Kokpit Kibice

Lwy najlepsze w Tarnowie - relacja z pierwszej rundy Śląskiej Ligi Młodzieżowej

Po raz pierwszy w tym sezonie rozegrano Śląską Ligę Młodzieżową. Najlepszym zespołem na tarnowskim torze okazał się CKM Włókniarz Częstochowa. W pierwszej trójce zawodów uplasowali się także zawodnicy z Rybnika i juniorzy Żurawi z Rzeszowa.
Paweł Kwiek
Paweł Kwiek

Blisko trzy godziny trwały zawody w tarnowskich Mościcach. W szranki stanęli zawodnicy siedmiu zespołów. Najlepiej na tarnowskim owalu radzili sobie zawodnicy z Częstochowy, którzy zgromadzili na swoim koncie 27 punktów. Drugie miejsce wywalczyli sobie juniorzy z Rybnika, natomiast trzecie miejsce przypadło reprezentantom Rzeszowa. Podczas zawodów nie brakowało upadków. Najpierw w czwartym biegu groźnie wyglądający upadek miał Łukasz Lesiak. Na upadającego na tor zawodnika Tauronu Azotów Tarnów najechał jego kolega z drużyny Edward Mazur, który dzisiaj reprezentował łączony skład z Łodzi i Tarnowa. - Łukasz miał groźnie wyglądający upadek. Na wejściu w pierwszy łuk było bardzo ciasno. Kiedy upadł, na jego nieszczęście zawadził go motocyklem Edward Mazur. W tej chwili Łukasz jest w szpitalu i przechodzi szczegółowe badania. Nie możemy na razie nic powiedzieć na temat jego stanu zdrowia. Wygląda na to, że jest poobijany, a najbardziej ucierpiał jego bark - powiedział po zawodach trener Jaskółek Marian Wardzała.

W biegu numer 16 dzisiejszych zawodów motocykla nie opanował Łukasz Kret i spowodował upadek reprezentanta RKM-u Rybnik Łukasza Piechy. Młodego zawodnika Rekinów z toru zabrała karetka. Skutki upadku były na tyle duże, że nie mógł już kontynuować zawodów.

Ostatnie miejsce w dzisiejszych zawodach zajęła drużyna z Tarnowa. Osamotniony Tadeusz Kostro nie był w stanie wywalczyć wyższej lokaty. Z dobrej strony pokazał się Dawid Lampart z Rzeszowa, który w swoich czterech startach uzbierał 10 "oczek". Ale to nie zawodnik Żurawi był najlepiej punktującym juniorem dzisiejszego dnia. Tor w Mościcach najbardziej odpowiadał zawodnikowi z Częstochowy. Artur Czaja zdobył bowiem 14 punktów, wyjeżdżając na tor pięciokrotnie.

Zawodny nie zgromadziły na trybunach dużej ilości kibiców. Mimo wolnego wstępu zmagania juniorów oglądała garstka kibiców. Warto odnotować iż pomiędzy regulaminowymi biegami na torze pojawiali się najmłodsi z tarnowskiej szkółki żużlowej. Można było dostrzec duże postępy jakie zrobił Krystian Rempała. Najmłodszy z klanu ma dopiero 13 lat, a już nieźle radzi sobie na motocyklu.

Takie zawody jak dzisiejsze są sprawdzianem dla najmłodszych reprezentantów swoich klubów. O tym jak ważne są takie rozgrywki powiedział nam Marian Wardzała. - Jestem naprawdę szczęśliwy, że takie zawody wracają do Tarnowa. Pomagają juniorom dopasować się do toru, ale także odpowiednio przygotować swoje motocykle. Będziemy kontynuować cykl takich zawodów. Mam nadzieję, że będą one coraz częstszym gościem na naszym torze. To jest niezwykle ważne aby pod taśmą stawali juniorzy z przeciwnych zespołów. Na treningach jest zupełnie inaczej. Kiedy pod taśmą stoją Tadeusz Kostro, Edward Mazur i Łukasz Lesiak ciężko później ocenić, który jest lepszy. Właśnie takie zawody jak dzisiaj pomagają im się "dotrzeć". Widać też, że mimo walki o punkty w takiej lidze, młodzi zawodnicy także potrafią uszanować siebie nawzajem. Dzisiejszym przykładem może być postawa Dawida Lamparta z Rzeszowa, który zostawiał miejsce pod bandą rywalom. Takie zachowanie trzeba docenić - zakończył Marian Wardzała.

Końcowa klasyfikacja:

I CKM Włókniarz Częstochowa - 27 pkt
5. Artur Czaja (w/2,3,3,3,2,3) - 14
6. Rafał Malczewski (2,2,2,2,3,2) - 13

II RKM Rybnik - 23 pkt
7. Kamil Fleger (3,d,1,3,2,1) - 10
8. Mateusz Domański (1,3,2,1,3,3) - 13

III PGE Marma Rzeszów - 18 pkt
3. Łukasz Kret (d,1,3,2,1) - 7
4. Kamil Prokop (-,u,u,-,1) - 1
16. Dawid Lampart (3,-,-,1,3,3) - 10

IV RKM Rybnik/CKM Włókniarz Częstochowa - 17 pkt
11. Marcin Bubel (3,3,3,1,2,2) - 14
12. Łukasz Piecha (2,0,1,0,-,-) - 3

V WTS Wrocław - 16 pkt
9. Patryk Malitowski (d,2,3,3,3,1) - 12
10. Mateusz Gradka (1,1,1,0,1,0) - 4

VI Orzeł Łódź/Tauron Azoty Tarnów - 13 pkt
13. Mateusz Borowicz (1,1,0,0,d,-) - 2
14. Edward Mazur (2,2,2,2,1,2) - 11

VII Tauron Azoty Tarnów - 11 pkt
1. Tadeusz Kostro (d,3,1,2,2,1) - 9
2. Łukasz Lesiak (2,u,-,-,-,-) - 2

Bieg po biegu:
1. Lampart, Lesiak, Kostro(d),Kret(d)
2. Fleger, Malczewski, Domański, Czaja (w/2min)
3. Bubel, Piecha, Gradka, Malitowski (d/2)
4. Kostro, Mazur, Borowicz, Lesiak (u)
5. Czaja, Malczewski, Kret, Prokop (u)
6. Domański, Malitowski, Gradka, Fleger (d)
7. Bubel, Mazur, Borowicz, Piecha
8. Czaja, Malczewski, Kostro
9. Kret, Domański, Fleger, Prokop (u)
10. Malitowski, Mazur, Gradka, Borowicz
11. Bubel, Kostro, Piecha
12. Malitowski, Kret, Lampart, Gradka
13. Czaja, Malczewski, Bubel, Piecha
14. Fleger, Mazur, Domański, Borowicz
15. Malitowski, Kostro, Gradka
16. Lampart, Bubel, Kret, Piecha (u)
17. Malczewski, Czaja, Mazur, Borowicz (d/4)
18. Domański, Fleger, Kostro
19. Lampart, Mazur, Prokop, Borowicz (w/2min)
20. Czaja, Malczewski, Malitowski, Gradka
21. Domański, Bubel, Fleger

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (11):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×