Jak zawodnicy Lubawy Litexu radzą sobie w Lublinie?

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Zespół Lubawy Litexu Ostrów Wielkopolski w czwartkowe popołudnie czeka wyjazdowy mecz z Lubelskim Węglem KMŻ. Sprawdziliśmy jak zawodnicy lidera II ligi w ostatnich sezonach prezentowali się na torze "Koziołków".

1. Mariusz Węgrzyk - ostatni jego ligowy występ na torze w Lublinie miał miejsce w 2007 roku. Wtedy jednak spisał się fatalnie - w czterech startach wywalczył 1 punkt (0,1,0,0). Sezon wcześniej wychowanej RKM Rybnik uzyskał 10 "oczek" i 2 bonusy (1*,2,3,2,2*).

Średnia wyjazdowa w sezonie 2011: 1,556

2. Sebastian Brucheiser - W ubiegłym sezonie na torze "Koziołków" pojechał w spotkaniu rundy finałowej II ligi. W sześciu biegach zdobył 7 punktów i 2 bonusy (2*,1,1,1*,1,1). Wcześniej w Lublinie startował jako młodzieżowiec, jednak występy 23-latka były dużo gorsze.

Średnia wyjazdowa w sezonie 2011: 2,000

3. Adrian Gomólski - Gnieźnianin po raz ostatni w meczu i ligowe punkty na obiekcie przy Alejach Zygmuntowskich miał okazje ścigać się przed pięcioma laty. Wówczas jako junior Startu w czterech wyścigach wywalczył 4 punkty i 2 bonusy (2*,1,0,1).

Średnia wyjazdowa w sezonie 2011: 2,500

4. Aleksiej Charczenko - W ubiegłym sezonie nie otrzymał szansy startu na lubelskim owalu. W barwach Polonii Piła wystąpił na nim przed dwoma laty. Rosjanin uzyskał 5 "oczek" (2,1,1,1).

Średnia wyjazdowa w sezonie 2011: 2100

5. Mariusz Staszewski - Ostatnie starty najstarszego żużlowca ostrowskiego zespołu były na przyzwoitym poziomie. W 2006 roku jako zawodnik ZKŻ-u Zielona Góra w grodzie "Koziołków" uzyskał 9 punktów (1,u,3,3,2). Natomiast w ubiegłym sezonie reprezentując ostrowską drużynę wywalczył 7 punktów i bonus (1*,3,1,1,1).

Średnia wyjazdowa w sezonie 2011: 1500

6. Łukasz Sówka - Czwartkowy mecz będzie dla niego ligowym debiutem w Lublinie.

Średnia wyjazdowa w sezonie 2011: 1,500

7. Władimir Borodullin - Podobnie wygląda sytuacja u jego partnera z pary młodzieżowej. Dla młodego Rosjanina to drugi sezon z rzędu na torach drugiej ligi. Przed rokiem jednak w Lublinie nie wystartował w barwach Wandy Kraków.