Najczęściej najlepszych żużlowców świata gościła praska Marketa. Zaraz po obiekcie w Czechach jest Stadion Polonii w Bydgoszczy, który po dwuletniej przerwie znów będzie areną turnieju Grand Prix. Miasto nad Brdą jest z kolei zdecydowanym liderem jeśli chodzi o polskich organizatorów cyklu Grand Prix. W tym roku zawody tej rangi odbędą się po raz piętnasty.
Bydgoszcz zapisała się także w historii Grand Prix jako jedyne miejsce, gdzie w jednym sezonie odbyły się dwa turnieje cyklu. W 2008 roku najpierw 13 września triumfował tam Greg Hancock przed Nicki Pedersenem i Tomaszem Gollobem, a następnie 18 października - po odwołaniu zawodów w Gelsenkirchen - właśnie na stadionie Polonii zorganizowano finałowe Grand Prix sezonu 2008. Wygrał wówczas Tomasz Gollob, który przypieczętował zdobycie brązowego medalu IMŚ.
Drugi pod względem organizacji turniejów Grand Prix w Polsce jest Wrocław, który dziewięć razy gościł uczestników cyklu. Po raz ostatni jednak w 2007 roku. Zastąpiło go Leszno, które znajduje się obecnie na trzecim miejscu pod względem liczby polskich turniejów GP. Jak wiadomo jednak klub z Wielkopolski nie organizuje od tego roku zawodów tej rangi, więc pewnie niedługo dogoni go w tej klasyfikacji toruńska Motoarena.
Polska najczęściej organizowała turnieje Grand Prix. Spośród 157 rund rozegranych do tej pory aż 35 razy o punkty walczono w naszym raju. Druga pod tym względem jest Szwecja, a trzecia Wielka Brytania. Tuż za podium znajdują się Czechy, które mają niekwestionowaną liderkę pod względem turniejów Grand Prix. Aż 16 razy żużlowcy ścigali się bowiem na praskiej Markecie.
Polskie turnieje SGP:
Bydgoszcz - 14 razy
Gorzów - 2 razy
Chorzów - 2 razy
Leszno - 5 razy
Toruń - 3 razy
Wrocław - 9 razy
Razem: 35 turniejów
Turnieje SGP w innych krajach:
Szwecja - 29
Dania - 22
Wielka Brytania - 18
Czechy - 16