KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pokaźny zastrzyk finansowy ze strony Urzędu Miasta na rzecz ŻSSA Unia

W poniedziałkowe przedpołudnie, w siedzibie ŻSSA Unia odbyła się konferencja prasowa dotycząca przekazania na rzecz spółki żużlowej 900 tysięcy złotych z Urzędu Miasta.
Kamil Hynek
Kamil Hynek

Był to otwarty konkurs rozpisany przez Miasto przy współpracy z organizacjami pozarządowymi - klubami sportowymi działającymi w Tarnowie. Do podziału był milion złotych. Lwią część kwoty dostała najbardziej popularna dyscyplina w mieście generała Bema. Reprezentanci gier zespołowych jak np. drugoligowi piłkarze nożni otrzymali wsparcie w wysokości 70 tys., a pierwszoligowi piłkarze ręczni ok. 30 tys.

Obecna na sali prezes ŻSSA Unia Agata Mróz poinformowała na co będzie przeznaczona owa suma. - Przede wszystkim trzeba podkreślić, że te pieniądze nie mogą być przeznaczone na sfinansowanie wynagrodzeń dla zawodników. Środki będą szły na utrzymanie obiektu, organizację zawodów, koszty względem przyjazdu karetek, wynajem ochrony, reklamę. Stypendia będą otrzymywać juniorzy, opłacane będą części zamienne oraz sprzęt dla nich. Wynagrodzenie będą dostawali też trenerzy. Ta kwota zaspokaja nasze potrzeby do końca bieżącego sezonu. Została ona rozbita na dwie transze. Pierwsza już do nas wpłynęła, drugą natomiast dostaniemy po przedstawieniu faktur i rozliczeń względem realizacji dotacji - wylicza sterniczka klubu, który lideruje obecnie w Enea Ekstralidze.

Dzierżąca stołek prezesa dopiero od początku tego sezonu Agata Mróz wypowiedziała się również na temat obecnego stanu spółki. - Przelewy są realizowane w miarę na bieżąco, choć nie będę ukrywała, że pewne poślizgi w wypłatach dla zawodników też są. Nie ma jednak takiej sytuacji, że zawodnicy nie posiadają funduszy na remont sprzętu - wyjaśnia

Pod spodem oświadczenie Pani prezes, które prezentujemy w wersji oryginalnej.

Co z dotacją miejską na żużel – oświadczenie prezes ŻSSA

Czy sport żużlowy jest ważny dla Tarnowa i regionu, czy cieszy się zainteresowaniem kibiców, jaka inna dyscyplina potrafi zgromadzić na stadionie ponad 10 tysięcy widzów, czy poprzez żużel miasto może budować swoją rozpoznawalność, czy to dobrze, że zawodnicy na swoich plastronach z dumą noszą herb Tarnowa, czy gest miasta polegający na dofinansowaniu zawodów i tym samym przekazanie sygnału sponsorom, zawodnikom i kibicom, że ta dyscyplina nie zostanie osamotniona jest czymś złym?

Jako prezes klubu chciałabym aby odpowiedzi na te pytania padły z ust tych, którzy z zaciekłością kwestionowali zasadność wsparcia, jakiego udzielono tej dyscyplinie. Dofinansowanie w wysokości 900 tysięcy złotych zostało przyznane Spółce w ramach konkursu otwartego ogłoszonego przez Miasto przy współpracy z organizacjami pozarządowymi - klubami sportowymi działającymi w Tarnowie. Pragnę oświadczyć, że kwota ta była konieczna, wręcz niezbędna, abyśmy mogli utrzymać osiągnięty poziom sportowy i dać szanse miastu i sponsorom na kreowanie wizerunku poprzez sport, a kibicom dostarczyć oczekiwanych emocji. Chcę również oświadczyć, że za mojej prezesury klub zmienił zasady swego działania i Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna nie działa w celu przynoszenia zysku i jego podziału, a całość środków przeznaczana jest na działalność sportową. Proszę też o to, by nie deprecjonować członków panelu ekspertów, którzy zadecydowali o podziale dodatkowych środków na sport, jakie Rada Miejska uchwaliła na wniosek prezydenta miasta. Byli to zarówno działacze sportowi, radni oraz urzędnicy, na co dzień zajmujący się sportem. Czy decyzje były słuszne? Liczby mówią za siebie. Szacuje się, że od początku bieżącego sezonu zawody żużlowe zgromadziły około 54 tys. widzów na stadionie oraz 1 mln 200 tys. poprzez transmisję telewizyjną. Poszczególne mecze na Stadionie Miejskim w Mościcach ogląda nawet do 14 tysięcy kibiców! Takich rekordów popularności tarnowski żużel nie notował od lat.

I jeszcze jedno. Pod rygorem finansowym środki uzyskane z dotacji mogą być przeznaczone m.in. na realizację programów szkolenia sportowego, zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w rozgrywkach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego, sfinansowanie wynagrodzenia kadry szkoleniowej czy sfinansowanie stypendiów sportowych. Dotacja nie może być natomiast wykorzystana na sfinansowanie wynagrodzeń zawodników. Wynagrodzenia zawodników są w całości finansowane przez sponsorów, którym korzystając z okazji chcę serdecznie podziękować .Szczególne podziękowania kieruję pod adresem Prezesa Jerzego Marciniaka -Prezesa Azotów Tarnów - Głównego Partnera tarnowskiej drużyny oraz Prezesa Dariusza Lubery – Prezesa Tauron Polska Energia – Sponsora Strategicznego.

I czuję się w obowiązku podziękować władzom Tarnowa za przychylność i kreowanie marki Tarnowa jako miasta stwarzającego warunki dla rozwoju sportu. Jestem przekonana, że dzięki tej pomocy tarnowski żużel, mający swoja historię od 1956 roku, będzie miał jeszcze większą szansę zaistnieć na ogólnopolskiej i międzynarodowej arenie sportowej. Deklaruję, że Jaskółcze Gniazdo – miejsce od wielu lat dla sportu magiczne, przyciągające osobowości i talenty będzie zawsze stwarzało dla swoich fanów niepowtarzalną atmosferę, emocje i wyjątkowy klimat rozgrywek fair play. Że każdy pobyt u nas będzie niezapominanym przeżyciem i pięknym sportowym wspomnieniem.

Prezes Zarządu
Agata Mróz

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (37)
 • Nice Zgłoś komentarz
  Ciekawe do jakiego klubu po sezonie wypożyczą Janowskiego i Hancocka? Koldi zostanie, bo to dobry chłopak, reszta będzie szczerzyć ząbki gdzie indziej - tak uważam.
  • józek Zgłoś komentarz
   "Przelewy są realizowane w miarę na bieżąco"
   • Fan Speedwaya Zgłoś komentarz
    Szanowny p.Prezydencie:) Dzięki za dar na rzecz tarnowskich jaskółek:))) Widać,że miasto jest razem mieszkancami zakochanymi w speedwayu:) I bardzo dobrze:))) Ps.Do p,Prezes Unii
    Czytaj całość
    Tarnów. Proszę coś wreszcie zrobić,by więcej nie prowadził zawodów żużlowych - człowiek który nie dość ,że się nie zna na spikerce,czyni to bardzo głośno ,ostrym krzykliwym i bardzo nieprzyjemnym dla ucha głosem! Więcej,nie potrafi się zachować właściwie do danej chwili - mowa tu o p.Morydzu!!! Zawody powinien prowadzić fachowiec,a nie ktoś z "układu"..tato lekarz klubowy,brat kierownik startu..wystarczy panowie.. Mamy na szczęście p.Kierońskiego - o ciepłej barwie głosu - człowieka,który jak mało kto,potrafi bawić publike i sprawnie prowadzić zawody!!! Doadm,że wcześniej udanie to robił..więc zaprośmy go ponownie do relacjonowania święta speedwaya jakim sa mecze ligowe:))
    • zks tauronek Zgłoś komentarz
     czuć że wybory niedługo bo ścigała już rozpoczął kampanie, pewnie niedługo ogłosi że będzie budował nowy stadion a ludzie będą łykać tą jego kłamliwą gadkę. Dobrze że
     Czytaj całość
     część ludzi na stadionie jest kumatych i gwiżdże na tą kłamliwą kreaturę.
     • unia tarnow Zgłoś komentarz
      a mnie zastanawia ilośc sponsorowanych biegów podczas wczorajszych zawodów przez prezydenta Scigałe! Pani prezes powiem uczciwie mam karnet na trybune i tak wczoraj przyglądałem się
      Czytaj całość
      ludziom siedzących obok mnie to co druga osoba miała opaske na reku osoby funkcyjnej nawet tacy którzy którzy z żuzlem niemają nic wspólnego , druga sytuacja idą trzej goście jeden ma identyfikator oraz polar teamu jednego zawodnika z Uni dwaj pozostali ubrani w spodnie w kantke ładne koszule garniturowe trzymają same polary w ręku , ten jeden co chyba był mechanikiem tego zawodnika wprowadzał ich do parkingu jako mechaników dobrze ze ta ochrona jest w miare rozgarnieta i ich nie wpuściła tak ze pani prezes prosze teraz policzyć ile tak naprawde pani ma z wpływów z biletów a ile przechodzi pani bokiem!
      • kocur80 Zgłoś komentarz
       czy mi się wydawało czy ja z trybuny widziałem rosnącą trawe w sektorze gości?
       • esmundostarnow Zgłoś komentarz
        nasz moscicki obiekt powinien sie nazywac ruinastadium.
        • Kaczorowski Zgłoś komentarz
         Ja wiem, ze tam są problemy z wałami, ale właśnie spółka dostała spore pieniądze, m.in. na unowocześnienie stadionu. To niechże w końcu wezmą się za te niewykorzystane miejsca na
         Czytaj całość
         prostej, bo to wstyd na całą Polskę.
         • leśny dzban Zgłoś komentarz
          tyfusy tez by chcialy kase z ratusza
          • Kaczorowski Zgłoś komentarz
           Szanowna Pani Prezes Jeżeli Spółka dostała taki zastrzyk pieniędzy, które nie będą przeznaczone na płace dla zawodników, ale m.in. na infrastrukturę, to może Pani wreszcie sprawi,
           Czytaj całość
           żeby cała przeciwległa prosta była przeznaczona dla kibiców, a nie dla dmuchanych balonów. Czy widzi Pani te tysiące ludzi stojących przez kilka godzin na koronie stadionu, bo wolne miejsca są zajęte przez balony? A najlepiej gdyby Pani "przeflancowała" na tę pustą obecnie część stadionu całą tę czeredę tzw. "prostaków". Wtedy ich nazwa akuratnie pasowałaby do miejsca które powinni zajmować, a tak to faktycznie są oni prostakami przeszkadzającymi tylko w oglądaniu zawodów normalnym kibicom. Żeby jeszcze była to prawdziwa zorganizowana grupa kibiców jakich ma Zielona Góra, Leszno czy Gorzów. Gdzie tam. Pełna pstrokacizna, bardzo lichy repertuar dopingu. Pełną swoją klasę wykazali podczas meczu z Rzeszowem, kiedy to bluzgali przekleństwami i ordynarnymi wyzwiskami, a obok siedziały całe rodziny z dziećmi. Żeby chociaż profilaktycznie interweniowały służby porządkowe lub ten wiejski zapiewajło z boiska. Gdzie tam. Te prostaki potrafią tylko odpowiadać na też prostackie pytanie tego zapiewajły, dla którego najważniejszym krzykiem jest "kto wygra mecz?". Jeżeli spełni Pani te postulaty to prawdziwi kibice będą Pani bardzo wdzięczni.
           • Kuben Zgłoś komentarz
            A dlamnie to jest nie teges zuzel ma 2 dobrych sponsorów to poco jeszcze pchać im do worka panowie chodzę na zuzel ale tez na piłke chłopaki wywalczyli awans do 2 ligi i kazdy wiedział ze
            Czytaj całość
            nic zato nie mieli płacone to chyba cos od miasta do cholery tez im cos się nalerzy nie
            • maly PzB Zgłoś komentarz
             A co maja dac na skompromitowanych pilkarzy, oczywiscie ze niech daja na zuzel, przeciez to proste i logiczne, a komu wedlug Ciebie maja dac ... szachistom ??? u nas szachisci sa slabi
             Czytaj całość
             ...pilkarzy recznych sponsoruje bogata Firma Controll Process, to co dostali z miasta im wystarczy.
             • maly PzB Zgłoś komentarz
              Nareszcie cos rzucili z Ratusza ,pierwszy raz od niepamietnych lat, tak dla niezorientowanych to ta kasa pochodzi podatku od nieruchomosci ktore Zaklady Azotowe wplacily na konto Ratusza, wiec
              Czytaj całość
              nie okradlismy podatnikow ... Pozdro z Buczy.
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×