Przed GP Polski: Chris Harris

6 października na torze w Toruniu odbędzie się Grand Prix Polski. Runda ta wyłoni najlepszego jeźdźca tego sezonu. Jednym z uczestników tych zawodów będzie Chris Harris.

Łukasz Witczyk

Chris Harris urodził się 28 listopada 1982 roku w Truro. Jest obecnie jedynym Brytyjczykiem, który znajduje się w stawce uczestników cyklu Grand Prix. Jeszcze nie tak dawno, bo dwa lata temu "Bomber" był w ścisłej światowej czołówce, zajął wtedy 6. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix i zapewnił sobie prawo startu w kolejnej edycji. Pierwsze sukcesy Harris odnosił jako junior. W 2003 roku sięgnął po srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Przegrał wtedy jedynie z Jarosławem Hampelem. W swojej karierze Harris trzykrotnie sięgnął po tytuł najlepszego jeźdźca na Wyspach Brytyjskich.

W obecnym sezonie Harris spisuje się poniżej oczekiwań. W rozgrywkach Enea Ekstraligi Brytyjczyk po kilku słabszych występach stracił zaufanie częstochowskich działaczy. W przeszłości 30-letni żużlowiec kilka razy udowodnił już, że stać go na bardzo dobre wyniki w zawodach z cyklu Grand Prix. Jedyne zwycięstwo w zawodach Grand Prix Harris odniósł w 2007, kiedy to triumfował podczas zawodów rozegranych na czasowym torze w Cardiff.

Po rozegraniu jedenastu turniejów tegorocznej edycji elitarnego cyklu Brytyjczyk z dorobkiem 59 punktów zajmuje 11. miejsce. "Bomber" wziął udział w dwóch dotychczas rozegranych na toruńskiej Motoarenie zawodach Grand Prix. Nie ma on jednak dobrych wspomnień z tych zawodów. W 2010 roku Harris zdobył 5 punktów i sklasyfikowany został na 14. miejscu, a rok później nie zdobył żadnego punktu i zajął 16. lokatę.