Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Crump i Walasek najskuteczniejsi spośród rzeszowian w Lesznie?

W najbliższą niedzielę żużlowcy PGE Marmy ścigać się będą w meczu ligowym w Lesznie. Jak rzeszowianie radzili sobie w przeszłości na torze im. Alfreda Smoczyka?
Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Rafał Okoniewski

Wychowanek Polonii Piła bronił barw leszczyńskich Byków w sezonie 2002. Przez 15 lat startował tam jego ojciec - Mariusz. Ostatni występ Okoniewskiego w meczu ligowym w Lesznie pozostawia jednak wiele do życzenia. W sezonie 2011 żużlowiec PGE Marmy wywalczył na tamtejszym torze jedynie punkt. Nowo kreowany wicemistrz Polski jest obecnie w formie i wielce prawdopodobne, że znacznie lepiej zapunktuje w najbliższą niedzielę.

Średnia w Lesznie (2011): 0,250
Średnia wyjazd: 1,707

Maciej Kuciapa

"Mały" w drugiej części sezonu 2012 notuje lepsze wyniki niż na początku rozgrywek, ale nie należy oczekiwać od niego wysokiej zdobyczy punktowej w Lesznie. Kuciapa na wyjazdach to zupełnie inny zawodnik, niż na torze przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie, stąd ciężko mu będzie o punkty na torze im. Alfreda Smoczyka.

Średnia w Lesznie (2011): 0,000
Średnia wyjazd: 0,667

Jason Crump

Patrząc na występy Jasona Crumpa na leszczyńskim torze w poprzednich latach, powinien on być liderem Żurawi w niedzielnym meczu. Przed rokiem Australijczyk w sześciu startach wywalczył w Lesznie 11 punktów i bonus. Co więcej, "Crumpy" triumfował w Grand Prix Europy, które rozgrywane jest na leszczyńskim torze w sezonie 2009 i 2010.

Średnia w Lesznie (2011): 2,000
Średnia wyjazd: 1,841

Joonas Kylmaekorpi

Fin nie miał okazji do startów w ostatnich latach na torze w Lesznie. 32-latek reprezentował jednak barwy Unii w sezonie 2003. Wystąpił wówczas w trzech spotkaniach Byków, z których dwa były kompletnie nieudane. Jego start w niedzielnym meczu stoi pod dużym znakiem zapytania, bowiem odczuwa on jeszcze skutki upadku podczas ostatniego spotkania ligowego.

Średnia w Lesznie (2003): 1,416
Średnia wyjazd: 1,059

Grzegorz Walasek

"Greg" po raz ostatni startował w Lesznie w meczu ligowym w sezonie 2010. Bronił wówczas barw bydgoskiej Polonii. Spotkanie zakończył z dorobkiem 9 punktów i bonusu. W tegorocznym sezonie startów Walasek notuje bardzo dobre występy i często jest liderem ekipy z Rzeszowa. To przede wszystkim on, obok Jasona Crumpa ma być motorem napędowym przyjezdnych.

Średnia w Lesznie (2010): 1,666
Srednia wyjazd: 1,913

Juniorzy

Łukasz Sówka nie miał jeszcze okazji do startów na leszczyńskim owalu w meczu ligowym. W niedzielę z pewnością czeka go ciężka przeprawa w starciu z juniorami Unii, którzy na własnym torze są szybcy i skuteczni. Parę z Łukaszem Sówką tworzył będzie najprawdopodobniej Łukasz Kret, który startował w Lesznie przed rokiem. W dwóch startach wychowanek klubu z Rzeszowa nie zdobył żadnych punktów. Być może trener Żurawi - Dariusz Śledź postawi na Damiana Michalskiego, który swoje pierwsze kroki w sporcie żużlowym stawiał właśnie w Lesznie.

Łukasz Sówka średnia wyjazd: 0,966
Łukasz Kret średnia wyjazd: 0,000
Damian Michalski średnia wyjazd: 0,444

Czy rzeszowian stać na wywiezienie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej z Leszna? Czy rzeszowian stać na wywiezienie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej z Leszna?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×