Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W Gdańsku już teraz przygotowują stadion do rozgrywek ENEA Ekstraligi

W Gdańsku trwają prace nad przystosowaniem stadionu im. Zbigniewa Podleckiego do wymogów ENEA Ekstraligi. Obiekt podzielono na cztery sektory, zamontowano już dmuchaną bandę i gdy będzie sprzyjała pogoda, 7 marca zawodnicy będą mogli wyjechać na tor.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

O stanie toru niedawno wypowiedział się trener Stanisław Chomski. - Była odwilż, ale ziemia jest nadal przemarznięta. Stadion gotowy będzie od 7 marca i wtedy będziemy czekali na warunki atmosferyczne. Teraz już wszystko zależy od pogodypowiedział. - W ostatnim czasie poza temperaturami ponad 5 stopni Celsjusza, nad morzem wiał silny wiatr, który skutecznie przesuszył tor. Wcześniej została z niego ściągnięta pokrywa śnieżna. Na tę chwilę nasz tor jest jeszcze mocno nasiąknięty wodą. Potrzeba nieco czasu, aby wiatr i słońce zrobiły swoje i przesuszyły tor. W przyszłym tygodniu do Gdańska przyjedzie trener Stanisław Chomski, który osobiście będzie doglądał stanu nawierzchni. Jeśli tylko będzie to możliwe, pierwsi zawodnicy wyjadą wówczas na tor - właśnie dlatego już dzisiaj rozpoczął się montaż band dmuchanych. Teraz pozostaje nam spoglądać w niebo i wypatrywać tam jak najwięcej słońca w najbliższych dniach - powiedział rzecznik prasowy gdańskiego klubu, Grzegorz Rogalski w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

W poniedziałek, 27 lutego pracownicy MOSiR-u w Gdańsku zamontowali dmuchaną bandę na drugim łuku. Dzień później podobna operacja zostanie zastosowana na pierwszym wirażu gdańskiego toru. Trwa też modernizacja wieżyczki sędziowskiej, aby warunki w niej panujące były bardziej komfortowe. Zostanie ona odmalowana, zamontowana zostanie nowa podłoga, sufit, pulpity i indywidualne kabiny dla sędziego, spikera, sekretarza zawodów, chronometrażysty i przedstawicieli telewizji oraz rozgłośni radiowych.

Wobec decyzji wydanej przez Wojewodę Pomorskiego gdański obiekt zostanie w najbliższych dniach podzielony na cztery sektory:
1. CZERWONY - obszar między Bramą Maratońską a trybuną honorową
2. ZIELONY - trybuna honorowa
3. NIEBIESKI - obszar między trybuną honorową a sektorem gości
4. ŻÓŁTY - sektor gości
Kibice nie będą mieli możliwości przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi sektorami, więc już przy kasach będzie trzeba podjąć decyzję na który z sektorów nabyć bilet wstępu.

Schemat podziału obiektu im. Zbigniewa Podleckiego na sektory:

Aby zapewnić odpowiednią przepustowość wejść na sektor niebieski, na podjeździe na trybuny mieszczącym się w okolicy minitoru zainstalowane zostaną dodatkowe bramki (wejście nr 9), zaś sama droga zostanie utwardzona.

Zdjęcia gdańskiego stadionu z dnia 27 lutego (foto. Grzegorz Rogalski)
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / lotosgdansk.pl

Komentarze (16):

 • wybrzezegdansk Zgłoś komentarz
  a jeśli chodzi o stadion to "Sektor" niebieski będzie spokojnie pełny a nawet i przepełniony. Ekstraliga, nowy (dobry) skład, ambicje wysokie to przyjdzie ok. 13 tyś kibiców i co najmniej
  Czytaj całość
  90% tego wybierze sek. niebieski. Po za tym, jak dla mnie, bezsensownym pomysłem jest dzielenie tego stadionu na sektory. Tylko jestem ciekaw czy jeszcze będą różne ceny... bo to już by było przegięcie. Ale cel jest 1 !!! Nie spaść z ligi znów. Moje marzenie tego sezonu to bycie na koniec sezonu na min. 5 miejscu. GKS GKS GKS !!! grudziądz śmierdzi i jest brudną wsią!!! buahahah ;d
  • Felipe Zgłoś komentarz
   W mojej opinii sektor czerwony powinni przeznaczyć jako sektor rodzinny, szkolny. Nadawałby się. ;)
   • Vargas-GKM Zgłoś komentarz
    Najgorszy stadion w ekstralidze :D
    • ax-GKS Zgłoś komentarz
     Z tymi wejściami sprawa jest postawiona na glowie.Na malutki CZERWONY 3 wejscia i na olbrzymi NIEBIESKI też 3wejścia.Nie chcę myśleć co będzie się działo po meczu.Radzę to
     Czytaj całość
     przemyśleć.
     • MarcinexGKS Zgłoś komentarz
      do Paweł Stal KS i Gery Stal - wy w tym Gorzowie macie kompleks niższości??? najczęściej jak są jakieś komentarze negatywne i prześmiewcze to jest to Gorzów, po co się tak ciskacie
      Czytaj całość
      jeszcze żyłka wam pęknie hehe, co do stadionu to złej baletnicy i rąbek...., moze i przypomina PRL ale nie wszystko od razu, kiedyś mam nadzieję się zmieni, w Gorzowie macie ładny stadion żużlowy - my na razie w Gdańsku piłkarski PGE Arene hehe.
      • motor8995 Zgłoś komentarz
       jak to jest stadion z PRL-u to chyba nie byłeś na zbyt wielu stadionach,do boju Gdańsk,pozdro z Lublina
       • Amadeusz Zgłoś komentarz
        No i w Gdańsku ponownie padał w nocy śnieg... Ech słąbo :(
        • robertszymon Zgłoś komentarz
         My jesteśmy w stanie nawet być w czołowej piątce
         • Gdańsk Zgłoś komentarz
          Oczywiście, że pomysł poroniony. Ale dobre, chociaż to, że praktycznie cały niebieski sektor pokrywa cały stadion. I jeszcze jedno, prawie połowa kibiców po zawodach wychodziła
          Czytaj całość
          wyjściem od strony sektora dla gości. A teraz prawie wszyscy będą musieli wychodzić trzema bramkami od strony warsztatów. Cienko to widzę. A i z tą wieżyczką mogliby coś zrobić, chodzi mi o wygląd zewnętrzny. Bo wygląda makabrycznie. Jak garaż ze starych paneli grzejnikowych.
          • Dzikowski-B Zgłoś komentarz
           Ale budkę mogli by wyremontować :d
           • Amadeusz Zgłoś komentarz
            Tor wygląda już całkiem nieźle, czyli za tydzień pierwsze treningi - bosko po prostu :-)
            • Gery Stal Zgłoś komentarz
             Za rok i tak 1 liga was wita.
             • Paweł Stal KS Zgłoś komentarz
              Stadion rodem z PRL-u. Jak tam jechac ?
              Zobacz więcej komentarzy (3)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×