Nieprofesjonalni powalczą o miano najlepszej pary - zapowiedź finału MPPK nieprofesjonalnych w Bydgoszczy

Dwa tygodnie temu w Bydgoszczy rozdane zostały medale Drużynowych Mistrzostw Polski Nieprofesjonalnych. Już w najbliższą sobotę na torze Polonii nieprofesjonalni wyłonią kolejnych medalistów - tym razem w zmaganiach par klubowych.

Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski

Ze sporymi problemami przebiegają tegoroczne zmagania żużlowców nieprofesjonalnych. Do rozgrywek drużynowych przystąpiły tylko trzy zespoły, a sezon wystartował dopiero pod koniec sierpnia. W ubiegłą sobotę miał zostać rozegrany finał Indywidualnych Mistrzostw Polski, jednak został on odwołany z powodu zbyt małej ilości zgłoszeń. W najbliższą sobotę na torze w Bydgoszczy ma zostać rozegrany kolejny finał - tym razem w konkurencji par.

W związku z małą ilością zespołów, które zgłosiły się do tegorocznych rozgrywek nieprofesjonalnych, postanowiono do finału parowego dopuścić większą ilość ekip z każdej drużyny. Tym sposobem na torze Polonii ujrzymy po dwie pary reprezentujące KS ROW Rybnik, AKŻ Huragan Zielona Góra oraz gospodarzy AKŻ Old Boys Speedway Club Bydgoszcz.

Przed rokiem dosyć niespodziewanie mistrzowski tytuł wywalczyli bydgoszczanie, którzy wyprzedzili ekipę z Lublina i faworyzowaną parę z Rybnika. Ślązacy zgłosili do tegorocznego finału jedną parę w takim samym zestawieniu, w jakim zdobyli rok temu brązowe medale (Eugeniusz Skupień i Jacek Biskupek). Bydgoszczanie natomiast podzielili swój mistrzowski zespół. Do Sławomira Wesołowskiego dołączył Radosław Maciejewski, natomiast pozostała dwójka obrońców tytułu - bracia Karol i Mariusz Adrychowie - zostali uzupełnieni jednym ze srebrnych medalistów Michałem Dadosem. Dużo do powiedzenia powinna mieć również para z Zielonej Góry z wiceliderem tegorocznych statystyk ligowych Pawłem Łukaszewskim na czele.

Awizowane składy:

AKŻ Old Boys Speedway Club Bydgoszcz I
1. Maciejewski Radosław
2. Wesołowski Sławomir
13.

AKŻ Huragan Zielona Góra I
3. Łukaszewski Paweł
4. Nowicki Leszek
14.

KS ROW Rybnik I
5. Skupień Eugeniusz
6. Biskupek Jacek
15.

AKŻ Old Boys Speedway Club Bydgoszcz II
7. Adrych Mariusz
8. Dados Michał
16. Adrych Karol

AKŻ Huragan Zielona Góra II
9. Guzowski Tomasz
10. Prokopiuk Rafał
17. Zawalnik Marek

KS ROW Rybnik II
11. Wolniewicz Marek
12. Haranicz Piotr
18.

Początek zawodów w sobotę (1 października) o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×