WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Program na Derby Pomorza także w stylu retro

W niedzielę w Toruniu odbędą się 85. Derby Pomorza pomiędzy Unibaxem Toruń i Polonią Bydgoszcz. Zawody odbędą się w stylu retro, w takiej charakterystyce utrzymany będzie także program zawodów.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski


Kibice ze Stowarzyszenia "Krzyżacy" wspólnie z KST UNIBAX zaproponowali rozegranie Derbów Pomorza w stylu Retro! Jest to jeden z elementów obchodów 50-lecia istnienia Klubu i z tej okazji Klub wraz z SSSŻ "Krzyżacy" spróbują odtworzyć stadionową atmosferę z lat 80-tych. Derby Pomorza są zresztą doskonałą okazją do odtwarzania retro-klimatu, bowiem to właśnie pojedynki z bydgoską Polonią były przez dekady wyjątkowym wydarzeniem elektryzując całą żużlową Polskę, nie tylko ze względu na wysoki poziom sportowy, ale przede wszystkim na towarzyszące im ogromne emocje na trybunach. Na kibiców czeka wiele niespodzianek, m.in. fragmenty starych, derbowych spotkań na stadionowym telebimie, udział byłych żużlowców, z którymi będzie możliwość spotkania, a także wyjątkowy program zawodów z elementami wzorowanymi na lata 80-te wraz z plakatem drużyny toruńskiej - Drużynowych Mistrzów Polski z 1990 roku. Nawiązując do Derbów w styku Retro "Krzyżacy" wraz z klubem namawiają wszystkich kibiców do założenia białej koszulki na mecz oraz przyniesienia confetti.

Wojciech Stępniewski, prezes KST UNIBAX: Liczę na obecność prawdziwych kibiców i ich wspaniały doping. Jest on nam niezwykle potrzebny, zawodnicy potrzebują wsparcia, właśnie teraz, właśnie przed meczem z Bydgoszczą potrzebujemy jeszcze bardziej. Zapraszamy na stadion wszystkich, zapewniamy z naszej strony że drużyna da z siebie wszystko. Ponadto realizowany będzie pomysł Stowarzyszenia "Krzyżacy" czyli Derby Retro. Wiele elementów będzie nawiązywało do lat 80-tych, także pod wieloma względami będzie to mecz wyjątkowy! Chciałbym zaapelować, żeby na niedzielny mecz kibice przyszli ubrani w białe elementy stroju. Zawodnicy zostaną poinformowani, co oznaczają białe koszulki u toruńskich kibiców. Sam taką mam zamiar założyć, bo to nasza drużyna! Confetti jest to fajna tradycja jeszcze z lat 80., która wzbogacała żużlowe spotkania na Broniewskiego. Będzie to z pewnością widok zapierający dech w piersiach i przypominający atmosferę z tamtych lat.

Bilety na spotkanie Unibax Toruń - Polonia Bydgoszcz można nabywać za pośrednictwem strony internetowej www.unibax.kupbilety.pl od poniedziałku 7 maja od godz. 13.00 do piątku 11 maja do godz. 22.00. Kasa Klubowa, w której również trwa sprzedaż wejściówek, jest otwarta codziennie w godzinach 10.00 - 16.00. W sobotę 12 maja bilety będzie można nabyć w Kasie nr 2 przy Strefie Niebieskiej w godzinach 10.00-15.00. Natomiast w dniu zawodów, 13 maja kasy klubowe będą otwarte od godz. 10.00.

Dla kibiców Polonii Bydgoszcz przygotowanych zostało 672 szt. biletów normalnych oraz 100 szt. biletów ulgowych. Bilety te będą do nabycia w siedzibie bydgoskiego klubu od środy 9 maja do piątku 11 maja w godzinach 11.00-16.00. Jeżeli nie wszystkie bilety na sektor gości zostaną sprzedane, będzie możliwość zakupienia ich w dniu meczu na MotoArenie w Kasie nr 4 znajdującej się przy sektorze gości.

Ponadto KST UNIBAX przypomina o konkursie wiedzy "Od Stali do Unibaksu". Aby wziąć udział w losowaniu nagrody głównej, czyli egzotycznej, dwuosobowej wycieczki wraz z osobą towarzyszącą, należy zakupić każdy program zawodów w całym sezonie 2012 i wyciąć oryginalny kupon z programu, a także zachować wszystkie bilety z sezonu lub zatrzymać karnet. Po zakończeniu sezonu KST UNIBAX będzie organizatorem wielkiego testu wiedzy, a jego uczestnikami testu będą osoby, które posiadają oryginalne kupony ze wszystkich programów ligowych w Toruniu w sezonie 2012 oraz opłacone bilety lub opłacone karnety.

Wygraj bilet na mecz --->>>

Ceny biletów:

Strefa Niebieska
- normalny: 30 PLN
- studencki: 28 PLN (dla studentów urodzonych w 1988r. i później)
ulgowy: 25 PLN (dla kibiców urodzonych w 1994r. i później)

Strefa Zielona
- normalny: 28 PLN
- studencki: 26 PLN (dla studentów urodzonych w 1988r. i później)
- ulgowy: 25 PLN (dla kibiców urodzonych w 1994r. i później)

Strefa Zielona bilety rodzinne:
1 + 1 (jeden normalny + jeden ulgowy): 42 PLN
1 + 2 (jeden normalny + dwa ulgowe): 57 PLN
2 + 1 (dwa normalne + jeden ulgowy): 62 PLN
2 + 2 (dwa normalne + dwa ulgowe): 77 PLN
2 + 3 (dwa normalne + trzy ulgowe): 87 PLN

Strefa Żółta (Sektor Gości)
- normalny: 30 PLN
- ulgowy: 25 PLN (dla kibiców urodzonych w 1994r. i później)

Trybuna Główna
- normalny: 80 PLN

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (35):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • real gorzow 0
  czerwona oranzade z worka to nawet ja pamietam
  Skullsplitter Pamiętam ten wzór programu z końcówki lat 80tych, gdy na żużel chodziłem z ojcem. Kolor był tylko trochę inny, bardziej ciemno-pomarańczowy. Jak chcecie derby w starych klimatach to koniecznie musi być oranżada w torebkach plus słomka:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Grudziądzanin 0
  Śmieszne DERBY "POMORZA" dwóch miast praktycznie nic nie mających wspólnego z Pomorzem. Bydgoszcz to Kujawy, Toruń prawobrzeżny to też Kujawy. Pojedźcie do Gdańska i im powiedzcie że ok 200 km na południe są derby Pomorza
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • skolmann 0
  Co z tego, że okładka retro jak w środku zaraz na drugiej stronie i dalej program będzie pękał w reklamach i w środku jak się dobrze poszuka będzie tabela wyścigowa, a więc z programami z tamtych czasów to może tylko okladka:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (32)
Pokaż więcej komentarzy (35)
Pokaż więcej komentarzy (35)
Pokaż więcej komentarzy (35)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×