Zagłosuj na juniora roku

Jedną z najciekawszych otwartych kategorii do głosowania dla kibiców w czasie ENEA VI Gali Sportu Żużlowego jest kategoria Junior Roku.

Damian Gapiński

Wszyscy czterej nominowani zawodnicy błyszczeli na polskich torach i kibice będą mieli niewątpliwie twardy orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszego zawodnika do 21 lat poprzedniego sezonu. O tytuł rywalizują Patryk Dudek, Maciej Janowski oraz bracia Piotr i Przemysław Pawliccy.

Patryk Dudek - SMS o treści DP.junior.1 na numer 71624 (koszt SMS 1,23 zł brutto)
W sezonie 2011 Patryk wraz ze swoją drużyną, Falubazem Zielona Góra zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Indywidualnie był o krok od miejsca na podium Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Dzięki równej postawie we wszystkich czterech turniejach finałowych zajął w końcowej klasyfikacji ostatecznie czwarte miejsce. W krajowej rywalizacji juniorów zapisał na swoim koncie kilka znaczących sukcesów z brązowym medalem Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na czele. Wygrał także turniej o Brązowy Kask oraz zajął trzecie miejsce w turnieju o Srebrny Kask. W MMPPK wraz ze swoimi kolegami z Falubazu Zielona Góra stanął na drugim stopniu podium.

Maciej Janowski - SMS o treści DP. junior.2 na numer 71624 (koszt SMS 1,23 zł brutto)
Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, który przerwał hegemonię Australijczyka Darcy Warda. Sukces został doceniony przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM), która za pośrednictwem kibiców, przyznała Maciejowi tytułu Debiutanta Roku. W sezonie 2011 był krajowym liderem Betardu Wrocław, w barwach którego zdobył Mistrzostwo Polski Par Klubowych. Wygrał również w indywidualnej rywalizacji o Srebrny Kask, a w szwedzkiej Elitserien wraz z kolegami z Piraterny Motala niespodziewanie zdobył drużynowe mistrzostwo kraju.

Piotr Pawlicki - SMS o treści DP.junior.3 na numer 71624 (koszt SMS 1,23 zł brutto)
Przebojem w sezonie 2011 wdarł się do światowej czołówki. W swoim debiutanckim sezonie został Indywidualnym Mistrzem Europy Juniorów oraz Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski. Zdobył również w barwach WTS Nice Warszawa Mistrzostwo Polski Par Klubowych oraz brązowy medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2011 występował w aż 5 ligach - w Szwecji zdobył z Piraterną Motala złoty medal w drużynowych rozgrywkach. Dzięki jego świetnej postawie drużyna Stokłosy Polonia Piła wywalczyła awans do I ligi.

Przemysław Pawlicki - SMS o treści DP.junior.4 na numer 71624 (koszt SMS 1,23 zł brutto)
Brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Na krajowym podwórku wywalczył wraz z bratem w barwach WTS Nice Warszawa złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz brązowy medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Drużynowy Mistrz Szwecji w barwach Piraterny Motala oraz najskuteczniejszy Polak w rozgrywkach brytyjskiej Elite League (12-sta średnia). Zapisał na swoim koncie najwyższą średnią biegopunktową w rozgrywkach polskiej II ligi (w barwach Stokłosy Polonia Piła).

Wszystkie przesłane SMS-y biorą udział w losowaniu 16 biletów na najważniejsze zawody żużlowe w sezonie 2012 (m.in. GP w Toruniu oraz mecz Polska - Reszta Świata w Gorzowie) oraz jednego podwójnego zaproszenia na ENEA VI Galę Sportu Żużlowego.