12-letni gdańszczanin w półfinale Złotego Trofeum mini żużla

12-letni gdańszczanin Krystian Pieszczek zdobywając 7 punktów awansował do półfinału Fim Individuel Speedway Youth Gold Trophy w duńskim mieście Skaerbaek. Sztuka ta nie udała się Rafałowi Malczewskiemu i Adrianowi Cyferowi.

Michał Gałęzewski

W drugiej rundzie eliminacyjnej odpadł Rafał Malczewski, wygrał Michael J. Jensen z Danii. Niestety zawodnik Speedway Częstochowa zdobył zaledwie punkt i odpadł z rywalizacji. Do finału awansowało z tej eliminacji awansowało sześciu Duńczyków, dwóch Szwedów i Australijczyk.

16. Rafał Malczewski (Polska) (w,0,w,1,0) 1

Spory sukces w trzeciej rundzie eliminacyjnej osiągnął 12-letni zawodnik Wybrzeża Gdańsk Krystian Pieszczek. Zajął on dziewiąte miejsce i awansował do jutrzejszych półfinałów. Szczególnie dobry był początek zawodów w wykonaniu gdańszczanina, który zdobył w dwóch pierwszych wyścigach cztery punkty. Jest to spory sukces - szczególnie patrząc na to, że młody zawodnik z Gdańska rywalizował z nawet 3 lata starszymi od siebie chłopcami. 13 pozycję w tej rundzie zajął Adrian Cyfer z Wawrowa.

16. Vili Hautala (Finlandia) (0,1,0,0,0) 1

Pełne wyniki I eliminacji dostępne będą wkrótce. Do półfinału awansowało z niej 9 zawodników, Polskę reprezentował Bydgoszczanin Szymon Woźniak i Rybniczanin Mateusz Liszka. Wiadomo już, że pierwsze 3 miejsca zajęli Duńczyk Kasper Lykke Nielsen, Alexander Davies z Australii i drugi Duńczyk Lasse Bjerre.