Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Siódemka XI kolejki ENEA Ekstraligi

W 11. kolejce ENEA Ekstraligi dużo lepiej jeździli zawodnicy zagraniczni. Po szesnaście punktów zdobyli Ryan Sullivan i Emil Sajfutdinow. Świetnie punktował też m.in. Bartosz Zmarzlik.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

1. Ryan Sullivan (Unibax Toruń - KSM 9,37) - 16+1 (3,3,2,2*,3,3)

Australijczyk jak dotąd nie spisywał się tak dobrze, jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie. W meczu z Unią Leszno pojechał jednak znakomicie i potrafił skutecznie zastąpić Darcy Warda. Zdobył 16 punktów i bonus, przegrywając tylko w jednym wyścigu z Troyem Batchelorem.

2. Zbigniew Suchecki (Lotos Wybrzeże Gdańsk - KSM 3,71) - 9 (1,1,1,3,3)

Nikt się nie spodziewał tak dobrych występów Zbigniewa Sucheckiego w ENEA Ekstralidze. Wypożyczony ze Stelmetu Falubaz żużlowiec w meczu z Azotami Tauron zdobył 9 punktów. Poza niskim KSM-em, na jego korzyść przemawia też to, że pokonał Leona Madsena i Macieja Janowskiego w kluczowym momencie spotkania.

3. Emil Sajfutdinow (Polonia Bydgoszcz - KSM 7,82) - 16 (3,2,3,2,3,3)

Rosjanin miał w Gorzowie bardzo ciężko. Emil Sajfutdinow zdobył 16 punktów, na 37 "oczek" całej Polonii Bydgoszcz i jako jedyny potrafił się przeciwstawić gorzowskim asom, za co należą mu się wielkie gratulacje. Poza nim, spośród zawodników cyklu Grand Prix dobrze spisali się Andreas Jonsson, Fredrik Lindgren, Chris Holder i Nicki Pedersen, jednak zdobyli mniej punktów od lidera Polonii Bydgoszcz.

4. Grzegorz Walasek (PGE Marma Rzeszów - KSM 7,35) - 11 (2,3,1,3,2)

PGE Marma Rzeszów wygrała na wyjeździe w Częstochowie, a poza Marco Gaschką, każdy z zawodników zdobywał od 4 do 11 punktów. Jednym z liderów drużyny z Podkarpacia był Grzegorz Walasek, który podobnie jak Rafał Okoniewski przywiózł dla swojego teamu 11 "oczek".

5. Niels Kristian Iversen (Stal Gorzów - KSM 6,67) - 12+2 (3,3,3,2*,1*)

Wielu obcokrajowców spoza cyklu Grand Prix pojechało w niedzielę bardzo dobrze. Nikt nie stracił jednak tylko jednego punktu, a Niels Kristian Iversen poza porażką w ostatnim biegu spotkania z Emilem Sajfutdinowem był niepokonany. Niewiele gorzej pojechali Grigorij Łaguta, Daniel Nermark, Maksim Bogdanow i Martin Vaculik.

6. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów - KSM 4,42) - 10+1 (3,2*,2,3)

Młody gorzowianin po raz kolejny pojechał bardzo dobrze w meczu swojej drużyny na własnym torze. W spotkaniu z Polonią Bydgoszcz zdobył 10 punktów i bonus. Jedna porażka z Emilem Sajfutdinowem z pewnością nie umniejsza jego wkładu w wygraną żółto-niebieskich.

7. Emil Pulczyński (Unibax Toruń - KSM 3,65) - 8+2 (2*,3,0,2,1*)

Kolejny raz toruńscy bliźniacy pojechali znakomicie na Moto Arenie. Kamil zdobył 9 punktów, a jego brat Emil 8 punktów i 2 bonusy. Obu zawodnikom potrzeba stabilizacji i jeśli będą się podobnie prezentować na wyjazdach, z pewnością mogą być groźni dla każdego.

Łączny KSM: 39,34

Siódemka kolejki jest wybierana zgodnie z obowiązującym regulaminem. W składzie mógł być tylko jeden uczestnik cyklu Grand Prix. W składach musieli się znaleźć czterej Polacy (w tym minimum dwaj juniorzy z numerami 6-7). Maksymalny KSM dla ENEA Ekstraligi wynosi 41 punktów.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×