Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Knock down Holdera

Chris Holder zdeklasował rywali w drugiej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Australii rozegranej w sobotę na torze Kurri Kurri. To był prawdziwy knock down. Dzielił i rządził na doskonale przygotowanej nawierzchni, nie zwracając uwagi na przeciwników.
Zbigniew Sarwa
Zbigniew Sarwa

Jego supremacja ani przez moment nie była zagrożona. Udowodnił, że nie ma sobie równych w tych mistrzostwach. Pytanie tylko, czy to już tak wysoka forma na początku roku, czy tegoroczna stawka IMA jest taka słaba.

Troy Batchelor  dość długo zwlekał z oficjalnym zawiadomieniem organizatorów o wycofaniu się z mistrzostw po pierwszej rundzie. Jego miejsce zajął Joel Ringwood. Troy miał pecha - jego przygotowania do mistrzostw spełzły na niczym. Po pobycie w szpitalu w Adelajdzie, wyraźnie osłabiony zatruciem pokarmowym, w ostatniej chwili poleciał do Brisbane i nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Mimo to, wielka szkoda, że nie podjął walki w pozostałych rundach.

Kozze Smitha, który złamał kość udową w starciu z Batchelorem na torze North Brisbane, zastąpił 18-latek z Queensland, Harley Horwood i trzeba przyznać, że napędził stracha rywalom. Sam Masters  dopiero na ostatnim łuku przed metą odepchnął niedoświadczonego zawodnika od krawężnika, przywożąc tym samym trzy punkty w 7. wyścigu. Horwood nie potrafił odeprzeć ataku i upadł na tor. Cameron Woodward, testujący nowy gaźnik od Petera Ravna, może mówić o dużym szczęściu kwalifikując się z jedenastoma punktami bezpośrednio do finału A. Z przebiegu walki na start w ostatnim wyścigu dnia bardziej zasłużył Taylor Poole. Jakby przyłożył się bardziej do matematyki, wiedziałby, że pościg za Cory Gathercolem był w 19. biegu zbędny. Dwa punkty dawały mu finał A. Młody Poole stoczył fantastyczną walkę o 2. pozycję z Daveyem Wattem w wyścigu 19. Jego kontra przy krawężniku na ostatnim łuku była przedniej marki. Tylor jeździ bardzo widowiskowo, a co najważniejsze - coraz skuteczniej.

Pomimo awansu do finału A, Masters niczym szczególnym nie zachwycił. Brakuje mu dynamiki, którą jeszcze nie tak dawno prezentował. Obrona trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej będzie niesłychanie trudna. Woodward może okazać się lepszym na torze Gillman Speedway w przyszłą sobotę.

Watt, po dobrym początku, zaczął gubić punkty. Najpierw Poole odebrał mu 2. pozycję, a później defekt na prowadzeniu w biegu 13. spowodował wydłużenie drogi do finału A. Startując dwa razy z rzędu w finałach, w najważniejszym momencie stracił ochotę do walki, ulegając wyraźnie Woodwardowi.

Finalista z North Brisbane, Rohan Tungate, nie zawiódł oczekiwań. Nowy nabytek Ipswich to materiał na dobrego zawodnika. Postęp, którego dokonał po blisko dwóch latach, jest imponujący. Trzeba zauważyć, że Rohan ścigał się do czasu przesiadki na żużlową maszynę w zawodach dirt tracku i - jak sam przyznaje - potrzebuje jeszcze czasu, aby poprawić styl jazdy. To rozsądny zawodnik z dużymi ambicjami. Umiejętności znajdowania sobie najlepszych linii jazdy może mu pozazdrościć niejeden, który wcześniej niż on trafił do speedway'a.

Turniej mógł się podobać. Sprawność organizacyjna młodego Kurri Kurri Speedway Club może być wzorem dla każdego ośrodka żużlowego w Australii. Przy takim tempie zmian obiekt Loxford Park może prześcignąć w niedługim czasie Gillman Speedway, rywalizując w kraju o palmę pierwszeństwa.

Wyniki:
1. Chris Holder 15 (3,3,3,3,3) + 1 miejsce w finale A
2. Cameron Woodward 11 (2,2,2,2,3) + 2 miejsce w finale A
3. Davey Watt 10 (3,3,1,d,3) + 1 miejsce w finale B i 3 miejsce w finale A
4. Sam Masters 13 (2,3,3,3,2) + 4 miejsce w finale A
5. Cory Gathercole 10 (1,2,1,3,3) + 2 miejsce w finale B
6. Taylor Poole 10 (3,2,2,3,0) + 3 miejsce w finale B
7. Rohan Tungate 9 (1,1,3,2,2) + 4 miejsce w finale B
8. Justin Sedgmen 8 (1,3,2,1,1)
9. James Holder 7 (1,0,3,1,2)
10. Jake Anderson 7 (2,0,1,2,2)
11. Todd Kurtz 6 (0,1,2,2,1)
12. Robert Ksiezak 5 (2,1,0,1,1)
13. Harley Horwood 4 (3,u,0,0,1)
14. Michael Dyer 3 (0,2,1,0,0)
15. Joey Ringwood 1 (0,1,0,0,0)
16. Daine Stevens 1 (0,0,0,1,0)

Bieg po biegu:
1. (61,35) Watt, Woodward, Sedgmen, Kurtz
2. (62,10) Poole, Masters, Tungate, Ringwood
3. (63,66) Horwood, Ksiezak, J.Holder, Stevens
4. (61,54) C.Holder, Anderson, Gathercole, Dyer
5. (62,37) Watt, Gathercole, Ringwood Stevens
6. (62.84) Sedgmen, Poole, Ksiezak, Anderson
7. (-) Masters, Dyer, Kurtz, Horwood (u)
8. (61,71) C. Holder, Woodward, Tungate, J. Holder
9. (62,00) C. Holder, Poole, Watt, Horwood
10. (63,66) J. Holder, Sedgmen, Dyer, Ringwood
11. (63,63) Tungate, Kurtz, Anderson, Stevens
12. (62,84) Masters, Woodward, Gathercole
13. (63,66) Masters, Anderson, Holder, Watt (d/1)
14. (63,34) Gathercole, Tungate, Sedgmen, Horwood
15. (62,43) C. Holder, Kurtz, Ksiezak, Ringwood
16. (61,35) Poole, Woodward, Stevens, Dyer
17. (-) Watt, Tungate, Ksiezak, Dyer
18. (61,66) C.Holder, Masters, Sedgmen, Stevens
19. (-) Gathercole, Holder, Kurtz, Poole (u/2)
20. (63,20) Woodward, Anderson, Horwood, Ringwood

Finał B
21. ( 62,79) Watt, Gathercole, Poole, Tungate

Finał A
22. (62,74) C.Holder, Woodward, Watt, Masters

Sędziował: Gary Davey
Widzów: ok. 2000

Klasyfikacja po dwóch rundach
1. Chris Holder 40
2. Davey Watt 35
3. Sam Masters 32
4. Cameron Woodward 32
5. Rohan Tungate 30
6. Taylor Poole 27
7. Corey Gathercole 27
8. Justin Sedgmen 27
9. Todd Kurtz 19
10. James Holder 17
11. Robert Ksiezak 14
12. Daine Stevens 13
13. Kozza Smith 9
14. Mike Dyer 8
15. Harley Horwood 6
16. Joel Ringwood 3
17. Troy Batchelor 2

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (14):

 • Dumny z Krzyża Zgłoś komentarz
  do tarnów panny - na betonie każdy potrafi oprócz panienek z tarnowa co na żadnym nie potrafią i są pośmiewiskiem ligi:)
  • tarnów pany Zgłoś komentarz
   Co to za asy które boją się przyczepnego toru.Na twardym każda łamaga potrafi.
   • malyKSA Zgłoś komentarz
    Ty Dex obejrzyj sobie jeszcze raz powtórkę z tego meczu i dobrze posłuchaj i zobacz reakcje Holdera na temat toru i nie wypisuj już tych swoich mądrości.
    • ronaldo Zgłoś komentarz
     dex stary cię robił po pijaku czy całe zycie jedziesz po trupach idiotą! nie szkoda ci było wywalić 81 tys w błoto w sumie?? za swoja głupote a dokladnie jankesa
     Czytaj całość
     perfekcyjnego!!!
     • KOLEJARZ FAN Zgłoś komentarz
      Holder widze w gazie. Nie mam najmniejszych watpliwości, że po zakonczeniu kariery przez Crumpa bedzie jego nastepca. Wysoko trzyma fason i mimo iz mlody to naprawde pewny chlopak. Nabierze
      Czytaj całość
      doswiadczenia jeszcze i bedzie mistrzem swiata za jakis czas.
      • DEX Zgłoś komentarz
       Dumny z Krzyża, jakby Chrystusa powiesili na szubienicy, to byłbyś wówczas dumny z szubienicy? Co do tych "chorych" przepisów, to między innymi prezio twojego klubu je zatwierdził i
       Czytaj całość
       jednego roku mogą być przychylne jednej drużynie a drugiego innej. Tak uczciwie, to czas przyznać Torunianie, że tor w Lesznie nie był wcale taki zły, tylko wasi działacze już przed meczem się odgrażali, że będą się domagać walkowera bo nie wierzyli (zresztą słusznie) w umiejętności własnych zawodników. Walkowera nie wywalczyli, Toruń przegrał wszystko co miał do ugrania, a Unia dostała karę za to, że działacze toruńscy wraz z zawodnikami, nie chcieli o wyznaczonej godzinie stanąć do prezentacji. Nie kto inny, jak właśnie Holder był bardzo zdziwiony protestami Torunian, bo uważał, że tor nie jest zły. Nie był łatwy, ale nikt nie obiecywał wam, że w PO będzie łatwo.
       • Dumny z Krzyża Zgłoś komentarz
        Do leszczyniak> Z PO się nie odpada tylko walczy o medale... Gdyby sie odpadało nigdy tam byście się nie znaleźli bo po dwóch porażkach awansowaliście do połfinałów... Takie chore
        Czytaj całość
        przepisy tylko w Polsce, że przegrany i u siebie i na wyjeżdzie ma szanse na walkę o medale. Was tak uczciwie mówiąc nie powinno w ogóle być w PO...
        • leszczyniak Zgłoś komentarz
         -night- jak zwykle gdy pojawia się artykuł o Toruniu potrafi tylko i wyłącznie o Lesznie mówić. Przypomnę tobie, że Leszno w zeszłym sezonie wygrało w PO z Torunień i twój ukochany
         Czytaj całość
         klub odpadł. Dziękuje, dowidzenia. Zapamiętaj raz na zawsze. Odpadliście i to ciebie boli. Tak swoją drogą to czy ty nie masz na imię Sławek? ;)
         • -night- Zgłoś komentarz
          przy noeobecnosci torya...buhahah kawal roku.. chlopie tereska moze holderowi paliwko tankowac do baczku...tyvh kolesi dzieli tyle co hampela i zengote..
          • nadwrazliwosc_zebow Zgłoś komentarz
           Holder wydaje się jednak nie do zatrzymania, zwłaszcza przy nieobecności Troya. ostatnie zawody to już pewnie tylko formalność. zaskakuje mnie Rohan Tungate - myślałem, że to tylko
           Czytaj całość
           jednorazowy wyskok, a tu kolejne solidne zawody. ten chłopak wydaje się być wart obserwowania. z jednej strony życzę medalu Samowi Mastersowi, ale z drugiej, taka niespodzianka jak Tungate na podium zawsze by cieszyła - i pokazała nieprzewidywalność sportu. pzdr.
           • AscoonA Zgłoś komentarz
            gratuluje Chris:)
            • gollobowski Zgłoś komentarz
             Co za plejada gwiazd...rządził i dzielił nie miał innego wyjścia.
             • fredy Zgłoś komentarz
              nie płacz podróbko nighta - mowa w artykule o Holderze a ty jak zwykle o lesznie płaczesz - moze sie tam przeprowadz - słyszalem ze Adrianna ma jezdzic w lidze angielskiej ? nie noo szok , a
              Czytaj całość
              co bedzie tam robił ? testował bandy , czy twardosc nawierzchni a moze wytrzymalosc kevlara po przyziemieniu ? :) żenua , dobrze napisales ze jak nie mozna wygrac na torze to foszek - wy wolicie walkowera i płacz buhahaha Falubaz DMP 2012 !!
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×