WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Posłowie rozmawiali o żużlu w Warszawie i w Poznaniu

W środę w budynku Sejmu odbyło się kolejne posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. sportów motorowych. Tematem przewodnim były problemy z lokalizacją sportu żużlowego w Warszawie oraz Poznaniu.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Warszawskie Towarzystwo Speedwaya reprezentowali członkowie zarządu stowarzyszenia: Wojciech Jankowski i Ireneusz Kurzyński. Było to już drugie spotkanie z posłami w sprawie reaktywacji stołecznego klubu żużlowego.

Wiceprzewodniczący zespołu parlamentarnego, Łukasz Borowiak poinformował wszystkich zgromadzonych o korespondencji prowadzonej z prezydent m. st. Warszawy, Hanną Gronkiewicz-Waltz na temat wskazanych w 2010 roku potencjalnych lokalizacji w dzielnicy Białołęka. Wojciech Jankowski wyjaśnił, że dwa lata temu odbyły się negocjacje z przedstawicielami dzielnicy, podczas których przedstawiciele dzielnicy uznali, że ze względu na zakres niezbędnych inwestycji (konieczność przestawienia systemu rur ciepłowniczych elektrociepłowni) oraz zbyt małą powierzchnię działki, ta lokalizacja nie spełnia odpowiednich wymagań. Druga wskazana lokalizacji należała do prywatnego właściciela (Polfa Tarchomin S.A.), który postawił zaporą cenę wywoławczą za grunt. Obecnie na tym terenie powstaje centrum handlowe. Łukasz Borowiak przypomniał również o odpowiedzi Minister Sportu, Joanny Muchy na interpelacją poselską, w której nie została wykluczona współpraca przy reaktywacji sportu żużlowego w Warszawie.

Posłowie wysłuchali również informacji na temat podjętej w ostatnim czasie współpracy WTS-u z klubem hokeja na trawie Sokół Warszawa. Współpraca ma być wzorowana na podstawie projektu National Speedway Stadium w Manchesterze, gdzie już w najbliższym czasie na nowym obiekcie (prawdopodobnie już w 2013 roku) będą występowały lokalne drużyny żużlowe, hokeja na trawie oraz popularnej w Wielkiej Brytanii dyscypliny - lacrosse. Obiekt powstanie przy dużym zaangażowaniu miasta Manchester.

Zaprezentowano również skład drużyny WTS Nice Warszawa na sezon 2012 w rozgrywkach MDMP i MMPPK oraz zarys finansowania stowarzyszenia.

Po raz pierwszy publicznie przedstawiona została również koncepcja młodzieżowego meczu towarzyskiego SUNDRAGOSA PSŻ Poznań - WTS Nice Warszawa. Będzie to pierwszy w historii sportu żużlowego pojedynek klubów z tych miast w formie dwumeczu. Zawody, według planów, mają zostać rozegrane we wrześniu na neutralnym torze według tabeli biegowej stosowanej w zawodach ligowych. Trzon obu drużyn będą stanowili zawodnicy reprezentujący drużyny w rozgrywkach młodzieżowych.

Członkowie parlamentarnego zespołu ds. motorowych przedstawili dalszy plan wsparcia starań PSŻ Poznań oraz WTS Warszawa. Posłowie rozmawiali również na temat regulaminów żużlowych uchwalonych na sezon 2013 w Speedway Ekstralidze.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (9):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • pyrkon 0

  zaporą cenę

  Zaporożcową cenę. :))
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • MK 2
  Trzyma kciuki!!! Temat nie jest łatwy - w Poznaniu przynajmniej jest stadion...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • xyz71-Bydgoszcz 0
  Posłowie? To na pewno jest wykładnik sukcesu.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×