Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jacek Rempała: Rybniczanie nie byli przygotowani organizacyjnie

W ubiegłym roku Jacek Rempała obchodził jubileusz 25-lecia startów na żużlowych torach. Zawodnik w trakcie sezonu został wypożyczony z Azotów Tauron Tarnów do drugoligowego ROW Rybnik.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Klub ten jednak miał spore problemy finansowe. - Początkowo wydawało się, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku, jednak z czasem okazało się, że rybniczanie nie byli przygotowani organizacyjnie na występy nawet w drugiej lidze - komentuje zawodnik w rozmowie z Dziennikiem Polskim. Niespełna 42-letni żużlowiec w barwach Rekinów osiągnął śr. bieg. 1,655. Gdyby nadal chciał się ścigać w II lidze, jego KSM będzie wynosić 6,83.

Jazda na żużlu obecnie nie jest jedynym zajęciem doświadczonego zawodnika. Od wielu lat Jacek Rempała w swoim warsztacie przygotowuje też silniki dla innych żużlowców. - Za najlepszych czasów, w trakcie sezonu, robiłem około 50 silników, to była jednak przesada, gdyż na wszystko brakowało mi wtedy czasu. Teraz mam może nieco mniej pracy, ale tylko dlatego, że staram się koncentrować na stałych i pewnych zawodnikach, z którymi współpracuję już od dłuższego czasu - tłumaczy. Z jego usług korzystają m.in. Janusz Kołodziej, Jurica Pavlic, Kamil Adamczewski, czy Maciej Kuciapa.

Żużlową karierę rozpoczyna też jego syn - Krystian. Młodzian obecnie przygotowuje się do sezonu wraz z innymi adeptami szkółki Azotów Tauron Tarnów, a na wiosnę bardzo możliwe, iż przystąpi do egzaminu na licencję "Ż".

Źródło: Dziennik Polski - www.dziennikpolski24.pl

Jacek Rempała w ubiegłym sezonie obchodził jubileusz 25-lecia startów na żużlowych torach Jacek Rempała w ubiegłym sezonie obchodził jubileusz 25-lecia startów na żużlowych torach

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Dziennik Polski - www.dziennikpolski24.pl
Komentarze (4):
 • Rybnicki_Rekin Zgłoś komentarz
  Trzeba coś wyjaśnić. Polewaczki raczej z tych 1,5 mln zł nie kupią, ponieważ zawsze klub ją dostaje z miasta. Tak było przez kilka lat, więc czemu teraz by tak nie miało być? Jak już
  Czytaj całość
  to muszą kupić ciągniki. Nikt nie mówi, że mają od razu kupować lamborgini. Najważniejsze żeby sprzęt był sprawny. Do tego brony (myślę, że to nie jest aż taki wydatek), zegar odliczający 2 min., osprzęt biurowy, a maszyna startowa jest. Podejrzewam, że bandy też by musieli kupić itd. Jak to wszystko sumować to myślę, że i tak zostanie niezła sumka na kontrakty ok. 0,5-0,7 mln. Trzeba też do tego wszystkiego doliczyć sponsorów i kibiców (mam nadzieję, że będzie tak 2-3 tyś co mecz). Sumując to wszystko budżet powinien być dość wysoki i idzie objechać w końcu sezon bez długów. Głupotą moim zdaniem jest robić długi w 2 lidze.
  • sympatyk zuzla Zgłoś komentarz
   Rybnik klub z wielkimi tradycjami historycznymi .Dużo obiecanek zapewnień a jak coś przychodzi do realizacji to się kończy jak zwykle na niczym
   • kanibal Zgłoś komentarz
    Jacek wracaj do Tarnow zrobimy turniej pozegnalny przekazesz paleczke synowi i zostan trenerem w szkolce Jaskolek
    • ray_gdz Zgłoś komentarz
     W tym roku Rybnik się przekształca w jakiś nowy klub. Są jakieś zmiany personalne w zarządzie czy tylko nazwa się zmienia? No i czy Rybnik ma jakieś poważnego sponsora? Pytam o kogoś z
     Czytaj całość
     Rybnika, może obiło się o uszy komuś coś. Bo jeżeli klub miał problemy finansowe i tak jak mówi Rempała nie było gotowy nawet na ściganie w II lidze to czemu w tym roku próbował pchać się do I ligi tylnymi drzwiami?
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×