Jak Gryfy radzą sobie w Grudziądzu?

W najbliższą niedzielę dojdzie do kujawsko-pomorskich derbów na pierwszoligowym froncie. Przed zawodnikami Polonii trudne zadanie. Niewielu z nich bowiem miało okazję startować na grudziądzkim torze w ostatnich latach.

Michał Konarski

Emil Sajfutdinow

Młody Rosjanin ostatni raz miał okazję zaprezentować się kibicom w Grudziądzu w roku 2008, kiedy to Polonia po raz pierwszy w historii musiała walczyć o awans do Ekstraligi. Sajfutdinow pojechał wówczas bardzo przeciętnie i zdobył jedynie 7 punktów w czterech startach. Na szczęście dla bydgoskich kibiców, Polonia zwyciężyła zdecydowanie - 55:35.

Średnia wyjazd 2011: 2,261
Średnia Grudziądz 2008: 1,750

Denis Gizatullin

Drugi z rosyjskich zawodników także niewiele razy w swojej karierze startował w Grudziądzu. Jego ostatni występ miał miejsce podczas spotkania GTŻ z RKM Rybnik dwa lata temu. Gizatullin zaprezentował się wtedy bardzo słabo i zdołał wywalczył zaledwie dwa "oczka" w 3 startach.

Średnia wyjazd 2011: 1,450
Średnia Grudziądz 2009: 0,666

Tomasz Gapiński

Dla popularnego "Gapy" mecz w Grudziądzu będzie wyjątkowy. Zawodnik ten bowiem jeszcze nigdy nie miał okazji zaprezentować się tamtejszym kibicom w oficjalnych zawodach. Przed żużlowcem Polonii zatem nie lada wyzwanie, aby dopasować się do grudziądzkiego toru, jeżdżąc na nim po raz pierwszy w życiu.

Średnia wyjazd 2011: 1,870

Robert Kościecha

Kolega z pary Tomasza Gapińskiego również nie będzie miał łatwego zadania w arcyważnym meczu w Grudziądzu. "Kostek" ostatni raz startował w Grudziądzu siedem lat temu, kiedy to był jeszcze żużlowcem Lotosu Gdańsk. W spotkaniu otwierającym sezon 2004 pojechał jednak kapitalnie i zdobył 12 punktów, walnie przyczyniając się do triumfu swojej ekipy.

Średnia wyjazd 2011: 1,826
Średnia Grudziądz 2004: 2,400

Grzegorz Walasek

Krajowy lider Polonii Bydgoszcz jest już kolejnym zawodnikiem tego klubu, dla którego tor w Grudziądzu będzie stanowić pewną zagadkę. "Greg" bowiem nie jeździł w tym mieście już od pięciu lat. Wówczas, w 2006 roku będąc jeszcze żużlowcem klubu z Zielonej Góry Grzegorz Walasek zaliczył niezły występ, zdobywając w 5 startach dziewięć punktów (w tym jedno wykluczenie).

Średnia wyjazd 2011: 2,400
Średnia Grudziądz 2006: 1,800

Damian Adamczak

Młody zawodnik Polonii dwa razy jechał w Grudziądzu w oficjalnych zawodach. Zapewne o tym pierwszym występie już dawno zapomniał, bo za wiele sobie w tym turnieju nie pojeździł. W pierwszej rundzie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski 2008 w czterech startach, trzykrotnie… upadał i nie dojeżdżał do mety. Zdobył jeden punkt i nie wspomógł drużyny w walce o awans. W obecnym sezonie ten żużlowiec był w składzie bydgoszczan na rozgrywki eliminacyjne MMPPK w Grudziądzu. Wówczas jednak nie dane było mu pokazać się na torze. W rozgrywkach ligowych Damian Adamczak nie startował jeszcze w Grudziądzu.

Średnia wyjazd 2011: 1,571 (niesklasyfikowany w ogólnej klasyfikacji)
Średnia Grudziądz 2008: 0,250

Szymon Woźniak

Ten żużlowiec po raz ostatni startował w Grudziądzu właśnie w ramach wspomnianych rozgrywek MMPPK. Zaprezentował się przeciętnie, zdobywając 8 punktów. Wcześniej także miał okazję jeździć w tym mieście. Było to w 2009 roku. 16 - letni wówczas Szymon pokazał się ze świetnej strony i w czterech startach zdobył dziewięć punktów.

Średnia wyjazd 2011: 1,250
Średnia Grudziądz 2009/2011: 1,700

Mikołaj Curyło

Kolejny z juniorów Polonii, ostatnio wyraźnie odstający od Woźniaka i Adamczaka, także pamięta turniej MDMP w 2009 roku, jeżeli chodzi o starty w Grudziądzu. Pojechał wtedy bardzo słabo, w 4 występach zdobył tylko 3 punkty. Ale zrehabilitował się w roku obecnym we wspomnianej rundzie MMPPK, kiedy to wywalczył aż 17 punktów, będąc niemalże nieosiągalnym dla rywali.

Średnia wyjazd 2011: 1,077
Średnia Grudziądz 2009/2011: 2,000