WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Z kartek kalendarza: Pierwszy tytuł mistrza kraju dla Nickiego Pedersena

W 2002 roku Nicki Pedersen po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium indywidualnych mistrzostw Danii. W sezonie 1970 odbyły się ćwierćfinały indywidualnych mistrzostw Polski.
Przemysław Jany
Przemysław Jany

Jedenaście lat temu Nicki Pedersen po raz pierwszy wywalczył tytuł indywidualnego mistrza Danii. Na torze w Outrup wyprzedził on Bjarne Pedersena z Vojens oraz klubowego kolegę Hansa Andersena.

Wyniki finału IM Danii:
1. Nicki Pedersen (Brovst) - 13 (2,3,3,3,2)
2. Bjarne Pedersen (Vojens) - 11 (3,2,1,1,0)
3. Hans Andersen (Brovst) - 11 (1,2,3,3,2)
4. Charlie Gjedde (Holsted) - 11 (3,2,1,2,3)
5. Ronni Pedersen (Slangerup) - 10 (3,2,0,2,3)
6. Niels K. Iversen (Holsted) - 10 (3,3,2,0,2)
7. Jesper B. Monberg (Holsted) - 10 (1,3,2,3,1)
8. Gert Handberg (Brovst) - 7 (0,1,3,3,0)
9. Kenneth Bjerre (Slangerup) - 7 (2,1,2,2,0)
10. Henning Bager (Holsted) - 6 (3,1,0,1,1)
11. Claus Kristensen (Kronejylland) - 5 (1,0,3,u,1)
12. Brian Andersen (Outrup) - 5 (0,1,2,0,2)
13. Steven R. Andersen (Herning) - 5 (2,w,1,1,1)
14. Mads Korneliussen (Slangerup) - 5 (1,2,1,1,0)
15. Tom P. Madsen (Holsted) - 4 (0,0,0,1,3)
16. Mads B. Pedersen (Slangerup) - 0 (0,0,0,0,0)
17. Kristian Lund - nsR (ns)
17. Ulrich Ostergaard - nsR (ns)

W 1970 roku rozpoczęto rywalizację o indywidualne mistrzostwo Polski. W zawodach ćwierćfinałowych w Opolu najskuteczniejszy był Paweł Waloszek, w Tarnowie Jan Mucha (obaj Świętochłowice). Na zielonogórskim owalu zwyciężył Jerzy Szczakiel z Opola. Natomiast w Lesznie z czternastoma punktami triumfował Henryk Żyto z Gdańska.

Wyniki ćwierćfinału w Opolu:
1. Paweł Waloszek (Świętochłowice) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Andrzej Pogorzelski (Gorzów Wlkp.) - 13 (1,3,3,3,3)
3. Erwin Brabainski (Świętochłowice) - 12 (3,2,2,3,2)
4. Adam Ciepiela (Rzeszów) - 12 (3,3,2,2,2)
5. Wiktor Waloszek (Świętochłowice) - 11 (2,3,3,0,3)
6. Zygmunt Malinowski (Częstochowa) - 9 (1,1,3,2,2)
7. Henryk Golec (Opole) - 7 (1,2,0,1,3)
8. Marek Cieślak (Częstochowa) - 7 (0,2,2,1,2)
9. Krystian Foltyn (Świętochłowice) - 7 (2,1,1,2,1)
10. Lech Zapart (Częstochowa) - 6 (1,2,2,0,1)
11. Wojciech Kowalski (Lublin) - 5 (2,1,0,2,0)
12. Jerzy Kowalski (Leszno) - 4 (u,0,1,3,0)
13. Stanisław Chorabik (Tarnów) - 4 (3,1,d)
14. Grzegorz Kuźniar (Rzeszów) - 3 (2,0,1,0,0)
15. Joachim Hyla (Opole) - 2 (0,1,1)
16. Stefan Warzecha (Opole) - 2 (1,1)
17. Bernard Kacperak (Częstochowa) - 1 (0,0,0,1,0)
18. Konstanty Pociejkowicz (Wrocław) - 0 (u)

Wyniki ćwierćfinału w Tarnowie:
1. Jan Mucha (Świętochłowice) - 13 (3,3,1,3,3)
2. Edward Jancarz (Gorzów Wlkp.) - 13 (1,3,3,3,3)
3. Stanisław Skowron (Opole) - 13 (3,3,3,2,2)
4. Edmund Migoś (Gorzów Wlkp.) - 13 (2,3,2,3,3)
5. Ryszard Dziatkowiak (Gorzów Wlkp.) - 12 (2,2,3,2,3)
6. Ryszard Bielecki (Lublin) - 8 (3,1,1,2,1)
7. Bohdan Jaroszewicz (Wrocław) - 8 (0,2,2,2,2)
8. Stanisław Bombik (Opole) - 7+3 (w,2,2,1,2)
9. Paweł Mirowski (Łódź) - 7+2 (3,2,0,0,2)
10. Marian Spychała (Rzeszów) - 7 (2,0,3,1,1)
11. Andrzej Mazur (Lublin) - 6 (2,1,1,1,1)
12. Edward Kupczyński (Łódź) - 4 (1,1,2,0,d)
13. Marian Stawecki (Rzeszów) - 3 (d,3,d)
14. Zygmunt Antos (Wrocław) - 2 (u,1,1,0,0)
15. Stanisław Lalicki (Rzeszów) - 2 (0,0,0,1,1)
16. Andrzej Perczyński (Lublin) - 1 (1,0,d,0,d)
17. Józef Jarmuła (Częstochowa) - 0 (u)

Wyniki ćwierćfinału w Zielonej Górze:
1. Jerzy Szczakiel (Opole) - 13 (3,3,1,3,3)
2. Zdzisław Walinski (Leszno) - 11 (3,3,3,2,d)
3. Zygfryd Friedek (Opole) - 11 (2,u,3,3,3)
4. Henryk Glucklich (Bydgoszcz) - 11 (2,u,3,3,3)
5. Antoni Woryna (Rybnik) - 11 (3,2,1,3,2)
6. Kazimierz Tyliński (Zielona Góra) - 10 (1,2,2,2,3)
7. Jerzy Gryt (Rybnik) - 8 (0,3,1,2,2)
8. Paweł Protasiewicz (Zielona Góra) - 8 (3,2,2,1,0)
9. Jan Tkocz (Gdańsk) - 7 (1,1,3,1,1)
10. Zbigniew Marcinkowski (Zielona Góra) - 7 (2,d,2,2,1)
11. Jan Sulewski (Gdańsk) - 5 (2,0,0,1,2)
12. Bogdan Szuluk (Toruń) - 5 (1,1,2,0,1)
13. Zbigniew Jąder (Leszno) - 3 (d,3)
14. Marian Zaranek (Bydgoszcz) - 3 (0,2,0,1,0)
15. Stanisław Kasa (Bydgoszcz) - 3 (1,w,d,u,2)
16. Jan Michalak (Wrocław) - 1 (d,0,1,0,0)
17. Jan Ratajczyk (Zielona Góra) - 1 (1)

Wyniki ćwierćfinału w Lesznie:
1. Henryk Żyto (Gdańsk) - 14 (3,3,2,3,3)
2. Andrzej Wyglenda (Rybnik) - 13 (2,3,2,3,3)
3. Zygmunt Pytko (Tarnów) - 12 (3,2,3,1,3)
4. Andrzej Tkocz (Rybnik) - 12 (3,3,2,2,2)
5. Andrzej Koselski (Bydgoszcz) - 11 (2,3,2,2,2)
6. Stanisław Nowak (Wrocław) - 8 (1,2,w,2,3)
7. Piotr Bruzda (Wrocław) - 8 (2,1,1,3,1)
8. Andrzej Tanaś (Tarnów) - 7 (0,2,3,d,2)
9. Antoni Fojcik (Rybnik) - 6 (1,u,3,0,2)
10. Mieczysław Mendyka (Zielona Góra) - 6 (3,w,1,1,1)
11. Leon Majewicz (Gniezno) - 5 (1,u,1,3,0)
12. Zenon Nowak (Zielona Góra) - 5 (2,1,0,1,1)
13. Rajmund Świtała (Bydgoszcz) - 4 (0,2,0,2,ns)
14. Stanisław Tkocz (Rybnik) - 3 (w,d,3,w,ns)
15. Ludwik Jaskulski (Zielona Góra) - 2 (1,w,1,ns,ns)

3 maja urodziny obchodzą:

Władysław Orwat
(ur. 1908) - drużynowy wice mistrz Polski w 1952 roku. Reprezentant klubu z Warszawy.

Andre Pollehn (ur. 1969) - Niemiec, pięciokrotny finalista indywidualnych mistrzostw świata na długim torze, w tym wice mistrz tych zmagań w 1994 roku. Finalista drużynowych mistrzostw świata (1994-6m.). Dwukrotny uczestnik finału IME na torze trawiastym (1998-7m., 2001-9m.). Drugi wice mistrz kraju (1994) oraz wice mistrz RFN (1989) i drugi wice mistrz RFN (1990). W lidze brytyjskiej reprezentant klubów z Ipswich, Long Eaton i Middlesborough.

Richard Speiser (ur. 1987) - Niemiec, finalista młodzieżowych drużynowych mistrzostw świata (2007-4m.). Wice mistrz świata w wyścigach na długim torze (2011) i drugi wice mistrz (2010). Trzykrotny złoty medalista DMŚ na długim torze (2009-2011). Drugi zawodnik IME na torze trawiastym (2008). Brązowy medalista IM kraju (2008) i dwukrotnie srebrny MIM kraju (2007-2008).

Inni zawodnicy, którzy urodzili się tego samego dnia:
Patryk Beśko - ur. 1996
Joe Bowkis (Anglia) - ur. 1923
Petr Dvorak (Czechy) - ur. 1980
Scott Elli Tidwell (Stany Zjednoczone) - ur. 1970
Peter Glanz (Dania) - ur. 1962
Thorsten Haupt (Niemcy) - ur. 1977
Jaroslav Hladky (Czechy) - ur. 1994
Bogdan Jąder - ur. 1956
Konrad Kurtz - ur. 1984
Piotr Kuźniak - ur. 1974
Shane McCabe (Australia) - ur. 1974
Wayne Morrison (Australia) - ur. 1988
Keith Newman (Anglia) - ur. 1962
Denis Nosow (Rosja) - ur. 1991
Bolesław Pernalski - ur. 1931
Oskar Pieniążek - ur. 1991
Michaił Prochorow (ZSRR) - ur. 1969
Alan Wilkinson (Anglia) - ur. 1949

3 maja odeszli od nas:

W 1975 roku, DeWayne Keeter, amerykański zawodnik angielskiego Leicester, zmarł w następstwie wypadku, który miał miejsce dzień wcześniej na torze Ascot Park (flat track) w Gardena (Stany Zjednoczone), był fabrycznym jeźdźcem firmy Harley Davidson, urodzony 15 października 1944 roku.

W 2008 roku, Zbigniew Sander, drużynowy mistrz Polski (1951) oraz trzykrotnie brązowy medalista tych zmagań (1948, 1956-1957), reprezentant klubów z Grudziądza, Warszawy i Bydgoszczy, urodzony 30 marca 1933 w Dziewierzewie.

W 1951 roku, Richard Jenkins, 36-letni zawodnik angielskiego Plymouth, zginął na miejscowym torze.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Blady 0
    Bjarne Pedersen (Vojens) - 11 (3,2,1,1,0)

    Na moje to wychodzi 7 pkt ale ok ;)

    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Verka 0
    Wariat,szalony,dziki ...można długo wymieniać ale ja też kurczę gościa lubię.Zawsze walczy,nie pitoli że coś tam coś tam tylko wali otwarcie i chyba za to go lubię;)
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • asia 0
    Nicki...może Ty jesteś Wariat,,troszkę szalony..troszkę nawet niebezpieczny...ale kurcze..jak ja Ciebie lubię.:)
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×