Droga Unii Leszno do finału MDMP

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Juniorzy leszczyńskiej Unii bez problemów zakwalifikowali się do finału Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Po zwycięstwach w grupie eliminacyjnej i gnieźnieńskim półfinale podopieczni Romana Jankowskiego z pewnością będą chcieli powtórzyć sukces sprzed dwóch lat i zdobyć złoty medal.

W tym artykule dowiesz się o:

Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski żużlowcy z Leszna zdobyli w 2008 roku. Sławomir Musielak, Adam Kajoch, Robert Kasprzak oraz Przemysław Pawlicki zgromadzili wówczas łącznie 46 punktów, pokonując na własnym torze obrońców tytułu RKM Rybnik oraz młodzieżowców Włókniarza Częstochowa.

W sezonie 2009 leszczynianom nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku. Podopieczni Czesława Czernickiego wywalczyli brązowy medal, ulegając na torze w Toruniu gospodarzom oraz Caelum Stali Gorzów.

Leszczyńska Unia jest drugim za Unibaxem Toruń, najbardziej utytułowanym klubem w rozgrywkach o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski. Ekipa z Wielkopolski zdobyła w nich dotychczas 10 medali: 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

W sezonie 2010 leszczyńskie Byki rozpoczęły rywalizację od udziału w trzeciej grupie eliminacyjnej. Ich przeciwnikami były drużyny Speedway Wandy Kraków, Betardu WTS Wrocław, Startu Gniezno oraz Kolejarza Opole.

KZ Kolejarz Opole31,5+47

Siła leszczynian w eliminacjach opierała się głównie na Sławomirze Musielaku, zdobywcy 40 punktów oraz na Piotrze Pawlickim jr., który startując tylko w dwóch rundach wywalczył 26 "oczek". Drużyna zajęła pierwsze miejsce w tabeli i awansowała do półfinału rozgrywek, który 11 sierpnia odbył się na torze w Gnieźnie.

Podopieczni Romana Jankowskiego zdobyli w gnieźnieńskim półfinale 24 punkty i zwyciężyli w całych zawodach. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich bracia Musielakowie. Słabiej tym razem spisał się Piotr Pawlicki jr., który zaliczył dwa niegroźne upadki i zdobył zaledwie dwa "oczka".

VII. Włókniarz Częstochowa - 11 pkt.

W finale Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, który odbędzie się 1 września w Łodzi, leszczyńska Unia zmierzy się z Lotosem Wybrzeżem Gdańsk, Startem Gniezno, Orłem Łódź, KS Stalą Gorzów oraz Tauronem Azotami Tarnów.