WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dmitrij Chomicewicz wygrał w Saalfelden (wyniki)

Zwycięstwem Dmitrija Chomicewicza zakończyła się trzecia i zarazem ostatnia Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na lodzie, która w sobotę odbyła się w austriackim Saalfelden. Rosjanin zapisał na swoim koncie komplet 15 punktów.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Oprócz niego awans do cyklu Grand-Prix uzyskali Witalij Chomicewicz, Harald Simon, Gunther Bauer i Peter Koij.

Znana jest już piętnastka zawodników, która będzie rywalizować o tytuł indywidualnego mistrza świata w ice racingu. W elitarnym gronie Grand-Prix znalazło się miejsce dla aż ośmiu Rosjan. Swojego reprezentanta będzie miała także Polska, a będzie nim Grzegorz Knapp.

Pierwsza runda mistrzostw odbędzie się 5 lutego w Krasnogorsku (Rosja).

Wyniki:
1. Dmitrij Chomicewicz (Rosja) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Witalij Chomicewicz (Rosja) - 13+3 (3,2,2,3,3)
3. Harald Simon (Austria) - 13+2 (2,3,3,3,2)
4. Gunther Bauer (Niemcy) - 13+1 (1,3,3,3,3)
5. Peter Koij (Szwecja) - 11 (2,2,2,2,3)
----------
6. Per Anders Lindstroem (Szwecja) - 10 (3,3,1,2,1)
7. Mario Schwaiger (Austria) - 9 (3,2,0,2,2)
8. Jan Pecina (Czechy) - 8 (2,1,2,1,2)
9. Christoph Kirchner (Niemcy) - 7 (2,1,1,1,2)
10. Teppo Toivola (Finlandia) - 6 (1,0,3,1,1)
11. Simon Reitsma (Holandia) - 5 (0,2,2,0,1)
12. Gerrit-Oege Schukken (Holandia) - 2 (0,2,0,0)
13. Jussi Nyronen (Finlandia) - 2 (0,0,1,1,0)
14. Dirk Fricke (Szwajcaria) - 2 (1,0,0,0,1)
15. Lukas Volejnik (Czechy) - 2 (1,1,u,-,0)
16. Rene Stellingwerf (Holandia) - 2 (-,1,1,-,-)
17. Mark Uzzel (Wielka Brytania) - 0 (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Lindstrom, Pecina, Toivola, Schukken
2. D.Chomicewicz, Simon, Bauer, Reitsma
3. W.Chomicewicz, Koij, Fricke, Uzzel
4. Schwaiger, Kirchner, Volejnik, Nyronen
5. D.Chomicewicz, Koij, Pecina, Nyronen
6. Simon, Schwaiger, Stellingwerf, Fricke
7. Lindstrom, Reitsma, Volejnik, Uzzel
8. Bauer, W.Chomicewicz, Kirchner, Toivola
9. Simon, Pecina, Kirchner, Uzzel
10. D.Chomicewicz, W.Chomicewicz, Stellingwerf, Volejnik (u)
11. Bauer, Koij, Lindstrom, Schwaiger
12. Toivola, Reitsma, Nyronen, Fricke
13. W.Chomicewicz, Schwaiger, Pecina, Reitsma
14. Bauer, Schukken, Nyronen, Uzzel
15. D.Chomicewicz, Lindstrom, Kirchner, Fricke
16. Simon, Koij, Toivola, Schukken
17. Bauer, Pecina, Fricke, Volejnik
18. Koij, Kirchner, Reitsma, Schukken
19. W.Chomicewicz, Simon, Lindstrom, Nyronen
20. D.Chomicewicz, Schwaiger, Toivola, Uzzel

Bieg dodatkowy:
21. W.Chomicewicz, Simon, Bauer

Terminarz Grand Prix:
1. i 2. runda w Krasnogorsku (Rosja) - 5 i 6 lutego
3. i 4. runda w Togliatti (Rosja) - 12 i 13 lutego
5. i 6. runda w Assen (Holandia) - 12 i 13 marca
7. i 8. runda Inzell (Niemcy) - 26 i 27 marca

Uczestnicy Grand Prix 2011:
Siergiej Karaczincew (Rosja)
Franz Zorn (Austria)
Iwan Iwanow (Rosja)
Dmitrij Bulankin (Rosja)
Stefan Pletschacher (Niemcy)
Nikołaj Krasnikow (Rosja)
Danił Iwanow (Rosja)
Stefan Svensson (Szwecja)
Igor Kononow (Rosja)
Grzegorz Knapp (Polska)
Dmitrij Chomicewicz (Rosja)
Witalij Chomicewicz (Rosja)
Gunther Bauer (Niemcy)
Harald Simon (Austria)
Peter Koij (Szwecja)
Zawodnik który otrzyma "dziką kartę"

Rezerwowi:
Mats Jarf (Finlandia)
Antonin Klatovsky (Czechy)

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
www.speedway-forum.de

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • dd 0
    Z rosji wszyscy przeszedli eliminacje:D
    Odpowiedz Zgłoś
  • KAŻMIRZ BENDKE-konin 0
    2-wa pierwsze miejsca CHOMICEWICZÓW synowie naszych zesłancow-ziomali.
    Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×