KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ryan Sullivan wydał oświadczenie: Australijczyk chce spotkania z Karkosikiem!

We wtorek ukazało się oświadczenie Unibaxu Toruń, w którym klub wyraził swoje oficjalne stanowisko w sprawie Ryana Sullivana. Żużlowiec krótko po tym, przedstawił swoją opinię w tym temacie.
Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski

Treść oświadczenia Ryana Sullivana:

"W związku z artykułami, które ukazały się w dniu 4.02.2013 roku w polskiej prasie i na portalach internetowych pragnę wydać oświadczenie, aby wyjaśnić moją sytuację prawną i faktyczną.

Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, że posiadam ważny kontrakt i kartę zgłoszenia na sezony 2012, 2013, 2014, podpisane przez ówczesnego prezesa KST Unibax S.A. - Wojciecha Stępniewskiego, który teraz jako prezes Ekstraligii Żużlowej próbuje stwierdzić ich nieważność jeśli nie podpiszę nowego aneksu. Aneks ten zawiera między innymi zobowiązanie do zawarcia nowego ubezpieczenia, którego forma i zasady nie są jeszcze znane. Podpisanie tego aneksu oznaczać będzie przyjęcie in blanco nowego systemu ubezpieczeń, który może być niekorzystny lub mniej korzystny od obecnie posiadanego przeze mnie ubezpieczenia. Z prawnego punktu widzenia nie jestem zobligowany do podpisania nowego aneksu, świadczą o tym regulaminy PZM (pacta sunt servanda).

Co oczywiste, jeżeli kontrakty zawarte przeze mnie z KST Unibax S.A. byłyby nieważne lub bezskuteczne - nie zostałbym dopuszczony do rywalizacji sportowej, a odpowiedzialność z tego tytułu obciąża nie tylko klub, lecz również Ekstarligę Żużlową, które to podmioty będąc profesjonalistami, powinny postępować w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Każdy z czytelników na pewno słyszał o szeroko opisywanej sprawie z karami dla zawodników Unibaxu za obniżenie pozycji w tzw. "rankingu średniobiegowm". Ze względu na postanowienia kontraktu oraz fakt, iż jest to ciągle przedmiot rozmów klubu z moim prawnikiem nie mogę tej sprawy komentować. Jestem w stanie jedynie potwierdzić prawdziwość tej informacji. Chciałbym spotkać się w tej sprawie z panem Karkosikiem, z którym prowadziłem negocjacje kontraktowe. Mam do niego dużo szacunku i uważam go za człowieka honoru w związku z czym nie sądzę, iż wie on o tej sytuacji i zapewne będzie w stanie ją rozwiązać.

Ciągle oczekuje również na zaległą wpłatę mojego wynagrodzenia kontraktowego na sezon 2013.

Informacja jakobym zerwał kontakty z klubem jest nieporozumieniem. Zapewne władze klubu próbowały dzwonić na nieaktualny już od ponad 2 miesięcy polski numer, mimo faktu, iż posiadają mój aktualny angielski numer. Pierwszy telefon od prezesa Kurzawskiego w tym roku otrzymałem wczoraj i oczywiście był on odebrany. Jeśli chodzi o korespondencję e-mail, na każdy z wysłanych przez klub została udzielona odpowiedź - przeze mnie lub mojego prawnika.

Sądzę, że godnie reprezentowałem klub przez wszystkie lata i byłem dobrym kapitanem. Zawsze bezinteresownie pożyczałem swoje motory oraz byłem na każdym treningu i meczu sparingowym, czasami jako jedyny obcokrajowy zawodnik KST Unibax S.A.. W obu meczach o brązowy medal (na Motoarenie i w Zielonej Górze) dałem z siebie wszystko ścigając się z 5 złamanymi kośćmi śródręcza, pomimo zaleceń lekarza, abym tego nie robił. Próbuję teraz przygotować się do sezonu 2013, czego poczynania władz KST Unibax S.A. mi nie ułatwiają.

Pragnę podziękować kibicom za wsparcie w tej sytuacji. Wierzę, że wszystko między mną a władzami klubu i Ekstraligą może jeszcze być wyjaśnione i rozwiązane w pozytywnym kierunku. Uważam, że nie zrobiłem nic złego, wypełniłem wszystkie swoje zobowiązania."

Ryan Sullivan

[b]Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Stanowisko Unibaxu Toruń w sprawie Ryana Sullivana [/b]

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Nowości
Komentarze (528)
 • Robson Zgłoś komentarz
  chyba mu się nudzi bo angażuje w to prawnika.. "nudzi" - jak dla mnie w jak najpozytywniejszym tego słowa znaczeniu. Jedyny, który ma eghm jaja żeby się stawiać tym tam za stołkami.. i
  Czytaj całość
  dobrze! Niech jako pierwszy utrze im nosa! z tego co pisze Ryan, to faktycznie ma rację.. z jakiej paki ma podpisywać nowe (nie wiadomo jakie) aneksy skoro ma cały czas aktualne dot. ubezpieczenia. Podejrzewam, że cała reszta na odczepnego podpisywała ale on (Ryan) chcę mieć wszystko tak jak to powinno być najlepiej (dla niego).. popieram to.. bo ubezp powinno być mega korzystne dla zawodników w końcu narażają życie!
  • yoyo Zgłoś komentarz
   No czyli w tak bardzo kolorowo afiszowanym klubie okazuje się że nie jest aż tak kolorowo ;d
   • Andrzej Gilde Zgłoś komentarz
    sytuacje w klubie trafnie opisuje z u z e l b l o g
    • Andrzej Gilde Zgłoś komentarz
     sytuacje w klubie trafnie opisuje z u z e l b l o g
     • author Zgłoś komentarz
      Ale biznes SE kręci się , a to dla "władz" najważniejsze ... kasa, kasa, kasa. Myslicie, że takiemu stepniewskiemu ze switą to zależy na jakimkolwiek klubie, jak kibicom??? Smalec na
      Czytaj całość
      ustach i szmalec w kieszeniach, ot co kochają. reszta to pożywka dla forumowiczów, etc.
      • matoo Zgłoś komentarz
       Gollob pasuje do Torunia jak kij do d..y - są zawodnicy, którzy nigdy nie będą pasować do koncepcji klubu i to jest efekt - nie dość, że wycyckał kasę do zera to jeszcze porąbał
       Czytaj całość
       szyki w składzie i wszystko się sypie.
       • author Zgłoś komentarz
        Po ostatnich błazenadach - tylko speedrower!!!
        • Grzegorz Kożuchowski Zgłoś komentarz
         Golloba-przeżyłem z bólem,ale bez Rayana to nie ma sensu-karnet w kibel-szkoda kasy!!!!
         • Tylko_Falubaz_ Zgłoś komentarz
          cyrk na całego...
          • Armin Van Tłumik Zgłoś komentarz
           Ni fajnie sie tam dzieje :(
           • jade Zgłoś komentarz
            Ryan to nie obrażając nie jakiś Holta, który wypompował kasę a przez cały sezon nadgarstki leczył, to nasz wieloletni zawodnik i kapitan! nie zawiódł klubu, każdy widział jak
            Czytaj całość
            walczył o brąz mimo kontuzji i ma karę za to płacić? do tego w sytuacji "rozbieżności interesów" jak w sytuacji ubezpieczeń klub rozwiązuje problem przez prawników i oświadczenia w mediach? to tak teraz załatwia się sprawy z zawodnikami Panie nowy prezesie? dramat...oby rzeczywiście doszło do spotkania z p. Karkosikiem może dojdzie do porozumienia jak przystało na dorosłych ludzi; z innej beczki jeśli w sprawie ubezpieczeń jednak szukają kompromisów może sprawa Ryana pokaże innym zawodnikom, że nie trzeba ślepo się godzić na każdy pomysł "ważniaków", którzy motor to conajwyżej mogą sobie pomacać w parkingu ale wiedzą co dla żużlowców jest najlepsze...
            • StalRze74 Zgłoś komentarz
             CZY PRZEPISY I PRAWO POLSKIE MAJĄ DATE WAŻNOŚCI TAK JAK NA PRODUKTACH.SULLIVAN MA RACJĘ.
             • wielkaami Zgłoś komentarz
              I tutaj - jak wszędzie - wszyscy wszystko wiedzą.
              Zobacz więcej komentarzy (111)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×