŻ Zieloną Górę zmagania w MDMP rozpoczęli od udziału w grupie eliminacyjnej nr I. Ich rywalami byli juniorzy Caelum Stali Gorzów, Holdikomu Ostrovii Ostrów, PSŻ-u Lechmy Poznań i Kolejarza Rawicz.

Kolejarz Rawicz31+41

Najskuteczniejszym zawodnikiem zielonogórzan był oczywiście Patryk Dudek. Jeden z filarów młodzieżowej reprezentacji Polski w trzech rundach eliminacyjnych zdobył 44 punkty. Nieźle radził sobie również Łukasz Sówka - 29 "oczek". 10 punktów zdobył Adam Strzelec, a 11 Kacper Rogowski, który z powodu kontuzji nie wystąpił w jednej z rund.

Patryk Dudek

Awans do finału ZKŻ wywalczył w półfinale w Gdańsku, gdzie podopieczni Piotra Żyto i Andrzaja Huszczy zajęli czwartą pozycję. Zielonogórzanie rywalizowali między innymi z gorzowianami i torunianami, a pierwsze miejsce, raczej nieoczekiwanie, zajęli żużlowcy Orła Łódź.

V. Polonia Bydgoszcz - 16+2 pkt.

VI. Holdikom Ostrovia Ostrów Wlkp. - 11 pkt.

VII. Unibax Toruń - 10 pkt.

Finał MDMP, w którym wystąpi siedem najlepszych zespołów młodzieżowych w Polsce odbędzie się 1 września w Łodzi. Oprócz zielonogórzan, awans wywalczyli: Lotos Wybrzeże Gdańsk, Start Gniezno, Orzeł Łódź, KS Stal Gorzów, Unia Leszno i Tauron Azoty Tarnów.