Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jarosław Hampel dla SportoweFakty.pl: Wrócić do formy sprzed dwóch lat

Rok 2012 nie był udany dla Jarosława Hampela. Sportowiec ma więc ambitne plany na sezon 2013, w których chciałby wrócić do światowej czołówki i walczyć o medale nie tylko na krajowym podwórku.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Jarosław Hampel w sezonach 2010-2011 kończył rywalizację w Grand Prix na podium klasyfikacji generalnej. W przyszłym roku chce nawiązać do najlepszych sezonów w swojej karierze. - Jeśli chodzi o Grand Prix, chciałbym wrócić do dyspozycji sprzed dwóch lat, kiedy to walczyłem o najwyższe trofea w IMŚ. Mam nadzieję, że tak się stanie, że będę znów odgrywał czołowe role w cyklu Grand Prix. Przygotowania do inauguracyjnych zawodów w Auckland zostały już jakiś czas temu rozpoczęte. Zarówno jeśli chodzi o przygotowanie ogólnorozwojowe, jak i pracę nad sprzętem. Cały mój team pracuje, by na pierwsze zawody w Nowej Zelandii wszystko grało - powiedział dla SportoweFakty.pl Jarosław Hampel.

Polacy w 2012 roku - między innymi na skutek kontuzji Jarosława Hampela - stracili Drużynowy Puchar Świata. Odzyskanie trofeum im. Ove Fundina będzie jednym z celów reprezentacji Polski. - Jeśli chodzi o kadrę, będzie to na pewno priorytet. Chciałbym być w tak dobrej dyspozycji, by znaleźć się w reprezentacji Polski na Drużynowy Puchar Świata i tam powalczyć o odzyskanie trofeum, które straciliśmy w tym roku. Mamy za co się rewanżować, bo przecież nie tylko odebrano nam tytuł, ale nawet nie zdobyliśmy medalu w 2012 roku, więc jest się za co odgryzać rywalom. Będę bardzo ciężko pracował, by znaleźć się w reprezentacji i walczyć z nią o najwyższe trofea, tak jak to było w latach 2009-2011 - zapewnia Hampel.

Jarosław Hampel w 2011 roku został po raz pierwszy Indywidualnym Mistrzem Polski. W kolejnym sezonie zamierza powtórzyć ten sukces. - W przyszłym roku chciałbym także powalczyć o odzyskanie tytułu Indywidualnego Mistrza Polski. To bardzo prestiżowe zawody, w których nie mogłem wystartować w tym roku przez kontuzję. Chciałbym ponownie powalczyć o złoto - dodaje nasz rozmówca.

Kolejnym wyzwaniem dla Jarosława Hampela będzie rywalizacja w Enea Ekstralidze w barwach nowego klubu. - Jeśli chodzi o Drużynowe Mistrzostwa Polski, Stelmet Falubaz Zielona Góra to klub z dużymi aspiracjami. Będziemy chcieli w przyszłym roku nawiązać do najlepszych okresów tego klubu. Celem jest oczywiście powrót do walki o medale. Zespół wygląda naprawdę bardzo dobrze i jesteśmy w stanie powalczyć o najwyższe cele. Sezon zapowiada się niezwykle ciekawie - kończy Jarosław Hampel.

Jarosław Hampel chce w 2013 roku nawiązać do najlepszych sezonów swojej kariery. Jarosław Hampel chce w 2013 roku nawiązać do najlepszych sezonów swojej kariery.


Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (132)
 • fan falubazu Zgłoś komentarz
  DLAMNIE W GP HAMPEL TO NIE POLAK AZE WAZELINE MA TAKA DUZA W ZIELONEJ I JEST NUMEREM 1 TO ZYCZE TOBIE JARKU SAMYCH JEDYNEK.
  • fan falubazu Zgłoś komentarz
   TAK FALUBAZ MA PRAWO NIENAWIDZIC GOLLOBA A UNIA MA KOCHAC HAMPELA ,SA FAJNE FILMIKI NA YUTUBE JAK KIBICE FALUBAZU WITAJA LESZNO.I HAMPELA ZŁOTÓWE TO JEST MAGIA FALUBAZU.
   • lukim81 Zgłoś komentarz
    Niestety to temat rzeka zawodnicy zmieniają kluby jak rękawiczki,obcokrajowcy się przejedli wychowankowie walczyli o swoją małą ojczyznę a teraz zbieranina,zlepek kibic identyfikuje się
    Czytaj całość
    z drużyną a sukcesy traktuje jak swoje własne zawsze kibicowałem falubazowi na dobre i na złe,nie jestem może teraz takim zażyłym kibicem jak kiedyś,ale jak kiedyś Patryk odejdzie to z kim kibic zacznie się identyfikować swój to zawsze swój,kiedyś żużlowiec to był sąsiad,kolega kogo się zna na niego chodziło się na mecze.Teraz zlepek wychowankowie odchodzą trudno jest się z tym pogodzić.
    • L35240 Zgłoś komentarz
     jestem tak zainteresowany jego formą - jak kolega z mojego avatara :)
     • lukim81 Zgłoś komentarz
      Dla kibica klub a stadion to pewien rodzaj świątyni terytorium gdzie klub jest najważniejszy coś tam się dzieje doping,okrzyki coś na rodzaj teatru,dla nas zawodnicy to idea klubu dlatego
      Czytaj całość
      niektórym trudno pogodzić się z tym że jakiś klasowy zawodnik przechodzi do rywala ale takie mamy realia,dla fanatyka sportu drużyna to fanatyzm,religią najwyższą.Jestem osobą wierzącą jako dorastający chłopiec zawsze po kościele szedłem na mecze gdy były rozgrywane o godz.15:00 to był taki niedzielny ceremoniał stadion,spalony metanol,zawodnicy jeszcze wychodzący na pieszo na prezentację,a po meczu starszy sąsiad (już nie żyjący) pytał się jaki wynik!! kto wygrał!! (taka mała karta wycięta z życiorysu) nie było jeszcze takiego chamstwa na wysokim poziomie jakie można teraz spotkać.Moja teoria jest taka że niektórzy mają za złe to że jakiś tam klub wyszkolił zawodnika na swego a gdy przechodzi do innego klubu rodzi się ostra reakcja kibiców,tym bardziej że np.Hampel był dużym wzmocnieniem dla Leszna.
      • Detax Zgłoś komentarz
       Wierzę, że Jarkowi się uda ten sezon, że będzie go mógł zaliczyć do udanych.
       • Greg-Tarnów Zgłoś komentarz
        Prawda jest taka że zawodnika takiej klasy jak Hampel każdy chciałby widzieć w swojej drużynie.Pozdrawiam
        • 15X ZŁOTO Zgłoś komentarz
         Jak można porównać hampela do Golloba .Co to ma znaczyć ? Kto powiedział tobie że ja kochałem Hampela?
         • uniawojtsnajper Zgłoś komentarz
          i co z tym 1000 przyjeżdzających do Leszna ?
          • uniawojtsnajper Zgłoś komentarz
           czyli do Leszna przyjeżdza 1000 nienormalnych z zielonki mam rozumieć
           • lukim81 Zgłoś komentarz
            Wielkim sympatykiem Jankesa i Huszczy był kiedyś Czeski fotoreporter Jan Janu. prawda żużel to był wtedy żużel mieszkałem nawet niedaleko stadionu na tej samej ulicy gdzie znajduje się
            Czytaj całość
            stadion a teraz komercja,wszystko za wszelką cenę,ale takie czasy...
            • konkretny Zgłoś komentarz
             jaka jazda na hampla
             • uniawojtsnajper Zgłoś komentarz
              powiedz to Twoim kolegą którzy przyjeżdzając do Leszna na mecz obrażają nie tylko kibiców unii ale wszystkich mieszkańców Leszna, oni nie robią tego z nienawiści tylko z tradycji
              Zobacz więcej komentarzy (25)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×