WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Artur Mroczka mistrzem Europy juniorów!

Artur Mroczka zdobył w sobotę w niemieckim Stralsund tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów. Srebrny medal po wygranym biegu dodatkowym przypadł Maciejowi Janowskiemu, a brąz Artiomowi Wodjakowowi z Rosji.
 Redakcja
Redakcja

Słabiej wypadli pozostali Polacy. Dawid Lampart był 11., Marcel Kajzer 13., a Borys Miturski 14. Ten ostatni wycofał się z jazdy po trzech biegach.

Mroczka dołączył do Rafała Okoniewskiego, śp. Łukasza Romanka oraz Karola Ząbika, którzy w przeszłości wygrywali IMEJ.

Wyniki:
1. Artur Mroczka (Polska) - (2,2,3,3,3) 13
2. Maciej Janowski (Polska) - (3,w,3,3,3) 12+3
3. Artiom Wodjakow (Rosja) - (2,3,3,3,1) 12+2
4. Patrick Hougaard (Dania) - (3,1,2,3,2) 11
5. Artiom Laguta (Rosja) - (3,3,2,2,d) 10
6. Kevin Woelbert (Niemcy) - (3,3,1,0,2) 9
7. Dennis Andersson (Szwecja) - (2,2,2,2,1) 9
8. Linus Ekloef (Szwecja) - (2,2,1,2,1) 8
9. Kim Nilsson (Szwecja) - (0,0,3,1,3) 7
10. Simon Nielsen (Dania) - (1,1,1,1,3) 7
11. Dawid Lampart (Polska) - (0,2,1,2,2) 7
12. Michael Hadek (Czechy) - (1,1,2,1,0) 5
13. Marcel Kajzer (Polska) - (1,0,0,1,2) 4
14. Borys Miturski (Polska) - (0,3,0,-,-) 3
15. Denis Nosow (Rosja) - (0,1,0,0,1) 2
16. Peter Kildemand (Dania) - (1,d,0,0,0) 1

Bieg po biegu:
1. Woelbert, Mroczka, Kildemand, Miturski
2. Janowski, Wodjakow, Kajzer, Nilsson
3. Laguta, Andersson, Hadek, Nosow
4. Hougaard, Ekloef, Nielsen, Lampart
5. Woelbert, Lampart, Hadek, Kajzer
6. Laguta, Mroczka, Nielsen, Janowski (w)
7. Wodjakow, Ekloef, Nosow, Kildemand (d)
8. Miturski, Andersson, Hougaard, Nilsson
9. Janowski, Hougaard, Woelbert, Nosow
10. Mroczka, Andersson, Ekloef, Kajzer
11. Nilsson, Hadek, Nielsen, Kildemand
12. Wodjakow, Laguta, Lampart, Miturski
13. Wodjakow, Andersson, Nielsen, Woelbert
14. Mroczka, Lampart, Nilsson, Nosow
15. Hougaard, Laguta, Kajzer, Kildemand
16. Janowski, Ekloef, Hadek
17. Nilsson, Woelbert, Ekloef, Laguta (d)
18. Mroczka, Hougaard, Wodjakow, Hadek
19. Janowski, Lampart, Andersson, Kildemand
20. Nielsen, Kajzer, Nosow

Bieg dodatkowy o 2. miejsce:
21. Janowski, Wodjakow

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
www.speedway-forum.de

Komentarze (72):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • bobi 0
    Artur gratulacje jestes mistrzem i nie strac tego co twoje idz do przodu i niepatrz na GTŻ bo furory tu nie zrobisz pozro fan z grudziądza
    Odpowiedz Zgłoś
  • tomo_danzig 0
    oby Mroczka nie zrobil takiego samego bledu jak Buczek i nie poszedl do Bydgoszczy bo skonczy jako pierwszoligowy sredniak.
    Odpowiedz Zgłoś
  • do "Do adrian fan arcziego" 0
    Artur radzi sobie w I lidze na tyle na ile mu pozwalają jeździć pseudo "trener" i cała reszta... Moim zdaniem dla Artura zmiana klubu = zmiana sprzętu na lepszy ... A więc żeby iść do przodu a nie się cofac nie ma innej możliwości niż zmiana klubu... Bo w G-dzu nie widać dla niego perspektyw... i niestety nie ma co patrzec na sentymenty...
    Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (69)
Pokaż więcej komentarzy (72)
Pokaż więcej komentarzy (72)
Pokaż więcej komentarzy (72)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×