Michał Mitko: Trzeba radzić sobie z presją

W niedzielę Kolejarz Opole przegrał z KSM-em Krosno 39:50. Jednym z najlepszych zawodników spotkania był Michał Mitko, który mimo dobrego występu nie miał wesołej miny.

Mitko był najskuteczniejszym zawodnikiem Kolejarza. W sześciu startach zdobył 11 punktów. Jego dobra postawa nie pomogła opolanom w zwycięstwie. - Okazuje się, że w trójkę nie można wygrać meczu - komentował "Siwy". - Choć wypadłem nieźle, to nie mogę być zadowolony, gdyż przegraliśmy mecz, który należało wygrać. Przed pierwszym biegiem nie dopuszczałem innej opcji niż nasze zwycięstwo. Rzeczywistość zweryfikowała brutalnie plany. Przeciwnik udowodnił, że na swoim torze będzie groźny.

Wychowanek RKM-u Rybnik przyczyn porażki upatrywał w słabej postawie Igora Kononowa i Rafała Flegera. - Igor zawiódł. Widać było, że jest chory, ale dolegliwości powinien zgłosić wcześniej. Wtedy mógłby zostać zastąpiony przez innego zawodnika. Jego punktów zabrakło. Więcej spodziewałem się też po Rafale. W sparingach spisywał się znakomicie i liczyliśmy na równie dobrą postawę w lidze. Tłumaczą go problemy sprzętowe. W pierwszym biegu znajdował się na prowadzeniu, gdy zanotował defekt i zatarł silnik. Gdyby wygrał ten wyścig, to w kolejnych jeździłby lepiej. Później chciał się zrehabilitować. Odważnie wszedł w łuk, ale nie opanował motocykla i groźnie upadł. Mogło to się źle skończyć.

Mitko słabo rozpoczął niedzielne zawody. W swoim pierwszym biegu nie zdobył punktu, a w następnym został wyprzedzony przez Kennetha Hansena. - Przed meczem modliłem się, żeby nie wylosowano drugiego zestawu. Tak się nie stało i musiałem startować z czwartego pola, które było twarde. Nie zabrałem się spod taśmy, chciałem gonić rywali, ale na drugim łuku trafiłem na nierówność i upadłem. W kolejnej gonitwie z Adamem Czechowiczem przewodziliśmy stawce i blokowaliśmy Hansena. Na czwartym okrążeniu byłem pewny, że jedzie za mną "Czesiu", tymczasem był to Hansen, mający podobny kombinezon do Adama. Gdybym się zorientował, iż atakuje mnie Duńczyk, to nie dałbym mu wygrać. Zostawiłem mu jednak taką "bramę", że musiał z tego skorzystać i mnie wyprzedzić.

Mitko uważa, że receptą na skuteczną jazdę jest umiejętność radzenia sobie ze stresem. - Zawody sparingowe i ligowe to inna bajka. W lidze jesteśmy obciążeni presją. Nie wywierają jej działacze czy kibice, lecz sami ją wytwarzamy, ponieważ wiemy, że musimy dobrze wypaść. Sztuką jest wytrzymać ciśnienie. Miałem z tym w poprzednim sezonie problemy i po trzech udanych biegach, w następnych potrafiłem przyjechać z tyłu. Przez częste występy nauczyłem się przezwyciężać stres. Dla niektórych jeźdźców to ciągle kłopot. Widać, że mają szybki sprzęt i umiejętności. Dobrze prezentują się w sparingach, ale w zawodach oficjalnych są cieniem samych siebie. Przyczyn należy szukać w głowie i psychice.

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (872 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.