KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Włókniarz pokazał jak się jeździ (relacja)

Piątej z rzędu porażki doznał w Ekstralidze ZKŻ Kronopol Zielona Góra. W piątek zielonogórzanie wyraźnie ulegli na swoim torze Złomreksowi Włókniarzowi Częstochowa, w którym punktowało praktycznie tylko czterech zawodników.

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Częstochowianie wygrali w Zielonej Górze zdecydowanie, choć jeszcze po ośmiu biegach to ZKŻ Kronopol prowadził w meczu.

Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy wygrali wyścig młodzieżowców 4:2. Przez moment zanosiło się nawet na podwójne zwycięstwo, gdyż ze startu najlepiej wyszedł Grzegorz Zengota, a po szerokiej dołączył do niego Nicolai Klindt. "Zengi" po chwili stracił jednak drugie miejsce na rzecz Lewisa Bridgera. Bieg drugi zapoczątkował serię aż siedmiu remisów. W tej fazie spotkanie znakomicie wśród gospodarzy jechał Niels Kristian Iversen, który wygrał dwa biegi. Bezbłędny był również Nicki Pedersen, lecz to nie było żadnym zaskoczeniem.

Goście na prowadzenie wyszli po dziewiątej gonitwie, którą podwójnie wygrali Pedersen i Sebastian Ułamek. Również w kolejnym biegu zanosiło się na podwójny sukces gości, bowiem jeszcze na początku czwartego okrążenia Nicki Pedersen i Mateusz Szczepaniak jechali na 5:1. Junior Złomreksu popełnił jednak w końcowej fazie wyścigu błędy i wyprzedzili go Iversen z Klindtem.

Po 10-minutowej przerwie na torze dominowali już tylko częstochowianie. Wyścig jedenasty Złomrex za sprawą Lee Richardsona i Sebastiana Ułamka wygrał 4:2. Dwunasta odsłona dnia była powtarzana aż dwa razy. Najpierw na wejściu w drugi łuk pierwszego okrążenia jadący na czwartym miejscu Iversen podciął Mateusza Szczepaniaka. Zawodnik z Częstochowy wstał z toru o własnych siłach, a Duńczyk został wykluczony z biegu. W powtórce na wejściu w pierwszy łuk znów upadł Szczepaniak. Sędzia Piotr Lis postanowił powtórzyć wyścig w trójkę. W trzeciej odsłonie tej gonitwy wygrał zdecydowanie Hancock, a Zengota przyjechał przed Szczepaniakiem. Włókniarz wyszedł na sześciopunktowe prowadzenie. Gospodarze od razu skorzystali z rezerwy taktycznej i za Janusza Baniaka pojechał Niels Kristian Iversen. W 13 biegu znów było bardzo gorąco na pierwszym łuku, gdyż upadek zanotował Piotr Protasiewicz. Sędzia winowajcą tego zdarzenia uznał Nickiego Pedersena i wykluczył go z powtórki. - Nie będę komentował decyzji sędziów. Zrobiłem to w zeszłym roku i musiałem się tłumaczyć przed Główną Komisją Sportu Żużlowego - powiedział trener gości Piotr Żyto. W powtórce trzynastego wyścigu najlepszy okazał się Sebastian Ułamek.

W biegach nominowanych częstochowianie postawili przysłowiową kropkę nad "i", wygrywając dwa razy podwójnie. Dodajmy, że w ostatnim wyścigu Protasiewicz pojechał jako joker i był ostatni.

Liderami Włókniarza w Zielonej Górze byli zgodnie z oczekiwaniami Greg Hancock i Nicki Pedersen, którzy łącznie zdobyli 29 pkt. Równie dobrze co Amerykanin i Duńczyk pojechał Sebastian Ułamek, a w końcówce spotkania przebudził się Lee Richardson. Wszystko to złożyło się na pewną wygraną gości.

W ZKŻ-ie Kronopol dobrze zaczął jechać Niels Kristian Iversen, a znacznie loty obniżyli Rafał Dobrucki, Piotr Protasiewicz i Grzegorz Walasek, którzy nie wygrali ani jednego biegu na swoim torze. Pretensji nie można mieć do Grzegorza Zengoty, który razem z bonusami wywalczył 9 "oczek" i w każdym biegu mijał linię mety przed rywalem. Co dalej z zielonogórską drużyną? Działacze i przede wszystkim zawodnicy mają teraz dwa tygodnie by odbudować formę. 6 lipca ZKŻ Konopol zmierzy się na swoim torze z Atlasem Wrocław i wszystko wskazuje na to, że będzie to mecz o być albo nie być w czołowej szóstce.

Złomrex Włókniarz Częstochowa
1. Greg Hancock (3,2,1*,3,3,2*) 14+2
2. Lee Richardson (0,2,0,0,3,3) 8
3. Sebastian Ułamek (1*,3,2*,1,3,2*) 12+3
4. Tomasz Gapiński - ZZ
5. Nicki Pedersen (3,3,3,3,w,3) 15
6. Mateusz Szczepaniak (0,-,0,0,1) 1
7. Lewis Bridger (2,0) 2

ZKŻ Kronopol Zielona Góra
9. Piotr Protasiewicz (2,1*,1,2,0) 6+1
10. Rafał Dobrucki (1*,2,d,2,1) 6+1
11. Niels Kristian Iversen (3,3,2,w,1,1) 10
12. Janusz Baniak (-,-,-,-) NS
13. Grzegorz Walasek (2,1*,2,0,0) 5+1
14. Grzegorz Zengota (1,1*,2,1*,2) 7+2
15. Nicolai Klindt (3,0,0,1*) 4+1

Bieg po biegu:
1. Klindt (63.72), Bridger, Zengota, Szczepaniak 4:2
2. Hancock (62.75), Protasiewicz, Dobrucki, Richardson 3:3 (7:5)
3. Iversen (62.78), Hancock, Ułamek, Klindt 3:3 (10:8)
4. Pedersen (62.63), Walasek, Zengota, Bridger 3:3 (13:11)
5. Iversen (63.87), Richardson, Hancock, Klindt 3:3 (16:14)
6. Ułamek (63.44), Zengota, Walasek, Richardson 3:3 (19:17)
7. Pedersen (63.00), Dobrucki, Protasiewicz, Szczepaniak 3:3 (22:20)
8. Hancock (63.25), Walasek, Zengota, Richardson 3:3 (25:23)
9. Pedersen (63.09), Ułamek, Protasiewicz, Dobrucki (d4) 1:5 (26:28)
10. Pedersen (63.50), Iversen, Klindt, Szczepaniak 3:3 (29:31)
11. Richardson (64.66), Dobrucki, Ułamek, Walasek 2:4 (31:35)
12. Hancock (64.12), Zengota, Szczepaniak, Iversen (w/su) 2:4 (33:39)
13. Ułamek (63.89), Protasiewicz, Iversen, Pedersen (w/su) 3:3 (36:42)
14. Richardson (64.00), Ułamek, Dobrucki, Walasek 1:5 (37:47)
15. Pedersen (63.91), Hancock, Iversen, Protasiewicz 1:5 (38:52)

Widzów: ok 10 tys.
Sędziował: Piotr Lis (Lublin)
NCD: 62.63 w biegu 4. Nicki Pedersen
Startowano wg II zestawu

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (68)
 • ZKZ Zgłoś komentarz
  Brawo Grzesiu! Jedynie Zengota nie zawiódł. Dlaczego on nie jechał w nominowanych?? Dla mnie Grzesiu to najlepszy zawodnik Falubazu, bo robi więcej niż się od niego oczekuje. Oby tylko
  Czytaj całość
  zarząd i kibice nie wywierali na nim zbyt dużej presji, tak jak na Ś.P Rafale...
  • sędzia dred Zgłoś komentarz
   Witam wszystkich kibiców żużla. Wszystkich kibiców, i tych z Zielonej i tych z Częstochowy, Leszna, Gorzowa, Wrocka itd. itd. Kochani dla nas żużel jest powietrzem, ale nie możemy
   Czytaj całość
   pozwolić sobie jako kibice żeby te powietrze było "zanieczyszczane" przez organizatorów imprez żużlowych. Od 5 lat jeżdzę na wszystkie zawody żuzlowe za swoim klubem, mam porównanie co do warunków natych stadionach, i to co powiem to jest moja bezstronną opinią. Niestety poza ceną biletów i organizacją zawodów (ich zabezpieczeniem) Zielona Góra zajmuje I miejsce - niechlubne. Popieram wszystkie wpisy o chamstwie, braku kultury ochrony etc. etc.etc. Pracuję dla żużla, posiadam licencję PZM a mimo to Bezmózgi nie zezwolił mi na wejście na sektor na który miałem wykupiony bilet ...paranoja...dlaczego ? bo byłem przyjezdny a nie miejscowy?! Totalny szok. Uważam że my kibice powinniśmy częściej się przeciwstawiać tego typu praktykom organizatorów. To min. za nasze pieniądze wynajmuje się tych "panów". zasłanianie się bezpieczeństwem to ściema... Ja bardzo lubie pochodzić po stadionach, porozmawiać z kibicami, nawet ULTRAS, ciesze się gdy wygrywamy, szacunek dla zwycięsców, smutno gdy przegrywamy, ale przegrane nie biorą się znikąd.. są konsekwencją tych którzy ustawiają drużynę i zawodników. Uważam że jako kibice, powinniśmy domagać się szacunku dla nas, największych sponsorów tego sportu, to dla nas są te zawody, i powinniśmy przez organizatorów być szanowani, nie jesteśmy "bydłem" które zamyka się w boksach pod dozorem ochroniarzy, bez możliwości wyjścia, zakupu jedzenia czy napojów. Powinniśmy głośno zacząć o tym mówić. Sport, zawody sportowe są "towarem" które my kupujemy jako konsumenci. Chcemy towaru gatunkowo dobrego i kulturalnej obsługi, czy to tak wiele? a może wnosmy skargi do Biura Ligi, PZM i ...Biura konsumentów... Co o tym myślicie....Pozdrawiam zakeconych w lewo.
   • HEJ HEJ FALUBAZ Zgłoś komentarz
    PANIE FAJECZKA DAJ PAN SOBIE SPOKOJ Z ZUZLEM TO SAMO DOTYCZY SIE PANA KIBELKA,TRENERA I RESZTY SEPOW
    • KIBICE FALUBAZU Zgłoś komentarz
     ZARZAD DO WYMIANY. CHCEMY LUDZI KTORZY KOCHAJA TEN SPORT A NIE MATERIALISTOW.
     • TYLKO FALUBAZ Zgłoś komentarz
      ZAWODOWCAMI JESTESMY TYLKO MY KIBICE!!!!!!
      • kibic z krwi i kości Zgłoś komentarz
       a ja powiem tak , byłem na meczu ( choć to było raczej spontaniczne wyjscie ) i musze powiedziec , że nie liczyłem na wygraną i nie jestem wcale zdziwiony , że polegliśmy ! Kibice jak
       Czytaj całość
       zwykle pokazali to co najlepsze ! Ale wydaje mi się niestety , że należy zbojkotować mecz z Wrockiem i pokazać NASZYM WŁADZĄ na czym stoją ! Bo jak na razie to odnosze wrażenie , że Dowhan po sezonie z napchanymi kieszeniami opusci nasz ukochany Falubaz ! Przed sezonem mówiono tak głośno o walce o pudło nawet , a widać wyraznie , że w tym klubie to liczy się tylko nabijanie kasy ! Ja już podziekuje , temu FANATYZMOWI dlatego , że uważam to za czystą obłude i wkładanie kibicom farsy ! Kibice Czewy i inni przyjezdni maja całkowita racje ! Zgadzam się z nimi ! Wspomnicie moje słowa , że Dowhan opuści ten klub wraz z zakonczeniem sezonu ! I obawiam , się że wiadomo było o tym już przed sezonem ! Cień nadzieji pozostaje , bo sa play-offy tylko czy stać naszych na podniesienie sie i walczenie z Toruniem ? hmmm... szczerze wątpie ! O jezdzie i niezrozumieniu naszych i braku pomysłu na jakąkolwiek akcje na torze się nie wypowiadam , ponieważ Ci zawodnicy jeżdza raczej dla siebie , a nie dla FALUBAZU , przynajmniej takie wrażenie odnosze po kolejnych meczach ! ZERO WSPÓŁPRACY na torze ! Kibice zasługują na Ekstralige , niestety druzyna , a raczej jej brak NIE ! Kibice Fanatyzm , Fanatyzmem , ale chyba jakiś kres tego musi być bo ile lat jeszcze damy z siebie doić siano i dawać się łapac na marketingu ( ktory nota bene jest najwazniejszy w tym klubie ) ? Myśle , że czas najwyższy pokazać , że bez kibiców ten cały marketing Pana Dowhana nic dla nas nie znaczy ! Przykre , ale prawdziwe , jesteśmy obecnie słabi i nic nie wskazuje na poprawe ! I żeby nie było , MY KIBICE NIE ODWRACAMY SIE OD FALUBAZU NIGDY , chcemy tylko dać bodziec do działania , bo najwidoczniej inaczej nic sie nie zmieni !!!! DZIEKUJE !
       • Gracjan84 Zgłoś komentarz
        Nie dorastacie do pięt Lesznu i Gorzowowi w organizacji meczy i obsłudze przyjezdnych !!! to jest najlepszy komentarz do tego meczu bo wynik sportowy był jasny do przewidzenia!!!
        • olka Zgłoś komentarz
         Co do poprzednich postow userow odnosnie organizacji i ochrony na W69 - zgadzam sie całkowicie. Obszukiwanie przez ochroniarzy od ''zubrzyckiego'' to jakis smiech na sali. Obmacuja, na dodatek
         Czytaj całość
         sa gburowaci i za grosz kultury. Po drugie sektor gości; oblesna trybuna bez mozliwosci wyjscia i zakupienia czegokolwiek do picia i jedzenia. Tutaj wcale krytyce przyjezdnych kibicow sie nie dziwie i zgadzam sie w 100%.Siedziec 3h o suchym pysku to szalu mozna dostac. Bedac w Lesznie na meczu bylam bardzo zadowolona z milej ochrony, i calej atmosfery jaka tam panuje. ZKZ jest daleko w tyle z organizacja. I nie tylko z tym...
         • wierny kibic falubazu Zgłoś komentarz
          Do: miszczu Oj miszczu widać, że nie wiesz co gadasz a o żużlu to nie masz zielonego pojęcia !!! Ja trochę bliżej siedzę koło żużla i wszystko śledzę, tak że wiem co tam jest
          Czytaj całość
          grane. Jażąbek jako jedyny w tym klubie trzyma w garści swoją działkę, czego nie można powiedzieć o innych członkach klubu. A co do silników to jak byś chciał wiedzieć to każdy z zawodników indywidualnie przygotowuje swoje silniki u różnych tunerów, nawet Zengota.
          • Rainatt Zgłoś komentarz
           Faktycznie w Zielonej bylem ze 2 razy i widzialem tamtejszy "stadion" Wowczas polowa osob wchodzila za darmo bo ogrodzenie na tamtejszym obiekcie bylo "rewelacyjne" ... A najbardziej mnie
           Czytaj całość
           urzeklo hamstwo kibicow z Zielonej kiedy palili szalik Startu Gniezno i spiewali glupie piosenki... malo tego jakis niespelna rozumu kibic zielone podpalil serpentyny bedace poza banda okalajaca 1 luk! Musila interweniowac straz pozarna!!! Wstyd!!! Hamy i prostaki tak o was myslalem! Jeszcze wowczas srogo kleneliscie na Cegle ale i tak przegraliscie 44:46.. ale to juz historia. Podsumowujac jaka kultura kibicow taki stadion taki zarzad!!! Moze kiedys dorosniecie do extra na razie cieszcie sie tym co macie bo i tak jest tego wiele!!! Pozdro
           • miszczu Zgłoś komentarz
            Do:wierny kibic falubazu, Co ty gadasz człowieku? Jażąbek dobrą robotę? oszalałeś chyba człowieku jakby on robił dobrą robote w tym klubie to by przygotował naszym sprzęt, żeby
            Czytaj całość
            chodził tak jak Nickiemu,a tu nasi nie mieli w ogóle dobranego sprzętu z metanolem itp...
            • Lek Zgłoś komentarz
             Przypomnę przyśpiewki falubazów w stosunko do Gorzowa po naszym awansie. "I gdzie wy pasujecie?" Ludzie, to gdzie pasuje ten wasz falubaz???? Wstyd dla naszej ekstraligi. Brak stadionu, brak
             Czytaj całość
             drużyny, kibiców przyjezdnych traktuje się jak intruzów, prezes który ma wszystko w d..., trener który nia ma pojęcia o taktyce, toromistrz który nie ma pojęcia jak przygotować tor dla swoich, kibice nawet ci którzy mają karnety jak nie przyjdą 2 godz. przed meczem to nawet gwoździe z ławek nie wejdą w tyłek tylko stoją w trzecim rzędzie i nic nie widzą. Moje pytanie do zg. To wy gdzie tak naprawdę pasujecie????
             • Falubazers Zgłoś komentarz
              szkoda ze nie mamy Kurmanka On by pokazal tym naszym profesjonalista jak sie jezdzi i walczy na zuzlu bo to co robia nasi to katastrofa wyjechac z pod tasmy i przejechac 4 okrazenia to i ja
              Czytaj całość
              potrawie zreszta co to za speedway jak nie ma wogole walki tylko start uwazam ze to w zielonej gorze jest jednym z najgorszych w polsce poprostu nie ma walki tylko start i tyle i to ma byc zuzel??A placenie po 40 zl za mecz to zarzad powinien oddawac pieniadze albo chociaz 50% bo zadnej przyjemnosci z tego czlowiek nie ma rozumiem ze nikt nikogo nie zmusza do kupna biletu ale jak cos kupujesz to wymygasz na bramce potrafia wymacac od stop do glow i na tym sie konczy profesjonalizm nastepny mecz bojkot zachecam do tego wszystkich przyjdzmy pod stadion wejdziemy na 2 ostatnie biegi z dopingiem jak oni z nas robia kpiny to my z nich zrobic mozemy jeszcze wieksze a uwieszcie ze takie wstydu by sie najedli nie tylko na cala Polske. Pozdro dla normalny no i z ciezkim sercem ale gratki dla gorzowian ani przynajmniej jeszcze z zebem w odroznieniu od nas az boje sie jak beda wygladaly derby przeciez nasze asy nie zdobeda 30 pkt tam przykre ale prawdziwe :( kary finasowe za nie wykonanie zadania a nie wlazenie w d... caly czas
              Zobacz więcej komentarzy (36)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×