WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zmiana pokoleń w Gnistornie Malmö - Paluch się żegna, Zmarzlik podpisuje

W sezonie 2011 do grona ekip występujących w szwedzkiej Allsvenskan dołączy Gnistorna Malmö. Włodarze szwedzkiego klubu chcą przyciągnąć na trybuny jak największe grono Polaków zamieszkujących w tym mieście i jego okolicach, dlatego też zamierzają podpisać kontrakty z kilkoma polskimi żużlowcami. Pierwszym z nich został młody gorzowianin Bartosz Zmarzlik, który zadebiutuje na szwedzkich torach już w najbliższą sobotę. Debiut Zmarzlika zbiegnie się z pożegnaniem ze szwedzkimi torami Piotra Palucha.
Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski

Sporo zmian czeka w nowym sezonie szwedzkich kibiców żużlowych. Jedną z nich jest przystąpienie do rozgrywek Allsvenskan drużyny Gnistorny Malmö, która w ostatnich latach walczyła na torach Division 1. Włodarze klubu nie chcą być jednak "chłopcem do bicia", dlatego też zamierzają wzmocnić swój skład. Pierwszym krokiem ku temu jest zakontraktowanie obiecującego juniora z Gorzowa Bartosza Zmarzlika. Młody gorzowianin podpisał na razie roczną umowę, ale nie wyklucza się jej przedłużenia. Jak przekazał portalowi SportoweFakty.pl związany od wielu lat z klubem z Malmö Jarosław Gliniecki, Gnistorna chce przyciągnąć na trybuny jak największe grono Polaków zamieszkujących licznie to miasto i jego okolice, a najlepszym na to sposobem będzie zakontraktowanie polskich żużlowców. Poza Zmarzlikiem, klub z Malmö cały czas negocjuje warunki umowy z jednym z czołowych polskich zawodników. Jeśli te rozmowy zakończą się sukcesem, można będzie mówić o prawdziwej "bombie transferowej".

Bartosz Zmarzlik będzie miał okazję zadebiutować w barwach nowego klubu już w najbliższą sobotę, 9 października, kiedy odbędą się w Malmö mistrzostwa klubowe. Powitanie młodego gorzowianina zbiegnie się z pożegnaniem ze szwedzkimi torami Piotra Palucha, który debiutował w Szwecji właśnie w Malmö. Kibice Gnistorny będą mieli w sobotę okazję obejrzeć bardzo szerokie grono swoich zawodników. Odbędą się bowiem turnieje mini-żużlowej szkółki, ligowej drużyny mini-żużla, a także weteranów "dorosłego" żużla i w końcu ligowego zespołu z Malmö. W tych ostatnich zmaganiach, poza Paluchem i Zmarzlikiem, wystąpią także m.in. Robert Pettersson, Chatrine Friman, Jesper Kristiansen, Oliver Berntzon, Mathias Thörnblom i Mikkel B Jensen.

Z decyzją o starcie w Allsvenskan wiążą się także większe wymagania finansowe. Włodarze klubu z Malmö już zadbali o tą stronę działalności. Jak przekazał portalowi SportoweFakty.pl zajmujący się w Gnistornie marketingiem i kontaktami ze sponsorami Tomasz Bogdanowicz, drużyna w sezonie 2011 będzie jeździć w Allsvenskan pod nazwą FNC-Gnistorna Malmö. Fiber Network Consulting AB to firma z branży telekomunikacyjnej.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×