WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kluby z Gdańska i Miszkolca bez licencji! Inne drużyny mają także problemy

3 kwietnia zainaugurowane zostaną rozgrywki ligowe, a wiele klubów nadal nie spełniło wymogów licencyjnych. Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi wydał komunikat o tym, kto ma problemy z licencją.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej na sezon 2011 w dn. 15-16.03.2011, korzystając ze środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, zgodnie z decyzją Zespołu z dnia 6-7.12.2010 r. podjął następujące decyzje:

1.1 Stal Gorzów Wielkopolski SA:

Przychylono się do wniosku klubu w sprawie przesunięcia terminu odbioru technicznego toru i ustalono termin weryfikacji toru do dnia 31.03.2011

1.2 Zielonogórski Klub Żużlowy Sportowa Spółka Akcyjna:

Weryfikacja toru odbyła się w dniu 15.03.2011.

Z uwagi na konieczność dostarczenia przez Klub do dn. 17.03.2011 r. dokumentacji przebudowy toru i jej zatwierdzenia przez GKSŻ, decyzja w sprawie wydania licencji nastąpi do dnia 20.03.2011

1.3 Speedway Stal Rzeszów Spółka Akcyjna:

Przychylono się do wniosku klubu w sprawie przesunięcia terminu odbioru technicznego toru i ustalono termin weryfikacji toru do dnia 31.03.2011.

2.1 GKS Wybrzeże S.A.:

Klub poinformował o spłacie zobowiązań wobec zawodników. Z uwagi na niespełnienie jednego z warunków, tj.: brak spłaty zobowiązań wobec ZG PZM (zgodnie z decyzją Prezydium ZG PZM z dn. 26.11.2010r.), Zespół odmówił przyznania licencji

Klub z Gdańska wyjaśnia ->

2.2 PSŻ Sp. z o.o. Poznań

Klub poinformował o zaspokojeniu roszczeń finansowych wobec zawodników: Robert Miśkowiak, Damian Celmer, Adrian Szewczykowski, Norbert Kościuch.

Przychylono się do prośby klubu o przedłużenia terminu spłaty pozostałych zawodników do dnia 24.03.2011.

2.3 TŻ Start Gniezno:

Klub poinformował o spłacie zobowiązań wobec zawodników: Krzysztof Jabłoński, Michał Szczepaniak, Linus Sundstroem, Jason Doyle, Peter Ljung.

Zespól zapoznał się z prawomocnym i opatrzonym klauzulą wykonalności nakazem zapłaty przez Klub TŻ Start Gniezno należnej kwoty zawodnikowi Matejowi Ferjanowi. Postanowiono zobowiązać Klub do przedstawienia w ciągu 3 dni, tj. do dn. 21.03.2011 dowodu zapłaty z tytułu prawomocnego wyroku; brak informacji klubu dot. zapłaty dla zawodnika M. Ferjana, będzie oznaczał anulowanie decyzji o przyznaniu licencji.

2.4 RKM Rybnik:

Klubu poinformował o wypełnieniu wszystkich wymogów licencji warunkowej z dnia 5.01.2011.

Uzyskano opinię prawną , zgodnie z którą nie doszło do skutecznego odstąpienia przez RKM Rybnik od Kontraktu o profesjonalne uprawnianie sportu żużlowego z zawodnikiem Mariuszem Węgrzykiem, albowiem klub nie zachował procedur określonych w Regulaminie Przynależności Klubowej oraz załącznikach do przedmiotowego regulaminu.

Postanowiono zobowiązać Klub do przedstawienia w ciągu 3 dni, tj. do dn. 21.03.2011 dowodu zapłaty zaległości finansowych w stosunku do zawodnika Mariusza Węgrzyka; brak informacji klubu dot. zapłaty, będzie oznaczał anulowanie decyzji o przyznaniu licencji.

3.1 KS Speedway Polonia Piła:

Zapoznano się z oświadczeniem Klubu o uregulowaniu zobowiązań wobec zawodników: Alexey Kharchenko, Andrzej Korolew, Simon Stead, Piotr Dziatkowiak, Piotr Świst, Piotr Rembas zgodnie z podpisanymi porozumieniami.

Przyznano Klubowi licencję 9/II/2011.

3.2 Klub Żużlowy Kolejarz Opole:

Klub poinformował o uregulowaniu należności wobec zawodników: Ricki Kling, Adam Pawliczek, Adam Czechowicz, Michał Mitko.

Przyznano Klubowi licencję 6/II/2011

3.3 Track Racing Kft Miskolc:

Z uwagi na brak informacji z Klubu dot. zapłaty dla zawodników, osób fizycznych i prawnych, Zespół podjął decyzję o odmowie przyznania licencji

3.4 "Speedway Wanda" Kraków:

Speedway Wanda Kraków oświadczył, że nie posiada zobowiązań wobec zawodników: Patryk Pawlaszczyk, Roman Chromik, Bartosz Szymura, Hynek Stichauer, Andriej Kudriaszow

KS Wanda Kraków oświadczył, że Speedway Wanda nie posiada żadnych zobowiązań w stosunku do klubu.

Przychylono się do prośby Klubu o przesunięcie spłaty wobec zawodnika Grzegorza Stróżyka do dnia 23.03.2011.

3.5 ŻKS Ostrovia:

ŻKS Ostrovia poinformował o częściowym na dzień 15.03.2011 rozliczeniu z zawodnikami. Zespół przychylił się do prośby Klubu, który zobowiązał się do ostatecznego rozliczenia się z zawodnikami do dnia 30.03.2011.

3.6 Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe Krosno:

Klub poinformował o spłaceniu zawodników: Mateusz Szostek, Grzegorz Knapp, Martin Malek oraz częściowym uregulowaniu należności wobec: Kennetha Hansena, Josefa Franca, Pawła Staszka, Madsa Korneliussena. Ustalono ostateczny termin spłaty zawodników do dnia 30.03.2011.

Przychylono się do prośby klubu w sprawie przesunięcia terminu odbioru technicznego toru do 31.03.2011.

3.7 Stowarzyszenie Klub Motorowo-Żużlowy "Lublin":

Przychylono się do prośby klubu w sprawie przesunięcia terminu odbioru technicznego toru do 31.03.2011.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
PZM

Komentarze (58):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • APATOR do night 0
  co ty dziecko wiesz na temat zuzla piszesz glupoty wszedzie udajesz wielkiego kibica a wiesz tyle co zjesz night nie pisz juz na s.f. bo cie nikt tu nie chce zainteresuj sie do kiedy ty masz licencjie na zolte papiery bo cie zamkna za pisanie glupot pozdr dla normalnych kibicow zuzla
  Odpowiedz Zgłoś
 • RKM 0
  Węgrzyk pieniadze z rybnika pożyczy Ostrovi na spłatę długów :) to dopiero diabelki plan w Ostrowie :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • stary zgred 0
  Kiedy skuteczne rozwiązanie umowy z rodziną M.(dyrektor sportowy plus zapychacze motorów)?
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (55)
Pokaż więcej komentarzy (58)
Pokaż więcej komentarzy (58)
Pokaż więcej komentarzy (58)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×