Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Bez Hamulców - To dobrze, że Hampel chciał lać Golloba

Jarek Hampel rzucając się do gardła Tomkowi Gollobowi po ognistym biegu finałowym w GP Europy w Lesznie nie miał krzty racji, bo "Gallopik" go nie sfaulował, ale dobrze, że "Mały" wreszcie wyrzucił z siebie złe emocje, które targały nim jak każdym człowiekiem.
Bartłomiej Czekański
Bartłomiej Czekański

Wiem, że zabrzmi to kontrowersyjnie i prowokacyjnie, lecz to dobrze, iż "Mały" wreszcie przestał być grzecznym chłoptasiem, tylko bluznął jadem i żółcią. To było takie jego katharsis, uwolnienie osobowości. Pokazał, że potrafi w razie czego nawet dać w zęby. Powoli więc przeradza nam się z chłopca w mężczyznę (boy to man). Da mu to tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu. Jeśli nie w tym roku, to w przyszłym. Czego oczywiście życzę mu z całego serca.

Wiecie dlaczego to Tomek był indywidualnym mistrzem świata? Bo jeździ, tak jak jeździ. A dlaczego Jarek jeszcze nie był championem, mimo że ma na to wspaniałe papiery? Bo jeździ tak jak jeździ. Bo mistrzami świata zostają mężczyźni, jak właśnie Gollob, Pedersen, Crump, Rickardsson (ten to był na torze chuligan!), a nie grzeczni chłopcy (dżentelmen Hancock to w ostatnich latach wyjątek od reguły). Ale jest nadzieja, że Hampelek od pewnego czasu jednak coraz bardziej to rozumie. Np. już na GP w Nowej Zelandii nie próbował w półfinale jechać parowo z Gollobem, tylko zdecydowanie zamknął go przy krawężniku, zamykając mu tym samym drogę do finału. Leszczynianin doskonale wiedział, że "Gallopik" tego dnia był rewelacyjnie dysponowany, więc po co takiego groźnego rywala (tak, rywala do tytułu IMŚ!) holować, być może na swą zgubę, do finałowej rozgrywki w Auckland.
Oczywiście nie namawiam tu Hampelka, żeby nagle stał się bandytą na torze i poza nim. Tak zresztą nigdy nie będzie, gdyż "Mały" jest najinteligentniejszym i najlepiej wychowanym polskim żużlowcem. Ale czasem dla zdrowotności i dla lepszej jazdy powinien sobie spuścić z krzyża (emocje).

Czas na wyciszenie emocji i na grabulę

- Jarek zachowywał się zupełnie nie jak on, był strasznie podminowany i oskarżał mnie, że… chciałem go zabić, a ja mu przecież w swoim ataku zostawiłem dużo miejsca pod bandą. Zresztą, on sam wynosił się na szeroką, nie blokował tej mojej akcji, którą przeprowadzałem od wewnątrz - mówił mi niedawno we Wrocławiu Tomasz Gollob.

Tomkowi zrobiło się przykro, że Jarek po pamiętnym wyścigu w leszczyńskiej GP tak skoczył mu do gardła. Myślę, że Gollob w głębi duszy chciałby, żeby - w końcu młodszy - Hampel teraz do niego zadzwonił i być może przeprosił za to zajście w parkingu i przy zjeździe do niego. Człowiek z klasą potrafi przepraszać i nie jest to ujmą dla niego (a Hampelek mimo tej awantury, klasę ma). Zwłaszcza, że nawet ci co nie lubią "Gallopika", przyznają, że w Lesznie nie dopuścił się faulu. Może teraz mediatorem pomiędzy naszymi najlepszymi żużlowcami powinien zostać narodowy coach Marek Cieślak zamiast pieprzyć bez sensu: - Teraz to oni już chyba nie będą kolegami, nie będą się lubić.

To Twoja rola Coachu Marku, żeby oni nadal byli kolegami, bo jak Ty sobie wyobrażasz swoją ekipę na DPŚ?! Taką skłóconą?!

Obejrzyjcie sobie jeszcze raz na youtubie wyścig finałowy z Leszna:

Atak Golloba od małej był czyściutki, nawet zostawił Jarkowi sporo miejsca pod płotem (jest takie zdjęcie, które to pokazuje dokładnie, gdy obaj jadą obok siebie mocno wykontrowani). Szkoda tylko, że potem błąd Tomasza wykorzystał szybki Holder i wygrał GP. W ostatni wiraż Hampel wjechał od wewnętrznej jak rakieta i był już przed gorzowianinem, ale ten przestawił się do wewnątrz i obaj blisko siebie zmierzali do mety. Na kilka metrów przed kreską Jarka dźwignęło na koło, a wtedy motor staje się mniej sterowalny. I właśnie wówczas nasi mistrzowie o mało się nie sczepili maszynami. Na szczęście, Gollob zdołał szybkim balansem odbić trochę w lewo. Ostatecznie zajął drugie miejsce. Jaro był trzeci. Kraksy więc nie było, wszystko się zmieściło w ramach zaciekłej żużlowej rywalizacji i nikt tu do nikogo nie powinien mieć jakichś większych pretensji. I nie powinno być żadnej histerii. Na podium Gollob przepraszał Jarka i leszczyńską publiczność za to co się stało, ale jak powiedział: nie ma takiego przepisu, który zakazywałby mu wyprzedzać Polaka, a wyścig jest przecież po to, by się właśnie wyprzedzać. I słusznie. Zrozum to Jarku i wreszcie, skoro już sporo czasu minęło, wykonaj pojednawczy telefon do starszego kolegi (tzn. do Tomka).

Czołgista?

Gdy Jarek ochłonął po biegu finałowym w Lesznie, to rzekł: - Teraz wiem, że aby wygrywać, muszę jechać jeszcze bardziej twardo, ostro.

Czyli rozumie, gdzie pies pogrzebany. Zresztą, jak na razie, to on nas uraczył dwoma najbardziej zaciętymi biegami sezonu: 20. na GP w Auckland, gdzie tasował się z Sajfutdinowem, czy 6. przegranym wyścigiem w Lesznie z Hancockiem. Czyli umie walczyć niczym lew na trasie, a kiedyś był tylko startowcem. No właśnie, te jego starty… Tzw. hejterzy wzięli sympatycznego Hampelka na języki wypisując w internecie, że na starcie zwykle oszukuje, bo nie stoi pod taśmą nieruchomo, tylko się do niej delikatnie czołga, a sędziowie dają się na to nabrać. Dużo przesady i uogólnienia w tych oskarżeniach, aczkolwiek wspomniany filmik z biegu finałowego w Lesznie akurat… je jakby potwierdza. Patrzcie uważnie na przednie koło motoru Jarka, jak na półsprzęgle po centymetrze jedzie do przodu! To samo widać było na telewizyjnym ujęciu z góry podczas startu do XV biegu w meczu Stal Rzeszów - Unia Leszno. Cwaniak z tego "Małego". Taaaa, zdecydowanie nam dorasta.

Królowo coś Ty zrobiła!

Czas sobie to jasno powiedzieć w oczy: wygwizdanie Tomka Golloba podczas dekoracji zwycięzców po znakomitej GP w Lesznie i skandowanie do niego "wypie…laj!" to był skandal. Cała Polska wtedy wstydziła się za Leszno. Ja też, a przecież tak lubię i szanuję "Byki". Nie, w ten sposób nie postępują dworzanie królowej speedwaya, czyli wielkiej Unii Leszno! Zgroza! I wiocha. Powiem tak, że te turnieje GP na Smoczyku miały dwie pięty achillesowe: najczęściej zbyt betonowy tor-lotnisko nie do walki (ostatnio na szczęście było inaczej) oraz zbyt nieliczna i zbyt szowinistyczna - przeważnie przecież miejscowa - publiczność. Ona najczęściej dopingowała głównie swoich lokalnych żużlowców, nawet Australijczyka Leigha Adamsa przekładała nad polskich jeźdźców (bo był z Unii L.), a to wieczne gwizdanie na Golloba, czy choćby Nickiego Pedersena było takie zaściankowe i małostkowe. Ludzie, GP to naprawdę, nie ta okazja! To nie mecz ligowy! Ale problem z głowy, bo GP na Smoku już przez lata nie będzie.

FIM do prokuratury!

Eliminacje indywidualnych mistrzostw świata juniorów pod egidą FIM zorganizowano w niemieckim Neustadt Donau. Tam jest tor, za nim chorągiewki i "pas bezpieczeństwa" i jakaś niska, zwykła banda. Niebezpiecznie dla jeźdźców i dla… kibiców! W pewnym momencie doszło do kraksy, po której motor wyleciał w trybuny łamiąc ręce i nogi widzom! Na torze pojawiło się mnóstwo karetek i helikopter, który zabrał poszkodowanych do szpitala. Było też sporo wypadków zawodników na kiepskiej nawierzchni.

Kiedyś Piotrek Żyto opowiadał mi, że był z polskimi młodzieżowymi reprezentantami na takiej fimowskiej eliminacji, bodaj w Holandii, gdzie również tor był okolony wąskim pasem bezpieczeństwa, a za nim była już tylko… blacha trapezowa. Kto do niej doleciał po upadku, to ręka, noga, mózg na ścianie!

No to ja mam pytanie do PZM i GKSŻ:
Na jakiej zasadzie pozwalacie naszym juniorom na starty na tak źle zabezpieczonych torach? Dlaczego nie zagrozicie FIM-owi bojkotem takich imprez???

Syf za białą koszulą

Szef spółki Ekstraliga Kowalski Ryszard bywa traktowany przez klubowych prezesów jak chłopiec na posyłki. Sfrustrowany wymyśla więc różne idiotyzmy, żeby było go widać. Że niby robi coś ważnego dla naszego ligowego speedwaya. Stąd obowiązkowe białe koszule dla fotoreporterów pracujących w tumanach kurzu na pasie bezpieczeństwa tuż za torem, ciemne gacie dla grabkowych, zakaz wychodzenia na tor na godzinę przed zawodami, namalowana linia w parku maszyn, żeby żużlowcy nie mogli się tam przywitać przed meczem i tego typu kretynizmy, przez które jesteśmy pośmiewiskiem wśród zagranicznych jeźdźców.

Ale pod płaszczykiem tej pseudonowoczesności rzeczywistość skwierczy. Za pośrednictwem niezawodnej TVP Sport cała Polska była świadkiem kompromitacji Ekstraligi na meczu Stal Rzeszów - Unia Leszno. Niby w najsilniejszej i najbogatszej lidze żużlowej świata taśma niemal przez cały mecz szła do góry nierówno, wypaczając rywalizację na torze. Koszmar i obciach. Jest jeszcze inny aspekt tej sprawy: jakim cudem i jakim prawem sędzia Artur Kuśmierz seryjnie zaliczał wyniki wyścigów, które startowały spod nierówno idącej do góry taśmy?! Wreszcie się zreflektował, zszedł do parkingu i zapodał zawodnikom, że jeśli maszyna startowa nadal będzie tak szwankowała, to chyba zacznie puszczać starty na światło, czy jakoś tak. Nie bardzo usłyszałem. Niektórzy zaraz zaczęli żartować, że w Rzeszowie najlepiej startować ścigantów na gumkę np. od stringów (Ferdek Kiepski mówi, że stringi to takie "majtki bez dupy") miejscowej urodziwej pani prezes Marty, którą nie wiadomo dlaczego internetowy "Mały Pozdro z Buczy" nazywa… Grażyną.

"Majtki Grażyny, a sprawa polskiego żużla", to mogłaby być ciekawa praca doktorska, no nie?

Kilka dni wcześniej, bodaj na eliminacji Złotego Kasku, puszczano zawodników na chorągiewkę. I jakoś Ekstralidze, i innym ciałom naszego speedwaya, to nie przeszkadza. Pewnie, ważniejsze są dla nich białe koszule fotoreporterów.
W Gorzowie, jak mi doniesiono, dziennikarze po meczu muszą przeciskać się przez wychodzący ze stadionu tłum i często nie mogą zdążyć na konferencję prasową. To dla kogo ta konferencja? W Tarnowie cieszą się, że w ciasnym pomieszczeniu, gdzie są przeprowadzane takie konferencje jest… szeroki parapet. Bo można na nim położyć laptopa i coś szybkiego napisać. Ale takie rzeczy spółce Ekstraliga nie przeszkadzają. I gdzie ta nowoczesność i europejskość?

We Wrocławiu podczas prezentacji przed inauguracyjnym meczem ze Stalą Gorzów siadały z kolei mikrofony, zacinały się i charczały, tak więc wiceprezydent miasta (zwany wicepartaczem) mógł tylko szybko krzyknąć, iż "sez uwam za twarty", po czym sitko skrewiło. Za to nie działała też duża tablica świetlna, tylko jakaś mała. To wszystko akurat nie wina organizatora meczu, czyli WTS-u, to wina miasta, bo Stadion Olimpijski jest jego własnością. Ale z kolei WTS jako ów organizator spotkania mógł chyba wcześniej sprawdzić, czy wszystko należycie funkcjonuje, czy siedziska nie kleją się od brudu (a kleiły się) i czy skserowano dla dziennikarzy wystarczającą ilość rozkładówek z wyścigami. Można też było postawić ochroniarza przy miejscach prasowych, żeby nie zajmowali ich niedziennikarze. Niby to drobiazgi, Kochany WTS-ie, ale zawsze… No cóż, przyjaźń to także mówienie sobie prawdy w oczy. A ja mówię, żeby na przyszłość uniknąć wszelkich niedociągnięć. Nawet tych najmniejszych.

Nadal nie potrafimy w polskim żużlu poradzić sobie z kibolami-chuliganami. Przed wrocławskim meczem widziałem gonitwę gorzowskich szalikowców z policją po pobliskim rezerwowym boisku. Kiedy fani Stali już znaleźli się w sektorze, jedyne na co ich było stać, to śpiewka: "Sparta ch…a warta!". Miejscowi nie są lepsi, więc natychmiast odpowiedzieli równie wulgarnie. I od razu zrobił nam się "rodzinny sport". Ciekawe, że nawet dziennikarze, którzy mają najszybsze dedlajny w swoich gazetach, nie mogą (nielzia i już!) autami podjechać na placyk przed trybuną główną, ale mogą tam podjechać chuligani, którzy tych dziennikarzy wyzywają od ch…ów. A ci debilowaci chuligani powinni mieć przecież zakaz stadionowy, nie zaś takie przywileje! Ktoś tu się kogoś boi, że na to pozwala?

Taka to nowoczesność polskiego ligowego żużla, panie Kowalski z Ekstraligi! I to ma być "sport rodzinny"? Nie widzisz tego, czy grasz wariata?

Kozacy na własnej parafii

Ściskam kciuki za tytuł dla Stali Gorzów, bo czeka ona na niego już od 1983 roku. Dla Tomka Golloba i prezesa Komarnickiego. Od kilku lat do tej drużyny przylgnęła etykietka: "Kozacy u siebie, cieniasy na wyjeździe". No i niestety, owej obraźliwej etykietki Stal nie zrzuciła z siebie we Wrocławiu. Gdyby w Sparcie pojechał Klindt, to pewnie doszłoby do sensacji. Poza tym wrocławianie, jakby mentalnie nastawili się bardziej na najbliższe mecze u siebie z Gdańskiem i Rzeszowem, w których zwycięstwa będą im już niezbędne do utrzymania się w lidze. Stąd przeciw Gorzowowi utalentowany coach Piotr Baron eksperymentował z karnym przesunięciem za słabe występy Seby Ułamka (na jego usprawiedliwienie: wybuchły mu dwa bardzo dobre silniki) z prowadzącego parę na zwykłego parowego. Skutkowało to kiepskimi polami startowymi na początku meczu. Dopiero, gdy "Kolgejt" zaczął startować z korzystniejszych wewnętrznych pól, to wygrywał biegi. Także z niesamowitym tego dnia Gollobem. Sparta - na czele ze swoim niesamowitym skipperem Jędrzejakiem - pokazała wolę walki, a niektórzy zawodnicy wreszcie zaczęli łapać formę, co jest optymistycznym prognostykiem. Może więc będzie coś więcej niż tylko bój o utrzymanie się w Ekstralidze?

Takich problemów nie będzie miał Włókniarz Częstochowa, który spokojnie uporał się u siebie z nieco przereklamowaną Polonią Bydgoszcz (polecam zimny prysznic i przysiady tym, którzy Krzyśka Buczkowskiego - owszem, będącego w świetnej ligowej formie - już widzą w naszej czteroosobowej reprezentacji na DPŚ, równie dobrze można tam wstawić szybkiego Tomka Jędrzejaka, bez jaj proszę!). A teraz "Medaliki" jeszcze wzmocniły się Kennethem Bjerre, który zastąpi pierwszoligowego Harrisa. Chris z prawdziwym "Bomberem" o tyle ma coś wspólnego, że rzeczywiście jego silniki wybuchają niczym bomby. Seryjnie.

- Pożyczając Bjerrego Włókniarzowi osłabiamy się przy kiepskiej jeździe Lindgrena i Woffindena, i wzmacniamy rywala - zagrzmieli niektórzy fani wrocławskiej drużyny.

Fakt, Bjerre to wciąż lepszy żużlowiec od szwedzkiego "Fredki". Gdy "Kenio" jest nastrojony, to sam potrafi wygrać mecz. Ale w ligowym spotkaniu może pojechać tylko jeden z nich. A Kennetha w WTS-ie nikt już nie chce. To więc żadna strata, bo jego jakby w ogóle nie było w tym klubie! Traktowano go tam, jakby był na kontrakcie warszawskim. Do wypożyczenia.

Utalentowany coach Sparty Piotr Baron postawił na Lindgrena, bo Szwed to normalny facet, z charakterem sportowca, a nie kasjera. Pierwsze pytanie Kennetha zawsze było o pieniądze, a nie o wynik drużyny. I ciągle strajkował (wiem, wiem, miał prawo upominać się o zarobioną kasę, lecz on tylko tym żył!). Z takim kolesiem nie zbuduje się atmosfery walki w zespole. Nie zbuduje się niczego. A Baron chce stworzyć zgraną i waleczną ekipę na lata. Lindgren, wreszcie pewny miejsca w składzie, na pewno zacznie lepiej punktować.

Teraz Spartę o Bjerrego poprosił Włókniarz Częstochowa zniesmaczony słabą postawą pierwszoligowego Chrisa Harrisa ("Lwy" zrobiły błąd już w okresie transferowym, że nie postawiły na Duńczyka, preferując słabego "Bombera").
WTS dogadał się z Włókniarzem (podczas meczu Sparta - Stal G.), a nawet ich działacze zaprzyjaźnili się. Kenneth został więc wypożyczony pod Jasną Górę (mogę się tylko domyślać, że nie za darmo chyba), ale nie będzie mógł pojechać w meczu tych drużyn we Wrocławiu. Siła rażenia "Lwów" przeto znacznie wzrosła, o ile Bjerre nie rozsadzi tej ekipy od wewnątrz swoimi wiecznymi pretensjami. Jego tata Ivan już próbował, na szczęście nieskutecznie, naciągnąć Włókniarz na większe pieniądze niż to zostało wcześniej dogadane.

Stal Rzeszów u siebie zremisowała z faworyzowaną, ale nierówną i mającą luki w składzie Unią Leszno. Romek Jankowski wciąż szuka optymalnego zestawienia. Za to w Rzeszowie zapunktował nawet Kuciapa (choć jego 5 oczek nie powala), który na wyjazdach jest jeszcze gorszy od bydgoskiego Kościechy! Okazuje się, że jeśli Marma potrenuje na swoim nowym, zmodernizowanym torze (a miała dotąd mało okazji) to może być na nim groźna nawet dla największych faworytów. I jednak nie będzie taka marna. Kuciapa z Richardsonem nie przeszkodzą. Okoniewski jest rewelacyjnie sklejony do tamtejszej nawierzchni. Szybki jak błyskawica jest.

No cóż, taka ta nasza liga, że każdy jest chojrak i stawia się na własnych śmieciach. Czyli nie ma mocnych.

Jakie będą więc wyniki dzisiejszych meczów? Sparta rozniesie u siebie Gdańsk. Bo jakie ma inne wyjście? Rzeszów ma prawo uporać się z kryzysowymi "Aniołami" (ale one niebawem w końcu poderwą się do wysokiego lotu, nie skreślałbym ich jeszcze). Czewa pojedzie (czyli wygra) u siebie ze Staleczką Gorzów. Bjerre ma coś do udowodnienia, a ciekawe, kto dziś u gości zawali: Gollob czy Kasprzak? Bo oni tak na zmianę. We Wrocku "Kasper" (myślami) był chyba na jakimś innym meczu. Będę się śmiał, jeśli Bydzia wpieprzy pewnym siebie Tauronom ("a z kim my możemy przegrać na wyjeździe?" - z butą pytał Vaculik). Tarnów faworytem, lecz ewentualna niespodzianka mile widziana i nawet niewykluczona, bo jak już wam zapodałem, każdy u nas kozak na swojej parafii. No chyba, że popada…
Bartłomiej Czekański

PS Ciekawe, czy Gniezno przestanie wreszcie lecieć w kulki ze swoimi kibicami i zacznie jechać tak, jak wskazuje jego potencjał. Dziś, jakby nie było, sprawdzian z najgroźniejszym rywalem.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (53):
 • Tomzonix Zgłoś komentarz
  Gollob jest lepszy jak Adams i .
  • molka Zgłoś komentarz
   nerwy przed metą i po mecie i wielkie haloooo pfffff co za bzdura
   • rzeszowiak Zgłoś komentarz
    Gdzie dwóch siebije tam trzeci korzysta ,prosta sprawa szkoda że nie dogadali się odnośnie pomocy sobie w tym wyściugu ,mogli być na najwyższym podnium a zawalili sprawę , no cóż oby
    Czytaj całość
    takia sytuacja się juz nie zdarzyła.
    • gul falubaz Zgłoś komentarz
     Gollob to jest fakt żużlowcem jest znakomitym ale jego poszczególne zachowania zasługują jak najbardziej na gwizdy ,a że jest tego sporo to gwiżdżą już prawie wszędzie nawet w
     Czytaj całość
     Gorzowie (rzekomo za to że pchał się do biegu nominowanego po tym jak zdobył 3pkt}. Chociażby ostatni mecz w Cz-wie ,dar mordę na młodego Czaję ,że mu za blisko stanął ,może i tak było tylko że swoim zachowaniem przy tej okazji zarobił na gwizdy do końca meczu ,a do tej pory tam na niego nie gwizdali . Takie przykłady można mnożyć a piep...e że trzeba tak robić żeby być mistrzem ..no sorki gościu .A tak w ogóle to Gollob przeprosił Jarka bo wiedział za co i tyle .On raczej nie ma w zwyczaju kogokolwiek przepraszać !
     • Gonzales Zgłoś komentarz
      Adams jest honorowym obywatelem Leszna
      • finezja Zgłoś komentarz
       gollob to cham i egoista nie wiem dlaczego media tak mu dupe liżą.pamiętam jak w latach 90na turnieju w lesznie za 1 miejsce był polonez truk to golloby we trzech przyjechali z lawetą do
       Czytaj całość
       leszna, a tu roman jankowski wygrał zawody i gollob wracał do bydgoszczy z pustą lawetą.wracając doGP śmieszny panie czekński,to przez atak gooloba na hampela zawody wygrał nia POLAK nie ważne czy hampel czy goolob i temu nikt nie zaprzeczy.
       • Gonzales Zgłoś komentarz
        Zbyt szowinistyczna publiczność? Przypomne, ze Gollob wczesniej dostawal gromkie brawa, zdaje sie, ze nawet wybral sie na dodatkowe kółko z podziekowaniem dla publiczności. A co do
        Czytaj całość
        ostatniego biegu to wg mnie wszyscy mieli racje. Gwizdy publiki byly jak najbardziej na miejscu, faulu nie bylo ale nie bylo to też fair. Z mojego miejsca na trybunie wygladalo to duzo gorzej niz na powtorce. Że niby co ma robić publika w takich momentach? Klaskać mu? Gdyby wywiozl Holdera pewnie dostałby brawa ale taki numer na Jarku? Poza tym nawet na powtórce widać, że tego miejsca za dużo jednak nie bylo. Sądzę, że Protas pewnie w takiej sytuacji już by leżał. Rozumiem jednak Golloba, na jego miejscu pojechałbym tak samo. Rozumiem też Jarka - na jego miejscu też miałbym pretensje. Nie na miejscu bylo tylko skandowanie 'wyp...aj' ale to mały pikuś, bo u Was biją Szwedów.
        • Nick Zgłoś komentarz
         Pan Czekański znalazł sobie fajną fuchę. Czyta wypowiedzi internautów, kompiluje je, zapodaje do żużlowych mediów i kasa leci.A gdzie tantiemy dla "tfórców" panie Bartku? Taksty o
         Czytaj całość
         sparingach Unibaxu z Kolejarzem Rawicz wieściłem na forum SF co najmniej 2 miechy przed tobą. Domagam się udziału w zyskach.Wykorzystałeś w końcu mój pomysł panie Bartku.Nutki co prawda nieco inne, ale linia melodyczna dokładnie ta sama. Ale o czym innym chciałbym napisać. Otóż tak ogólnie o SE. Zdaje się, że w tym biznesie "ekstraligowych" jest tylko kilku żużlowców i 2-3 działaczy klubowych. Na poziomie pierwszoligowym znowu jest kilku żużlowców i kilku działaczy klubowych. Znajdzie się jakiś sędzia.. Cała reszta tego geszeftu z działaczami PZM, GKSŻ i SE na czele to poziom drugiej ligi.( bo innej w tym kraju oprócz amatorskiej nie ma)Witkowski, Szymański, Kowalski wymyślają coraz głupsze przepisy, aby mieć zajęcie. Słyszałem kiedyś Kowalskiego, który w wiadomościach sportowych w programie 1 TVP( tak, te wiadomości o godz. 19.30) smędził, że on jest od tego aby przepisy były przestrzegane. Te, które sam ustanawia.Takie klony jak Kowalski i Szymański( nie ukrywajmy... chłopcy , którzy dopiero uczą się dorosłego życia dostali stanowiska, które ich ewidentnie przerastają.Sędziowie. Skomentuję na podstawie meczu Leszno-Rzeszów. Adamczewski wstrzeliwuje się w start, nie dotyka taśmy, bieg przerwany. Jakim prawem? Kaduka? Adamczewski nie złamał żadnego punktu regulaminu oprócz tego, że świetnie wystartował. Za świetnie.Jakoś kilka biegów później podobna sytuacja z Okoniewskim panu Kuśnierzowi nie przeszkadzała. Moze warto, aby na meczu było 2-3 sędziów zamiast "obserwatora"?Sport dziś jest tak dynamiczny, że bez precyzyjnych pomiarów sprawy "nie rozbieriosz"Trudno wierzyć w szkiełko i oko jednego jakże omylnego sędziego.Sprawa kolejna... Kibice. Byli, są i będą szowinistami i nie ma co debatować nad gwizdami dla Tomasza G. ( Zdaje się, że cały czas tak należy o nim mówić i pisać, zgodnie z literą prawa tak przestrzeganego przez Kowalskiego.)Nawet nie zdaje się, ale wręcz na pewno to kibice Sparty znęcali się nad zwierzęciem, zdewastowali stadion Unii i pokryli mury zabytkowego miasteczka niedaleko Leszna świnskimi graffiti. Każdemu klubowi można przypisać takich pędziwiatrów, więc nie przesadzajmy z tymi gwizdami na Tomasza G. Na koniec odniosę się do mitycznego czołgania Jarka. Po pierwsze i zasadnicze, co nie jest zabronione, jest dozwolone. Proste? Jarek jeździ nie od dziś na żużlu, wie co robi. Proponuję takie filmiki w zwolnieniu robić wszystkim czołowym żużlowcom świata. Naoglądasz się wtedy panie Bartku, oj naoglądasz.. Łącznie z kopniakami Crumpa w Pedersena. Za dużo schiza nighta (teraz Sylar)czytasz,. Wiadomą powszechnie rzeczą jest nienawiść tego kibica do Jarka( ot chociażby obraźliwe tekst na temat żony Jarka typu puchar przechodni) Nie musisz być papugą tego gnoma.
         • m-99 Zgłoś komentarz
          chyba kogoś tu trzyma mocno po sobocie,co panie bartku ? żeby takie bzdury pisać...
          • KargulUL Zgłoś komentarz
           Gwizdali na Golloba w Lesznie na GP,gwizdali na lidze we Wrocławiu,gwizdali dziś w Czestochowie-coś wtym chyba jest P.Bartku?!
           • Waikiki Zgłoś komentarz
            Zgadzam się z Bartkiem Czekańskim ws. finałowego biegu GP w Lesznie. Bieg był fair i nie było faulów. Hampel przegrał po ostrej, męskiej, ale sportowej walce. Zgadzam się też z tym,
            Czytaj całość
            że dobrze iż z Hampela wyszedł lwi pazur emocji. Pomoże mu to w skuteczniejszej jeździe. Zgadzam się, że Hampel to najinteligentniejszy polski zawodnik. Nie zgadzam się zaś, że Stal Gorzów jest słaba na wyjazdach. Występ we Wrocku zadał kłam temu stereotypowi, a nie go potwierdził. Jeśli występ Stali we Wrocku nie każdego o tym przekonał, to ten dzisiejszy w Czewie już na pewno powinien!!! Wygrana na torze przeciwnika (choćby teoretycznie słabszego) zawsze jest sukcesem w żużlu!!! Poza tym Stal na początku gromiła Spartę, potem jakby osiadła na laurach. I dobrze, bo to dało jej nauczkę i w meczu z Czewą zostały wyciągnięte słuszne wnioski. I już błędu o lekceważeniu przeciwnika po kilku nokautujących biegach nie było. Może w poprzednich latach stereotyp słabej Stali na wyjazdach miał w jakimś stopniu jakieś swoje podstawy. Natomiast w obecnym jak na razie nie potwierdza się. I myślę, że się nie potwierdzi, mimo iż przegrane na wyjeździe raczej na pewno się przydarzą. Pozdrawiam fanów żużla!
            • karol3414 Zgłoś komentarz
             Nie musisz go kochać, ale skoro wolisz żeby IMŚ został Australijczyk a nie Polak to coś nie tak jest. Oczywiście możesz bardziej lubić Jarka ale obiektywnie patrząc jest tak jak
             Czytaj całość
             napisał Czekański. Faktem jest jednak to (i dobrze że sam to przyznałeś), że gwizdy na Tomka to nie obiektywne spojrzenie na sytuacje z biegu finałowego, tylko subiektywne odczucia osób które Tomka nie trawią. Ja również uważam, że Gollob święty nie jest, jego jazda jest ostra czasem nawet za ostra, tak samo jak i innych uczestników GP. Mam nadzieję graniczącą z pewnością, że Jarek niedługo zostanie mistrzem świata i to nie tylko dlatego, że Tomek będzie mu zjeżdżał drogi ale dlatego że po prostu będzie zawsze lepszy i szybszy.
             • czatroom Zgłoś komentarz
              Nie wiem po co ja te Jego teksty czasami czytam. Chyba, żeby się w*******ć. Ja kibicuję już jakiś czas, pewnie ze 20 lat, ale nie obiły mi się o uszy żadne oszałamiające wyniki
              Czytaj całość
              prowadzonej przez B.Cz. drużyny. A Wam? Jeśli takowych nie ma to proponuję nie pouczać M. Cieślaka co powinien w drużynie mieć, bo za Nim stoją wyniki. Druga sprawa to po co wracać znów do finału GP Europy i podkręcać wojenki m-dzy zwolennikami i przeciwnikami Jarka i Tomka. Sprawie już broda urosła jak z Wrocka do Gdańska. Wszyscy już ją opisali, gwiżdżących potępili.... blablabla i jeszzcze raz?
              Zobacz więcej komentarzy (40)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×