Dobry występ Marcela Studzińskiego w 39. Turnieju o Srebrną Łyżwę w Meissen

W poniedziałek (3 października) w niemieckim Meissen koło Drezna odbyła się trzydziesta dziewiąta już edycja Turnieju Międzynarodowego o Srebrną Łyżwę. W zawodach wystąpił zawodnik GUKS Speedway Wawrów - dziesięcioletni Marcel Studziński, który przy pięknej pogodzie i znakomitej frekwencji zajął trzecie miejsce w klasie 125 ccm.

Rafał Malinowski

Turniej rozegrano na torze o długości 394 metrów, a rywalizacja odbywała się w trzech klasach pojemności silników: 500, 125 i 50 ccm. W klasie 500 cc Srebrną Łyżwę zdobył, tak jak w ubiegłym roku, zawodnik gospodarzy Ronny Weis, który uzyskał komplet punktów, wyprzedzając Austriaka Fritza Wallnera oraz swojego rodaka Tobiasa Buscha.

Natomiast w klasie 125 ccm triumfatorem zawodów (powtarzając swój sukces z 2010 roku) został Richard Geyer, który również reprezentuje miejscowy MC Meissen. Podobnie jak jego starszy kolega, młody Niemiec zwyciężył we wszystkich swoich wyścigach. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Czech - Michaela Krupickova.

Marcel Studziński zajmując trzecią lokatę uzyskał 6 punktów, jednak jego dorobek z pewnością byłby większy, gdyby nie pechowy defekt na starcie do drugiego biegu.